geo77

Bicicleta SH pentru copii

Recommended Posts

Buna Ziua,

Am deschis acest topic cu intentia de a afla de unde pot achizitiona o bicicleta buna pentru o fetita de 5 ani.

Bicicletele pentru cei mici nu sunt folosite pentru mai mult de 2-3 ani ai apoi trebuie luat altceva. In aceste conditii va intreb daca stiti magazine, site-uri sau putem pune aici (daca administtratorii ne lasa) anunturi cu schimb, donez, vand bicicleta.

Va multumesc

nu-i rea de loc ideea. eu de exemplu am tricicleta lu fi-mea de 2 ani pe balcon. chiar m-am rugat de un vecin sa io "vand" moca si nu a vrut.

Vă recomand BykeService Cluj. E un magazin specializat în biciclete mâna a doua. Le aduc din Austria/Elveţia (legal), le recondiţionează şi le vând.

http://bykeservice.com/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.browse&category_id=32&Itemid=29

cea mai buna oferta o au fara dar si poate magazinele de pe langa targul din vitan.

pana si fi-mea care e super pretentioasa nu stia pe care s-o alega cand am fost cu ea acolo.

Asta voiam sa recomand si eu.

Sunt niste magazine cu acumulatori auto si biciclete intre intrarea in targul Autovit si centrele comerciale (Carrefour, Hotel Rin, etc).

In iarna am strans niste bani si le-am luat niste biciclete copiilor de la niste centre de plasament si din greseala am ajuns la magazinele alea. Nu numai ca au foaaaaarte multe modele si marimi si culori, dar daca iti joci bine cartea, poti sa scoti si ceva reduceri...

Va multumesc, o sa trec pe la Vitan sa ma uit ce fel de modele au acolo. Momentan are o bicicleta cu roti de 12 inch, dar i-a ramas mica si ma gandeam sa-i cumpar atlceva din primavara, de aici si ideea unei biciclete SH, pentru ca nu o va pastra mai mult de 3 ani.

Cele de la Vitan sunt DHS daca nu ma insel. Biciclete mai bune gasesti la Decathlon - pt copii sau pe la dealerii de Cube, dar acelea sunt mai scumpe. SH-uri pt copii mai apar pe निषिद्ध, in special prin Ardeal.

cele de la Vitan pe care le-am luat eu sunt Rich Bike (cei cu fabrica din Voluntari sau Afumati, vizualizez locatia, dar nush exact in care din localitati este). Banuiesc ca daca ai drum pe acolo, poti intra in magazinul de desfacere.

Salut !.

Un sfat pentru un SH pana in 800 RON (MTB hardtail) marime 14 sau 15 ?

Ceva cat mai usor.

Gasesc cu frana pe disc in bugetul asta ?

Multumesc.

Buna ! am o bicicleta Decathlon pentru copii, SH, roti 20 " - daca sunt amatori pt discutii, poze etc. >>>lucian.2006@yahoo.com

post-9095-0-02639300-1340057580_thumb.jpg

Salut, mai exista si Trocatlon, (La decathlon poti aduce si vinde sh-uri); am vazut niste biciclete pentru copii.