Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Rubyca

12.02.2012 - Roti de Gheata, Iasi

Recommended Posts

Imagine postată

Clubul de ciclism si ecologie Iasibike ne face o invitatie la concursul de cross country pe zapada "Roti pe gheata":

"Colinele inghetate ale Iasului se vor brazdate de cate doua roti - cautam cutezatori!

Daca esti biciclist si vrei sa-ti demonstrezi maiestria, echilibrul ori viteza sau pur si simplu curajul, te invitam "calduros" sa ni te alaturi la prima editie a concursului de cross country "Roti pe gheata".

Pentru ca frigul, gheata si zapada nu fac decât sa ne încalzeasca sufletul cu gândul la o noua provocare!

Chiar daca ai lasat bicicleta la hibernat de cum a dat frigul, accepta provocarea si aventura participarii la un concurs la final de iarna!

Iar daca esti si rapid, vino sa-ti demonstrezi talentul si pe zapada!"

Duminica, 12 februarie, la Venetia nu veti vedea gondole romantice ci roti vesele si biciclisti imbujorati, care vor cutreiera potecile din padurea Ciric!"

Mai multe informatii gasiti pe pagina oficiala a concursului: www.iasibike.ro/rotipegheata

Cat este taxa de inscriere?

La ora 13 cind a intrebat Muti, nu era nici o taxa pe site, fara suparare. Mai lucrati putin la prezentarea datelor concursului, sau va doriti sa impartiti premiile doar intre ieseni? >:) Stiu ca nu e asa, dar asteptam toate detaliile. Faceti cit mai multe categorii va permit sponsorii. :bici-5: . Vor fi 10 cm de zapada si -10 grade. Vinu fiert sa fie la punctele de control.........

Cam timid fidbaku ... se pare ca au fost luati prin suprindere unii .Brava la iesinii curagioosi!!

Pff cam departe de Bucuresti, totusi daca ne-am strange mai multi intr-o masina ca sa iasa mai ieftin m-as baga :D.

Cam timid fidbaku ... se pare ca au fost luati prin suprindere unii .Brava la iesinii curagioosi!!

Am auzit azi ca cica ne vedem in Iasi, nu? Trebuie motivati baietii sa iasa treaba buna.

Nu ar fi moral sa-i lasam siguri pe Ieseni...

Asa am zis si eu. Incerc cu greu sa-i urnesc pe botosaneni. Parca ar trebui sa mergem pina la Garana....Oricum ne antrenam , nu stam in casa ...

Nu ar fi moral sa-i lasam siguri pe Ieseni...

Total de acord :)

Ma mai gandesc, ce categorie sa aleg :D

ninge fain de ieri la Iasi, ii super prin padure acum :D poti sa faci drifturi foarte usor si te rostogolesti pe moale daca-i cazul :D

am inteles c-o sa fie vin fiert la sfarsit :D

Rectific partea cu drifturile.. a nins si peste noapte si-am inteles ca are cam 20cm zapada azi :D Dar cred ca se batatoreste ea pana duminica!

Chiar daca o sa fie putin mai rece, concursul va avea loc duminica, 12 februarie, asa cum ne-am propus. Sambata va avea loc actiunea Deszapezirea pe traseu si poate venim cu poze pentru cei care s-au speriat de cei cativa centrimetri de zapada care s-au mai asezat prin padure ;;)

Pentru mine mai importanta e starea soselelor decat cei cativa centrimetri de zapada... [-O<

Pentru mine mai importanta e starea soselelor decat cei cativa centrimetri de zapada... [-O<

Zapada aia in sud e trimisa special pt tine , sa mai stai pe acasa sa mai prinda si iesenii ceva locuri pe podium. :bici-7:

Drumurile sunt bune.........doar prin Tecuci daca vrei sa vii ca altfel pe la Bursucani(CUCA) pe akolo e jale si vara dar iarna......a venit taicamiu azi......!!!!

Astazi, 10 februarie, este ultima zi in care se pot face inscrieri online la concurs. Doar cei care au achitat taxa de inscriere pana la ora 20 vor primi tricou cu logo-ul concursului.

Pai se poate merge prin stratul ala de zapada cu bicicleta? Adica pe ea nu, cu ea in spate...

maine stiu ca se iese la curatat zapada de dimineata pana seara, intr-un grup destul de mare, cred ca va arata foarte bine traseul pentru conditiile date

Traseul a fost curatat astazi si este practicabil!!! maine se va desfasura concursul in conditii normale, asa ca va asteptam. :ph34r: :ph34r: :ph34r:

A ieșit un concurs reușit, la -18. Am avut ca mulți alții reticențe legate de înghețatul mâinilor (la picioare poți băga un bocanc, o șoseată de lână) și am mers cu gândul la tura de onoare însă n-am avut nicio problemă până la final, m-am încălzit bine pe zona intermitentă de pushbike.

Deci merită încercat chiar dacă pe hărtie pare imposibil (poți afla că ești simulant)

Niște poze https://picasaweb.go...CJbljZehqpj5DA#

Cand am vazut -26 dimineata in Iasi as fi facut cale intoarsa fara prea multe discutii.-26 era diferit de -12 pe cae il lasasem acasa in fata blocului...

Nesperat insa dupa o prima tura in care mi-au inghetat extremitatile ,m-am incalzit indeajuns cat sa transpir si sa-mi ajunga transpiratia la genunchi...

O experienta interesanta ,pacat ca nu m-am putut baga in ceaunul cu vin fiert ,ca era si mai interesant...

Guest
This topic is now closed to further replies.