CHELIE

Comenzi rose.de

Recommended Posts

Mai dă cineva vreo comanda?

Am voucherul ăla de 10 euro la cont nou.

Vreau numai un monobloc 

Dau voucherul la cine da comanda.

Va salut.
Eu aș dori să dau/particip la o comandă. Am un mărunțiș de cumpărat și nu mă grăbesc foarte tare. Când ne strângem cel puțin 4 persoane, plasăm comanda.

Sent from my Moto G4 using Tapatalk

On 16.12.2017 at 8:13 AM, george_o. said:

Va salut.
Eu aș dori să dau/particip la o comandă. Am un mărunțiș de cumpărat și nu mă grăbesc foarte tare. Când ne strângem cel puțin 4 persoane, plasăm comanda.

Sent from my Moto G4 using Tapatalk

Vreau sa dau o comanda si mai trebuie sa adaug produse in valoare de minim 10 euro ca sa am transportul gratuit. Astept doritori.

38 minutes ago, greaper said:

Mai este loc?

Am trimis deja comanda astazi

Sunt interesat de o comanda...indiferent de magazin...am niste chestii mici de luat...la mine nu e graba

Salut, 

Vreau si eu sa comand cateva produse, dar  nu am cum mai devreme de 10-11.01 - cand intra salariul. 

Pot sa ma bag si eu la o comanda, sau facem una atunci?

Multumesc.

On 1/3/2018 at 2:09 PM, lostprophet said:

Salut, 

Vreau si eu sa comand cateva produse, dar  nu am cum mai devreme de 10-11.01 - cand intra salariul. 

Pot sa ma bag si eu la o comanda, sau facem una atunci?

Multumesc.

Nimeni? :)

2 hours ago, lostprophet said:

Nimeni? :)

Ai si tu rabdare sa revina lumea din concedii, etc. Apoi sa le intre salariile si d-abia apoi vei vedea cine si ce doreste sa-si comande de pe Rose. ;) 

Just now, Leopard_Trek said:

Ai si tu rabdare sa revina lumea din concedii, etc. Apoi sa le intre salariile si d-abia apoi vei vedea cine si ce doreste sa-si comande de pe Rose. ;) 

:) ai dreptate :) - vazusem niste posturi mai sus - si ma gandeam ca e cineva interesat in perioada asta de o comanda. 

Rabdarea e o virtute :)

[mention=16518]lostprophet[/mention] Nu vrei Chain reaction cycles?
Salut, nu prea mă încântă, la ce vreau eu au preturile prea mari, diferențe de peste 10 euro.

Sent from my VTR-L29 using Tapatalk

Aveti idee cum se descarca factura de la o comanda rose din contul de utilizator?

Trebuie sa o descarc pentru o garantie si nu m-am lamurit de unde.

Multumesc!

A avut cineva problema cu plata folosind card de debit Mastercard? In trecut am comandat cu un VISA dar ala a expirat. 

Initial cam crezut ca banca mi-a blocat tranzactia pe motiv ca ar fi suspicioasa (am mai patit-o) dar e posibil ca nu accepte Rose cardurile astea?

Inca n-am primit raspuns de la ei.

Pe pagina principală, în dreapta-jos, sunt trecute modalitățile de plată: transfer bancar, PayPal, Visa, MasterCard.

Verifică în setările contului tău dacă nu trebuie să actualizezi informațiile despre card.

M-am lamurit, e nevoie de card cu 3D Secure (Verified by Visa pt Visa sau SecureCode pt Mastercard). Deci trebuie sa transfer mai intai banii in alt cont cu cardul potrivit pentru ca BancPost o suge grav.

PS: Cu paypal din cate am inteles e un comision de vreo 3-4 %.. Pentru o bicicleta e mult.

în urmă cu 38 minute, LucianLS said:

PS: Cu paypal din cate am inteles e un comision de vreo 3-4 %.. Pentru o bicicleta e mult.

Nu tocmai. Din câte știu eu, comisionul maxim e 3%, dat în cele mai multe cazuri, comisioanele pentru plăți sunt 0 (comisionul e plătit de vânzător), la fel cum se întâmplă la plățile cu cardul). PayPal ciupește bani de la cumpărător la schimbul valutar, unde practică rate de schimb mai dezavantajoase decât ale băncilor, dar îți oferă posibilitatea de a alege cursul băncii tale în loc de cursul lor.

Am dat-o deja. Bicla mea vine deabia pe la mijlocul lunii viitoare (mai intai trebuie chinezii sa mineze alumina, etc). Nu cred ca vroiai sa astepti atat....

asteptam nu ma grabeam daca era

Daca da cineva comanda am si voucherul ala de 10 euro dar numai pt ce depaseste 50 euro

eu vreau numai de 24 euro  ceva, daca da careva comanda dau voucherul sa fie gratis transportul

On 01.03.2018 at 19:55, iulian_florea said:

Aveti idee cum se descarca factura de la o comanda rose din contul de utilizator?

Trebuie sa o descarc pentru o garantie si nu m-am lamurit de unde.

Multumesc!

Am intrat azi cu gandul asta...site nou...aleluia facturi...istoric comenzi gol

Cel putin returul din statele UE a ramas gratuit...trimit fara factura se descurca ei

@TIONSERGIUScuze ca raspund tarziu, nu am mai intrat pe forum.

Eu am problem mult mai mari cu rose pe partea de garantie. Nu raspund la emailuiri din aprilie.

Cred ca o sa fac sesizare la ECC (ANPC-ul European).