ovidiu

11.03.2012 - Arges Winter Race - recomandat Ciclism.ro

Recommended Posts

Pentru ca ne-am despartit atat de frumos in 2011 cu o cursa organizata de Warpsoft si Ciclism.ro (Arges Autumn race) ne-am gandit ca ar fi o idee buna sa incepem sezonul cu o mica nebunie in padurea Trivale din Pitesti.

Concluzie:

Dragi ciclisti de frunte ai patriei,

In randurile ce urmeaza vom face un anunt teribil, dureros...

Nu cititi acest mesaj daca mai sunteti inca mahmuri dupa doua luni de iarna, daca mai aveti ciorapii de lana pe picioare si v-ati ascuns deja ca potarnichile prin cotloane ca sa nu va cada nasurile de ger.

Nu cititi acest mesaj daca v-ati facut deja manichiura si v-ati protejat abundent tenul impotriva vantului cu fond de ten.

Nu cititi acest mesaj daca v-ati atarnat deja bicicleta in cui si i-ati dat naftalina cat sa tina pana la Paste.

Asadar, ne adresam doar celor care se incadreaza in categoria:

"Fiecare om are cate-o nebunie, dar cea mai mare nebunie, dupa mine, e sa nu ai nici una !" (NIKOS KAZANTZAKIS)

Citire:

"Fie vremea cat de rea, parca tot as pedala... si parca n-as face-o singur! " As face-o cu prietenii, in Arges, intr-un cadru organizat, organizat ca la carte marca Warpsoft & ciclism.ro, cu fotografi profesionisti si cronometraj electronic pe un traseu nasol-nasol din Parcul Trivale, speram noi cu mult noroi... apa, gheata, sau... zapada, oricum frig, ud... nasol neaparat, ca altfel n-ar cadea bine muzica si zama fiarta.

Va invitam deci pe aceasta cale in ultima Duminica a lui Februarie la Pitesti. Sa vedem care e mai tare si castiga Competitia Arges Winter Race 2012. Se vor premia cel mai degerat concurent, cel mai mucios concurent, cel mai ud/murdar concurent si cel mai imbujorat concurent.

Website-ul competitiei: http://mtb-maraton.ro/

• Upvote 3

Ar fi ceva sa inceapa ninsoarea chiar inainte de concurs, ca pana acum nu a nins deloc in Pitesti ;))

Bafta la organizare!

Prima veste buna pe anul asta.

Nu sunt mahmur dupa doua luni de iarna, nu mi-am facut manichiura, si nu mi-am atarnat bicicleta in cui, ies in fiecare zi la pedalat.

Totusi ar fi ceva sa ninga, sa fie cu adevarat winter race.

mahmureala nu cred ca incurca daca va fi pe un traseu "cu mult noroi... apa, gheata, sau... zapada, oricum frig, ud... nasol neaparat, ca altfel n-ar cadea bine muzica si zama fiarta." ;)

citat din regulament

"Castigatorii locului 1 la 100 de minute masculin editia Arges Autumn Race 2011, indiferent de categoria de varsta, vor avea obligatia sa se inscrie numai la categoriile de 6 ture,

in caz contrar organizatorul isi rezerva dreptul de a anula rezultatul acestora. Aceasta masura vine sa incurajeze sportivii amatori care participa pentru prima data la aceasta competitie si totodata sa creasca gradul de competitivitate la categoria de 8 ture."

Felicitari pentru aceasta initiativa.

As zice ca tot podiumul trebuia promovat ;)

citat din regulament

"Castigatorii locului 1 la 100 de minute masculin editia Arges Autumn Race 2011, indiferent de categoria de varsta, vor avea obligatia sa se inscrie numai la categoriile de 6 ture,

in caz contrar organizatorul isi rezerva dreptul de a anula rezultatul acestora. Aceasta masura vine sa incurajeze sportivii amatori care participa pentru prima data la aceasta competitie si totodata sa creasca gradul de competitivitate la categoria de 8 ture."

Cu scuzele de rigoare (azi e luni si pricep mai greu...): e ceva ce-mi scapa? Cum e cu 6 ture, 8 ture?

Pai simplu, ca la maraton cu Tura scurta-Tura lunga numai ca aici sunt 6 ture si 8 ture.

Nici eu nu inteleg, parca erau 4 si 8 ture, cred ca in loc de 6 vroia sa spuna 8

si niste detalii despre traseu ar fi utile. Auzisem zvonuri de ceva bolovani:)

Da, in loc de 6 ture acolo ar trebui sa fie 8.

I-am spus lui Vio sa modifice dar se pare ca a uitat.

Da, in loc de 6 ture acolo ar trebui sa fie 8.

I-am spus lui Vio sa modifice dar se pare ca a uitat.

Multumesc @VGeorge. Usor - usor incep sa mai inteleg desi, maitre Ovidiu ma bagase de tot in ceatza :D

Categoriile de participare sunt urmatoarele :

Vor fi 2 categorii, si anume de 4 si 8 de ture.

scrie mare pe site

TAXA : 35 RON pana la data de 19.02.2012 . 50 RON in perioadat 20-24.02.2012

chiar ieftinutz, ma bate gandul si pe mine, dar doar fara noroi

Nu cred ca scapa cineva fara noroi

daca e zapada de juma de metru, sau nu ploua si e frig de-ti ... s-ar putea sa am noroc

daca se intrunesc conditiile astea poate particip si eu la primul meu concurs, altfel spun pas

+1

cum se ajunge din bucuresti in pitesti cu bicicleta, fara masina personala?

trenurile am vazut ca nu au vagoane speciale pt biciclete pe ruta bucuresti-pitesti.

cum se ajunge din bucuresti in pitesti cu bicicleta, fara masina personala?

cu un amic sau cu o zi inainte sau cu nasu

Poate multi au luat in gluma anuntul, dar cam asa arata un Winter Race la Pitesti in parcul Trivale . Nu e de gluma, ganditi-va de 2 ori inainte de a va inscrie.

https://picasaweb.go...010ByAlexSerban#

https://plus.google.com/photos/104093631010749987001/albums/5440442010104348321?banner=pwa&gpsrc=pwrd1#photos/104093631010749987001/albums/5440442010104348321

Un salut calduros tuturor biciclarilor! Iata ca sosi si 2012 si au unceput sa apara si competitiile. Cum avem un an secetos,mi-e teama ca la Pitesti va fi springrace... dar mai sti? Poate ninge si venim cu talpici de ski montati pe roti,de noroi,sincer,nu prea imi este dor,numai ieri ma baga amicul Otto prin padurea mocanasu de aveam senile in loc de roti...Aici in sud este uscat,practic m-am dat si pe cursiera si pe mtb,parca presimteam eu de ce bag pedale...ptr. Pitesti. Cum Trivale a fost ultima mea cursa in 2011 ,imi suride ideea de a incepe sezonul 2012 tot in Trivale. Mai este destul timp pina la cursa,de facut calcule,pregatiri...in tot cazul,s-a deschis sezonul 2012 si asta este cel mai important. Astept cu interes caledarul competitional pe forumul ciclism.ro,numai bine si sanatate multa!

trenurile am vazut ca nu au vagoane speciale pt biciclete pe ruta bucuresti-pitesti.

In Sageata Albastra ai voie cu bicicleta.

Guest
This topic is now closed to further replies.