CHELIE

Comenzi rose.de

Recommended Posts

Si pachetul meu e pe drum, a plecat pe 14 martie, teoretic ar trebui sa ajunga in Oradea.

@ibzk, daca azi intra in tara, cel mai probabil o sa-l primesti luni.

Pai poti folosi acelasi tracking number si pe site-ul Cargus, daca a ajuns la Oradea iti apare acolo. Si oricum, mari sanse sa fi plecat deja din Oradea, pachetul meu a facut exact 24 ore Germania - Oradea.

Mi s-a mai intamplat ca pachetul ajuns vineri in Oradea sa-l primesc sambata.

Foarte slaba livrarea oferita de DHL pt acest colet. Probabil ca pretul mic cerut de Rose pt transport presupune un al tip de livrare, mai "naspa".

http://nolp.dhl.de/n...ndedSearch=true

Ce e ala "termen de delivery"?

Asa scrie in contul meu , adica o data de delivery, dar cred ca se ref la mom cand ei il predau dhl ului. O sa vad.... nu eram sigur.

DHS ;))

@lbzk: si pachetul meu tot acolo e, in Feucht, tot din 15.03. Sint curios cu noul pret de transport, daca o sa se imbunatateasca ceva

nu cred ca are o legatura pretul transportului cu durata. Stiu comenzi de pe site-uri scumpe la transport care au facut mult mai mult decat media timpului de livrare de pe rose.de, in fine nu vreu sa fac pe avocatul lor, mai ales ca au scumpit transportul :P

luc1an, un colet de-al meu comandat pe bike-components.de a zacut in acelasi status de luni pana joi cand am si primit pachetul, iar ultimele 4 inoiri de status au fost facute dupa ce am primit coletul :(.

Imagine postată

Da, si la mine pachetul parea ca fiind in Oradea, in timp ce imi era livrat simbata trecuta

Fratilor, vi s-a intamplat sa plece marfa si voi sa nu fi primit acel tracking number?

Ca eu am facut un mess de comanda lately (luat un produs care nu era inca in stoc... apoi facut alta comanda, pe care i-am rugat sa o cumuleze cu prima, ca sa nu platesc transp de doua ori - APROPO TRANSPORTUL S-A SCUMPIT! see it over there!) Toate bune si frumoase, iar statusul din account order is in process dar delivery ul e diferit de la un produs la altul, in fine, nu mi fac probleme. ideea e sa vina tracking nr ul ala, ca stiu cand sa fiu acasa...

De la 6 euro la 9 euro.... S-au umplut si astia de smecherie ca austriecii de hartie...petroliera.

De la 6 euro la 9 euro.... S-au umplut si astia de smecherie ca austriecii de hartie...petroliera.

Ce mai e interesant e ca, dupa ce le-am dat un email intrebandu i daca pot adauga o furca la pachetul anterior (de fapt 2 comenzi cumulate intr un pachet, cum am mai zis :P)m-am trezut deja cu furca adaugata in basket si cu pretul pachetului updatat :blink: :( Le am mai dat un email sa i intreb cum se poate asa ceva, ca eu am zis doar cu IF.... nu am lansat propriu zis o comanda. In fine, o sa vad... sa inteleg ca mi-au luat automat bani din card doar ptr IF ul din email? :-W

Imagine postată

Nu știu cum să-ți spun frumos, dar wHAT IN THE NAME OF FUCK!!! De ce ai mai întrebat dacă n-o voiai? "I was wondering if it would be possible to add" înseamnă "Deci vreau o furcă, băgați".

• Upvote 1

Nu știu cum să-ți spun frumos, dar wHAT IN THE NAME OF FUCK!!! De ce ai mai întrebat dacă n-o voiai? "I was wondering if it would be possible to add" înseamnă "Deci vreau o furcă, băgați".

Uite cum am intrebat daca tot zici

Can I also attach to this order a fork?

ATB fork 28"/700 C - chrome-plated

Do I have to pay extra money for transport?

Lasa ca nu mi pare rau pana la urma, pe intern am gasit la 450 lei un carbon, iar asta e un otel bun la 32 euro.

Doar ca m-am mirat asa... Ok, fiecare cu limba romengleza asa cum o stie, eu dupa 4 ani de studii americane, I thought that.... :)) #-o

Ma framantam ceva mai mult daca va merge furca "unsa" pe cadrul asta cumparat recent

http://farm3.static.flickr.com/2531/4004228752_9dff59451d.jpg

ce spuneti (off topic)?

hai, inca 2-3 oameni si arunc eu comanda!

Lucian, piesa ta nu e in stoc, dureaza 1 saptamana pana vine. Bine, ptr 5 euro ai tai la transport sunt dispus sa astept inca o saptamana :D

am sunat eu mai devreme, o au in stoc, dar nu apare pe site. eu am o comanda care pleaca miine dimineata dar din pacate cica nu se poate adauga pe comanda.

O sa dau comanda miine seara. Cine vrea ceva, sa-mi dea PM. Doar din Bucuresti va rog, nu prea am timp sa merg la posta.

pe mine m-a rezolvat deja cineva care avea o comanda in asteptare dincolo. Sorry.

p.s. in weekend lumea bicicleste, nu citeste! :)O

pai de cand au marit atata transportul, nu prea mai merita.

ma uitam si eu pe site si daca nu gasesti ceva la 80% reducere nu prea merita, as avea un lucru la 75 de euro de luat, dar daca dau peste 10 euro pe transport chiar nu merita, mai ales ca produsul nu e nici macar redus

eu nu as fi asa de categoric.

nu as vrea sa fac apologia cumparatului de pe saituri externe, dar...

am luat si de pe bike24 si de pe rose.de si din brasov sau cluj, chestii la promotie sau nu. depinde cit si ce cumperi. transportul in sine s-a marit cu 4 euro, adica cu 18 RON dar raportat la pretul total al cosului e relativ.

daca o sa cumperi doar chestia aia de 75 de euro iar in romania costa 79, atunci da, nu merita. iti dau un exemplu: un Sigma BC1609, e 24.5 E, adica ~107 RON. prin magazine e in jur de 140.

inainte ar fi fost cam 133 cu tot cu transport. ai fi iesit mai bine una peste alta cu citiva lei. acum da, nu mai merita. vorbim strict de produsul de mai sus.

daca in schimb faci un cos mai mare atunci categoric inca e ok, chiar daca esti singur pe comanda. ideea e ca faci un balans intre ce gasesti aici, costurile de aici si ce poti sa aduci de acolo

Acum a sunat la usa Cargusu' cu noul catalog ROSE 2012 >:D<

Da, versiunea in engleza (in momentul in care comanzi ai posibilitatea sa bifezi engleza)

era sa imi sara inima din loc azi cind mi-a venit catalogul:)