CHELIE

Comenzi rose.de

Recommended Posts

în urmă cu 21 minute, iulian_florea said:

@TIONSERGIUScuze ca raspund tarziu, nu am mai intrat pe forum.

Eu am problem mult mai mari cu rose pe partea de garantie. Nu raspund la emailuiri din aprilie.

Cred ca o sa fac sesizare la ECC (ANPC-ul European).

Incearca sa iei legatura cu Alex Ciocan, cu siguranta te va ajuta in relatia cu Rose. Eu am trimis la ei la garantie o roata si nu am avut nicio problema, ba mai mult, nu am platit nici transportul.

Incearca sa si suni direct la ei. Sunt foarte ok - cel putin cu ce am avut eu probleme. Daca nu au raspuns la mail a ajuns fie prin spam fie nu a fost trimis (nu e asa ca nu folosesti yahoo?..are prost obicei sa nu mai trimita mailuri in ultimul timp)

Am incercat sa comand o bicicleta de la Rose saptamana trecuta.

In primul rand, site-ul cel nou are un bug la configurarea bicicletei.

Spre exemplu, am vrut sa iau un Rose Count Solo 4 si sa ii pun caseta XT in loc de cea SLX implicita. Cand am facut asta, mi-a disparut brusc deraiorul fata, ca si cum as fi dorit sa am transmisie 1x11.

Am sunat la ei in Germania si mi-au confirmat ca e un bug de site si ca ar trebui sa nu mai customizez in niciun fel bicicleta ci sa fac o mentiune in comanda. Evident, pretul fiind diferit,  nu se mai putea plati cu cardul ci doar prin transfer bancar ceea ce ridica cu 50 lei costul in mod absolut inutil dar na.

Am primit pe e-mail factura in care caseta XT aparea cu 26 euro in plus, nu cu 21 cum era trecut in configurator. Asadar, am dat e-mail inapoi intrebandu-i de ce e 26 si nu 21. Asta se intampla pe 4 iulie, de atunci nu am mai primit niciun raspuns de la ei.

Daca asta e dovada de seriozitate..

Am luat legatura si cu Alex Ciocan dar nici el nu prea parea sa stie ce se intampla, doar mi-a spus ca e posibil ca cei de la Rose sa fie intr-o perioada mai aglomerata.

Oricum, cu o astfel de interactiune slabe sanse sa comand vreo bicicleta de la ei pe viitor sau sa recomand cuiva asta.

Daca la o intrebare simpla nu iti pot raspunde nici dupa 6 zile, ce se intampla cand cumpar o bicicleta de la ei si am o problema adevarata care necesita atentie sporita?

da cineva vreo comanda?

Eu vreau ceva de 10 euro daca se strage 50 euro am un voucher de 10 euro de ziua mea avem trasport gratuit

Voucher cadou de 15€ pentru comenzi mai mari de 75€ valabil pâna pe 20 ianuarie 2019.
Daca intereseaza pe cineva sau se pune de o comandă, PM.
Primul sosit, primul servit.

Tocmai am luat o pereche de manusi pentru copil si o roata spate. Am costatat ca manusile sunt prea mari de copil, dar se potrivesc sotiei. (am avut livrare gratuita - valoare peste 100, si reducere 15E)

As dori sa iau 225969202 ~27Euro. Daca cineva mai vrea ceva de acolo, sa ma puna la socoteala. Altfel, deocamdata nu prea mai am motiv de shop acolo.

Multumesc.

As avea si eu de vreo 25-30 de euro (daca nu dispare produsul, ca e "B-ware"), deci daca sunteti macar 2 poate adunam 75 si dam comanda.

E moka transportul cu voucherul ala?

Vreau si eu ceva in cazul asta

Vreau ceva la 10-15 euro daca e limita de 75 euro mai trebuie cineva

Nu mai exista transport moka. E 9 eur pana la suma de de 200 eur si apoi 2 eur.

Dar daca adunam 75 eur folosesc voucherul pt transport.

5 hours ago, LucianLS said:

Nu mai exista transport moka. E 9 eur pana la suma de de 200 eur si apoi 2 eur.

Dar daca adunam 75 eur folosesc voucherul pt transport.

Hai sa vedem mai vrea cineva ceva? 

On 12/21/2018 at 8:54 AM, freetools said:

E moka transportul cu voucherul ala?

Vreau si eu ceva in cazul asta

Vreau ceva la 10-15 euro daca e limita de 75 euro mai trebuie cineva

Daca sunteti mai multi si depaseste suma de 50 Euro, de ce nu-i cereti lui Alex Ciocan ( pe Facebook) sa va dea un Voucher de 10 euro ca sa aveti transport gratuit ? 

Si eu vreau sa-mi iau ceva de la ei. Ne strangem 3-4?

Eu vreau 2 anvelope conti GP5000, undeva la 80EUR.

On 1/5/2019 at 10:36 PM, Warlock_sk said:

Cine-I domnul? Trebuia sa stim de el? 

Eu inca vreau manusile. 

Cine este domnul Alex Ciocan ? Glumesti sau...daca nu stii iti raspund acum: este CEO-ul pe Romania al brandului Rose Bikes si te poate ajuta la orice comanda de peste 50 Euro cu un voucher ptr a avea transportul gratuit.  Il poti contacta pe Facebook. 

Altfel, cred ca ai auzit de el de la Eurosport si nu numai. 

CEO pe Romania al unui brand?! CEO-ul nu poate fi al unui brand, poate al unei companii. De asemenea, CEO este o pozitie unica intr-o companie.

Alex Ciocan este doar reprezentatul local sau country manager sau spune-i cum vrei al Rose Bikes.

• Upvote 1
  • Haha 2