Panzer

Remorca transport copii

Recommended Posts

Daca montezi (temporar) un gay shit, vulgo cric, te scapi de o grija   *-:)  ;) .

Pai acum dupa ce am upgradat cadrul cu versiunea Superlight si am mai scazut din gramaj si la roti sa pun ditamai fierul pe bicicleta? mai bine umblu dupa pomi ca si catelul :)

Am comandat si suportul ala aditional pentru copiii mici, intre 10 si 20 de luni, pana luni sper ca ajunge. Apoi un test in weekend daca avem timp si tine si vremea cu noi.

Copiii astia sunt fenomenali, pot dormi in orice pozitie si oriunde daca sunt obositii. Cea mica mai nou adoarme in picioare, cocotata pe unul din noi.

Si la semimaratonul Bucuresti s-a alergat cu asa ceva si tipul chiar a scos un timp formidabil, il cunosc pe Adi Ber, e alergator profesionist

Un update, am montat intre timp si suportul pentru cap si umeri, se vede o imbunatatire senzationala a pozitiei

In primul rand cand micuta doarme capul ii se sprijina in suportul lateral si nu mai cade intr-o parte, asta combinata cu o desfacere a curelusei de la bazin permite o pozitie ceva mai relaxata pe spatar si previne deplasarea capului in fata in timpul somnului.

Desi prostia aia e scumpa in draci pentru 2 bucati de burete acoperite cu material isi face treaba si o recomand pentru cei cu copii mici (pe la1 an)

Am avut in weekend parte si de primul episod in care nu mai vroia sa urce in el, cred ca statul pe iarba ii facea mai multa placere decat admiratul peisajului pe geamul de plastic.

S-a mai imbunatatit si timpul de pregatire, acum il depozitam in garaj langa biciclete asa ca in maxim 5 min suntem gata de drum si nu mai pierdem vremea cu montatul/demontatul

Ca jogger pana acum nu l-am folosit dar cred ca mi-e cam mic si oricum nu e genul meu de sport. Manerul nu se regleaza pe inaltime, are doar 2 pozitii in functie de cum montezi bara,

de la ultimul post am mai iesit de vreo 2-3 ori cu el printre concedii

cea mai mare distanta - cam 30 km dus-intors cu pauza de bere la Dachauer Volksfest.

Micuta pare ca se comporta din ce in ce mai bine in el desi de obicei la intoarcere apare cate un mic episod de vociferari si plansete.

Cateodata ajuta un biscuit sau o jucarie noua, cateodata doar ajunsul acasa:)

La ultima plimbare, surprinzator, totul ok si la dus si la intors. O fi un semn bun :) sper ca nu o exceptie

In curand trebuie sa trec cu el pe la o benzinarie sa il curat cu un aspirator inauntru.

Eu sincer il recomand pentru cine se gandeste sa cumpere asa ceva, e destul de versatil si ma gandesc deja sa incerc sa il folosesc si la transportul pana la cresa.

Exista ceva huse/suporti/bureti/orice ca sa nu mai alunece kinderul de pe bancheta de fas a caruciorului?

Btw, parca am iesit cu ursul prin Cluj asa priviri a atras "atelajul". Inclusiv "mami, si io vreau .... caruta dinaia" :-J

https://picasaweb.google.com/lh/photo/quJ_S9-vwKGZA6_wCT9RgsUpOQxeeRaZEWsPeMKnAMI?feat=directlink

• Upvote 1

Lizzard skin, metraj.

Pe la accesorii auto gasesti. Iti trebuie o bucata mai mare, pe la magazine pentru dube si camioane.

@@Shiva 

Pe mine ma opreste lumea prin Braila si ma intreaba de unde am scaunul pt bicicleta. L-am adus de afara cumva?

Daca imi iau si eu remorca in anul care vine cred ca o sa apar in ziar!!!  :))

• Upvote 1

Exista ceva huse/suporti/bureti/orice ca sa nu mai alunece kinderul de pe bancheta de fas a caruciorului?

Btw, parca am iesit cu ursul prin Cluj asa priviri a atras "atelajul". Inclusiv "mami, si io vreau .... caruta dinaia" :-J

https://picasaweb.google.com/lh/photo/quJ_S9-vwKGZA6_wCT9RgsUpOQxeeRaZEWsPeMKnAMI?feat=directlink

Şi al meu ăla micu alunecă. Ăla mare (3 ani) stă foarte bine. Dacă găseşti ceva soluţie, zi-mi şi mie.

Da să ştii că suntem doi cu remorci în Cluj :P

Cum aluneca? nu are centura in 5 puncte?

Pune-i ceva mai gros intre picioare, pe centura de jos incearca sa infasori un prosop.

Asa ai sustinere ceva mai buna.

Mai exista ceva genul

gsobild_1260.jpg

Sau de la Chariot - in dreapta pt copii ce pot deja sa stea, in stanga pt cei ce inca nu pot sa stea singuri in fund

726-Image-1175.jpg

si de la Burley,

http://www.burley.com/home/bur/page_98

Apoi astea-s model select, deluxe. Ce avem noi, pe criza asta, e troscoleta simpla, bancheta de fas si curelusele pt. 1 sau 2 copii.

Da' un scaunel ca cel din prima poza ar fi excelent (cu putin talent la croitorie s-ar putea face unul home edition din burete si policarbonat)

Apoi astea-s model select, deluxe. Ce avem noi, pe criza asta, e troscoleta simpla, bancheta de fas si curelusele pt. 1 sau 2 copii.

Da' un scaunel ca cel din prima poza ar fi excelent (cu putin talent la croitorie s-ar putea face unul home edition din burete si policarbonat)

Yep.

Da io aş zice că tot o folie antialunecare ar fi cea mai tare

depinde si de piata

aici se vand folosite la cam 30% din pretul de nou asa ca la final pierderea nu e foarte mare

clar poti incerca sa o si faci acasa, de exemplu eu o am pe asta la croozer, sincer cu ceva talent nu pare greu de realizat

pe spate are niste urechi prin care se trec curelele

totusi cred ca scaunul e diferit, la croozer, nu exista o bancheta propriu-zisa, copiii stau cu fundul foarte aproape de podea si cu picioarele intinse in fata

27558da2875ca7c2b544422feeeecb4e_5.jpg

am montat in weekend pentru prima oara si roata de jogging la remorca si am executat o alergare usoara batraneasca

concluzia: un pic cam incomod sa alergi cu o mana mereu pe bara. In rest numai de bine, e relativ usor de manevrat iar fetitei i-a facut placere

Poate si din cauza ca pauzele au fost mai dese decat la pedalat si a mers mereu fara protectia de insecte in fata

1422428_1424819114424404_1320228534_n.jp

Fetiţei i-a placut ca nu a mai avut obstacol (bicicleta) in faţă. 

E bun si de antrenament. Pe masura ce progresezi mai adaugi cateva bidoane de apa. De alea de 5 litri.

Interesant acest topic. Am văzut că sunt printre voi posesori de remorci de ceva vreme. Care este bugetul de care aș avea nevoie pentru o remorcă pentru copii care să ofere siguranță, confort și o interacțiune activă cu mediul? Mai exact, după ani de experiență cu remorca, dacă ar fi să vă luați acum una, ce ați alege?