ovidiu

11.03.2012 - Arges Winter Race - recomandat Ciclism.ro

Recommended Posts

Nici macar un tobogan din vreun loc de joaca nu am gasit asa de mare ca cel de la PItesti :D

"Incerc sa promit" sa nu mai dau inapoi la coborare :).

Ma inscriu la 8 ture, gata!

zapada ca zapada....dar " tabacioc este?, votchi este? femei sunt? lautari sunt? " nu de alta, dar sa stim sa venim cu toata echipa.

Bai, tabacioc nu stiu ce ineseamna, femei...avem una care face curat prin parc, lautari...aduce Vio un walkman si eu aduc o caseta cu Judas Priest si o boxa mono (le montam in curba cu cea mai mare balta).

Concluzia este ca trebuie sa veniti cu toata echipa.

Pastrama mai este?

se vede ca n-ai citit Creanga ardeleanule:) tabacioc=tutun Sincer ma interesa mai mult udatura, aia care se duce pe gat. Cat despre pastrama, la ce reprosuri a primit cumnatu' cred ca n-o sa mai vedem curand. Dar ne straduim sa venim cu totii. Piesele de rezistenta deja sunt inscrise <):)

• Upvote 1

zapada ca zapada....dar " tabacioc este?, votchi este? femei sunt? lautari sunt? " nu de alta, dar sa stim sa venim cu toata echipa.

IVAN TURBINCA...te salut Alpinman!

A inceput sa ninga la Campulung, in cateva zile ajunge si la noi zapada :)

Ninge ca in povesti aici la C-lung, daca vine zapada si pe la voi ar fi bine sa ne adunam si sa facem traseul in avanpremiera , eventual si ceva poze si filmulete sa vada tot omu' ce-l asteapta . Propun participarea libera, poate astfel la o pedala si dupa la un "ceva firt" sa mai reducem din discutiile in contradictoriu care nu au locul aici pe forum!

nu e cam devreme pentru zapada..totusi mai este pana la ziua concursului :D

in Constanta nu cred ca o sa vedem zapada anul asta :(

Ninge si la Bucuresti. Daca o sa se pastreze conditiile de umiditate si temperatura, parca vad un redivivus AWR 2010 :-S

Nu va hazardati ca mai e mai mult de o luna pana atunci.Indiferent de cum credem noi ca va fi, va fi exact cum va fi...

• Upvote 2

Norocoșilor, dupa 3 saptamani de gips la piciorul drept (sutură la ambele meniscuri), abia daca o sa pot invata sa merg din nou. Așa că anul asta, doar spectator ! Baftă tuturor ! Daniel Bucur

Se pare ca Wouter Kleppe ne va onora din nou cu prezenta lui :)

• Upvote 2

Pune undeva vizibil ca nu se dau premii in bani si s-ar putea sa scape lumea de concurenta belgiana ;))

Pune undeva vizibil ca nu se dau premii in bani si s-ar putea sa scape lumea de concurenta belgiana ;))

Vor fi, din partea sponsorilor.

De parca n-are Wouter bani :)) nu bate el drumul asta pt 100eur. Am inteles ca o sa vina mai des in Romania anul asta,asta pt ca bulgarii sunt foarte varza si se plictiseste,la noi a gasit cat de cat concurenta.

Asa si? Statistic, a participat in Romania doar la conursurile cu premii in bani.

Si cei care au bani ii refuza sau nu cauta si o miza pecuniara?

Macar ca scoate din cheltuieli.

M-am bazat pe niste argumente cand am scris ce am scris. :)

@defileuljiului: imi pare rau de ce-am inteles din postul tau de mai sus. Exista o sectiune intitulata "Incheieturi fracturate" unde te asteptam cu detalii (http://www.ciclism.ro/forums/index.php/forum/48-antrenament-si-recuperare/). Eu am trecut prin ceva asemanator si, daca-ti pot fi de folos cu un sfat, mi-ar face placere sa ti-l ofer. Insanatosire grabnica!

VIne Wouter Kleppe

Firar si ca proaspat absolvent al categoriei +30, credeam ca am prima sansa in fata "bosorogilor" si acu vad ca nu are niciun rost.

Bafta tuturor, pun la bataie o bere primului care-l invinge "corect"

Asa si? Statistic, a participat in Romania doar la conursurile cu premii in bani.

Si cei care au bani ii refuza sau nu cauta si o miza pecuniara?

Macar ca scoate din cheltuieli.

M-am bazat pe niste argumente cand am scris ce am scris. :)

A participat in Romania la concursurile mari care i-au fost accesibile si care se intampla sa aiba si premii in bani. La Maros nu a mers pentru ca era greu drumul,desi ar fi castigat si ar fi luat un premiu substantial. El participa si in Thassos unde nu se dau premii in bani.

Are sponsori n-are ce cheltuieli sa acopere.

Cateva intrebari:

Care este echipamentul obligatoriu, in afara de casca? Ca eu am decat casca si un triocu de ciclism, e de-ajuns?

Sunt absolut necesare cauciucuri de iarna, sau ma descurc si cu normale (bicicleta XC)?

Si, in final, plata se face numai la sediul bancii, sau pe poate face transfer in contul concursului (RO44 BRMA 0030 0367 2230 0000)?

Cateva intrebari:

Care este echipamentul obligatoriu, in afara de casca? Ca eu am decat casca si un triocu de ciclism, e de-ajuns?

Sunt absolut necesare cauciucuri de iarna, sau ma descurc si cu normale (bicicleta XC)?

Si, in final, plata se face numai la sediul bancii, sau pe poate face transfer in contul concursului (RO44 BRMA 0030 0367 2230 0000)?

Casca si bicicleta sunt obligatorii. In rest poti fi echipat ca imbracaminte cu ce te simti mai bine. Preferabil ar fi un echipament de ciclism.

Sunt recomandate cauciucuri subtiri (1.75-1.9 ) care se incarca mai greu de la noroi/zapada.

Plata se poate realizata fara probleme prin transfer bancar.

Guest
This topic is now closed to further replies.