Gold Special

Galerie: celebritati pe bicicleta

Recommended Posts

Topicurile de tip ''galerie'' observ ca sunt tare ''gustate'' de forumisti in perioada de iarna.

Va propun deci, inca un astfel de topic in care sa postam fotografii cu persoane publice (de la noi sau de aiurea) pe/cu bicicleta.

Fotografiile pot fi cu oameni pe care-i apreciem (poate modele de urmat...) sau pot fi fotografii haioase, just for fun.

Singura regula este ca fotografiile sa fie reale (cele trucate gasindu-si luc in topicul de '' fotografii haioase'')

Incep eu cu ''familia'' Nastase:

post-10000-0-85142200-1328045180_thumb.jpgpost-10000-0-39244700-1328045226_thumb.jpg

Cabral Ibaka - pe bicicleta in Brasov

Imagine postată

Frumoasa fotografie. Tu ai surprins-o?

Evenimentul din Brasov a facut parte dintr-un proiect mai larg intitulat ''Orasul pe bicicleta'' si care avea doua coordonate: sport si cunoastere.

Participantii la eveniment au venit cu biciclete proprii sau cu cele din programul ''bike share'' gratuit dezvoltat de Green Revolution.

Cabral a fost gazda si ghid turistic in Brasov, in celelalte mari orase ale tarii rolul de ghid fiind preluat de alti celebri bloggeri (spre ex. in Bucuresti gazda evenimentului a fost Dobrovolski)

Organizatorul evenimentului a fost Raiffeisen Bank, fiind una dintre actiunile menite sa ne induca conceptul de ''Friendly Bank''.

Detalii despre proiect, aici: http://www.orasulpebicicleta.ro/despre-proiect

Sa nu cumva sa puneti poza cu UDREA!

ONTOPIC:

Imagine postată

Conform DEX (regulament), Celebritate:

Persoană care se bucură de mare renume și prestigiu;

Om celebru, cu faimă, cu mare renume, renumit;

Daca incepeti cu deseuri media ca Anda Adam si Cabral deja consider ca este offtopic.

Poate e necesar un exemplu:

Imagine postată

• Upvote 4

Conform DEX (regulament), Celebritate:

Persoană care se bucură de mare renume și prestigiu;

Om celebru, cu faimă, cu mare renume, renumit;

Daca incepeti cu deseuri media ca Anda Adam si Cabral deja consider ca este offtopic.

Poate e necesar un exemplu:

Imagine postată

Sunt chiar doua exemple in poza aia, ca nenea ala din spate e Ralf Moller. A fost Conan in serial si a jucat in mai multe filme cu musculosi: Gladiator, The Scorpion King, Universal Soldier etc.

• Upvote 1

Sunt chiar doua exemple in poza aia, ca nenea ala din spate e Ralf Moller. [...

In descriere era Arnie & crew, deci nu se mai vad si altii, insa cum am zis, celebritate sa te stie de la al cu tstsa-n gura pan-la al cu barba sura... Nu multi il stiu pe R. Moller.

LE: Dupa ce am vazut postul domnului xemax (si ca cineva a apreciat) am editat pamfletul care tocmai il postasem :)

LE2:

ET merge? :D

Imagine postată

Imagine postată

• Upvote 1

Da @RaduB dar din pacate, printr-o lacuna serioasa si poate grava, mai mult de jumatate din cei de acolo nu sunt celebritati pentru generatia de azi, si multi chiar de pana in 30 nu-i cunosc, nu le-au putut vedea creatiile si calitatile, dar sunt sufocati si manipulati de pseudocelebritati, enorm de multe din mucava si facute din tastatura, bit in soundforge &stuff , photoshop sau editare video...

Insa acolo sunt cu adevarat celebritati care si-au dobandit reputatia prin calitati nu au castigat-o la belciuge...

Poate par deplasat dar cand vad incluse la celebritati personaje de genul la care m-am referit in postul precedent nu pot sa ma gandesc decat la Zavoranu, Varciu, Udrea, etc, si ma gandesc cu dezgust.

• Upvote 2

Alte cateva celebritati dar si alte personalitati sau actori cunoscuti aici .

Eu l-am postate pe Arnold pentru ca este o celebritate reala si de departe este cel mai invederat utilizator de bicicleta, singur sau in grup cu prieteni.

Dovada ca Ion Cristoiu mergea pe bicicleta inca inainte de a se inventa roata... :)

post-10000-0-27722200-1328201563_thumb.jpg

Hai ma @preda_0, ce dracu! O celebritate n-auzi?