CHELIE

Comenzi rose.de

Recommended Posts

Aveti idee daca astea la rose au schimbat ceva la  modalitatea de plata? E pentru prima data cand pare sa mearga plata cu cardul dar imi trimit un mail cu un nr de cont pt plata, presupun.

Asa incepe mail-ul:

Please use a SEPA credit transfer (only for payments in euros) and state the payment reference when transferring the order value to our account:

Nu stiu la ce te referi. Eu platesc la ei cu cardul de prin 2012 (Visa) si primeam mail doar dupa ce confirmau plata efectuata pe site si produsele comandate si inca unul dupa ce era expediata comanda, in care imi dadeau si linkul pentru tracking. Sigur nu ai selectat "cash before delivery"?!

Nope. Se pare ca nu accepta carduri fara 3D Secure si cum cardul era nou, nu aveam setat serviciul.

Record de livrare: 4 zile cu weekend-ul la mijloc. :))

@@raduopi Eu am Rose Design III pantaloni si tricou. Sunt decente din punct de vedere al calitatii. Bazonul nu este CoolMax, dar isi face treaba onorabil.

@@raduopi Eu am Rose Design III pantaloni si tricou. Sunt decente din punct de vedere al calitatii. Bazonul nu este CoolMax, dar isi face treaba onorabil.

merci fain. 

Întrucât nu mă văd dând o comandă aici prea curând, donez voucher de 10€.
Valabil pâna la 31 oct, pt comenzi de peste 50€.

Îmi rezerv dreptul de a alege adrisantu'.

A, pardon, nu e chiar moca. 

O bere (numai una!) rezolvă situațiunea de față.

Stie cineva cu ce curier mai trimit rose? Intreb cu atat mai mult cu cat si pe sait la ei optiunile postale sunt multiple plus ca vine pe la Tmisoara nu Arad, ca inainte. Practic a ajuns azi in Buc, cf DHL.... dar nu pot urmari numarul pachetului de pe niciun sait de curierat din Romania.

UPS, parca. Dar, daca la finalizarea comenzii ai ales DHL, ar trebui sa-l vezi pe site-ul lor

Tocmai a venit ...direct in birou, la serviciu! De la DHL... stiam ca rose foloseste DHLul doar pana la granita la noi doar, dar acum... Bifasem la comanda Rose.de ... (nu UPS sau posta romana) ceea ce deci implica DHLul.

In alta ordine de idei recomand rose doar ptr folosirea unui voucher, si pt unele chestii unice, ca in rest produsele sunt f scumpe. Recent, am comparat cateva produse de la Rose si CRC (ChainReaction....) din Anglia: englezii au si transp mai ifetin si produse mai ieftine, unele cel putin. Fiecare ce cauta acum.

Luni 17 nov 2014 lansez o comanda. Daca mai sunt amatori din Bucuresti, astept mesaj pana luni seara.

Va recomand Rose cu incredere, am comandat un far Trelock LS 950 , dupa ce l-am montat am stricat suportul de prindere pe ghidon (si din neatentie dar era si cam prost)

le-am scris un email prin care le-am explicat ca sa intamplat dar fara raspuns, 

A treia zi am primit notificare pe email ca mi-au trimis un suport fara nici un cost aditional, cand am primit coletul am gasit doua bucati

Foarte tare (un suport costa ~7 eur)

asta e ... cine comercializeaza trelock iti asuma riscurile aferente. la fel si cine cumpara :D

Cum ai reușit sa strici suportul ăla ? Am identic. Ce preț avea la ei farul ?

Cum ai reușit sa strici suportul ăla ? Am identic. Ce preț avea la ei farul ?

84 eur , dar cred ca tu ai suportul cel din material , eu l-am primit pe cel din plastic, se strange cu un surub de plastic, nu m-am uitat si am invatit pana i-am stricat X ul 

Face cumva cineva vreo comanda aici?

As avea ceva de comandat si deocamdata nu-mi pot folosi cardul.

Face cumva cineva vreo comanda aici?

As avea ceva de comandat si deocamdata nu-mi pot folosi cardul.

Am si eu ceva pe lista si as putea initia si comanda.