CHELIE

Comenzi rose.de

Recommended Posts

Saptamana trecuta am dat o comanda la Rose ; am dorit sa modific un item din lista; deja imi blocasera o suma pentru comanda initial facuta; d-ra de la ei, a corectat conform cerintei mele lista de produse, fara sa imi spuna ca va genera inca o tranzactie; m-am trezit cu inca o suma la fel de mare blocata; dupa discutii telefonice cu ea, cu banca in 2 zile am avut banii eliberati, comenzile initiale anulate si am putut sa fac a treia comanda corect;

Chiar am fost multumit de colaborarea cu ei, avand in vedere ca eu am vrut sa corectez lista de produse comandate.

Shippingul : pachet plecat Luni dimineata ajuns Joi dupa amiaza la usa.

Chiar am fost multumit de colaborarea cu ei, avand in vedere ca eu am vrut sa corectez lista de produse comandate.

Astea-s metode de boi din Germania ;-)

Astea-s metode de boi din Germania ;-)

Nu prea am inteles ce ai vrut sa spui :)

Am incercat sa comand de la rose.de dar m-am lovit de comisioanele bancilor. Cel mai mic comision de transfer era 30 de euro. Si in cazul asta comisionul reprezinta aprox. 35% din valoarea comenzii. Ce mi se pare interesant este faptul ca pretul transportului, care se face prin curier, este 9 euro, iar transferul banilor, care este electronic, este 30 euro...

Exista alta soluitie de transfer? Pentru ca din cate am citit in posturile anterioare, nimeni nu a mentionat aceasta problema aparuta la transferul banilor

Eu am platit direct cu cardul, fara comision. Si transportul a fost 5.95euro.

in lei. Am cel mai ieftin visa electron de la Banca Transilvania. Nu are comisioane anuale si cursul de schimb Lei-Euro e cel visa, care, de cele mai multe ori e cel BNR. Nu ai surprize ca la alte banci cu 5-10% in plus la curs.

Aici poti afla cursul:

http://www.visaeurope.com/en/cardholders/exchange_rates.aspx

La conversion fee e 0%

Pfiu, angrenaj SLX la 65 euro. Sold out =((

Daca ai doar Maestro iti faci cont pe PayPal si platesi pe site-ul rose alegand PayPal ca modalitate de plata ;)

Si cardul nu trebuie sa fie in valuta pe care vrei sa o achiti ci poate fi in lei indiferent ce moneda achiti.

Am luat adesea de la rose, si nu am observat niciun comision, BCR ul parca si zicea ca nu percepe. Mai nou ma dau pe bike-discount.de   sunt mai tari la preturi decat Rose uneori.

Cineva din Cluj, se bagă la o comandă?

As intra eu cu ceva pana in 120 eur. E transportul gratis vad ca pentru comenzi de peste 150 euro.

Cand vrei sa dai comanda?

Pfiu, angrenaj SLX la 65 euro. Sold out =((

Cred ca ultimul a venit la mine :D

Din cate am vazut mai reapare cate unul din cand in cand. Iti recomand sa urmaresti ofertele.

Am văzut într-o noapte că a apărut, dar nu aveam banii pregătiți. Pe dimineață era iar sold out.

Le-am dat mail și mi-au zis că nu o să-l mai aibă pe stock, numai la finalul lui martie când apare noul catalog, la alt preț.

Am luat un Deore :(

tocmai am dat o comanda si am observat ca nu mai expediaza prin dhl, ci prin posta romana. Ati primit prin posta romana coletele de la ei? In cat timp ajung? Ajung? :)

Asta nu suna bine; experientele cu Posta Romana au fost de multe ori negative. Chiar sunt curios in cat timp ajung si in ce stare.

E falsa treaba, asa a fost si la mine, recent, cu asa zisa posta romana, de fapt, e vb de cargus.

ah, bun atunci. Nu prea intelegeam care era avantajul cu posta romana avand in vedere ca noi, clientii, platim transportul.

Nu stiu cat de tolerat este pe acest forum propunerea pe care o voi face, rog sa fie stearsa daca intra in conflict cu regulile.

In fine, am un card de fidelitate de la Rose si cica primesc 1500 puncte pentru fiecare client nou care comanda pentru minim 75 euro si mentioneaza numele meu ca referinta. Eu as oferi 5 euro pentru fiecare dintre voi care face acest lucru. Plata s-ar efectua prin paypal sau transfer bancar simplu dupa ce mi-au intrat punctele in cont.

Astfel toata lumea castiga :)

Mai sunteti si altii care ati primit catalogul de produse 2013? Am cont la ei pe site, dar nu am cumparat nici un produs, asa ca sunt mirat de ce l-au trimis (nu mai tin minte sa cerut sa mi-l trimita, sau... )