Rubyca

07.04.2012 - Maros Bike XCO Cup

Recommended Posts

Felicitari Deiushu. Asta mai trebuia mentionat - nivelul foarte ridicat de la juniori! Primii doi la general Open/Hobby au fost juniori iar rezultatul tau e deasemenea excelent - 4 la juniori si 7 la general, wow! Sper ca la anu sa va vedem sus in clasamentul Elite!

De fapt a fost locul 8 la general, 7 a fost al meu :P.

E atat de fain concursul acesta ca nu merita ratat. Felicitari organizatorilor!

Un concurs reusit din toate punctele de vedere.Mi-a placut foarte mult. Felicitari organizatorilor !

De fapt a fost locul 8 la general, 7 a fost al meu :P.

E atat de fain concursul acesta ca nu merita ratat. Felicitari organizatorilor!

tot acolo e :)) felicitari !

Despre Maros Bike XCO Cup, portile deschise la TVR Cluj si nationalele de sah pentru copii si juniori de la Calimanesti-Caciulata - o prima versiune...

http://vezentan.blog...ntr-adevar.html

Despre Maros Bike XCO Cup, portile deschise la TVR Cluj si nationalele de sah pentru copii si juniori de la Calimanesti-Caciulata - o prima versiune...

http://vezentan.blog...ntr-adevar.html

Este playlistul la o parte din ce am filmat:

Content: at TV, interviews with Domnita Ruxandra - second place hobby girls, Rares Manea - first place hobby 19-29, Emese Fodor - with team, Gyurka Zsuzsu - first place hobby girls, Benjamin Sonntag - 5 place elite, Tudor Oprea - 11 place elite - first romanian, Miron Elisei - organiser, awards

Come again next year!

Without awards and interviews. See playlist for these. Without awards and interviews. See playlist for these.

Ma numesc Gyurco Jujo si am 15 ani! Si trece ca trenul pe langa noi toti. Cum ne prinde, cum ne rupe :))

Ma numesc Gyurco Jujo si am 15 ani! Si trece ca trenul pe langa noi toti. Cum ne prinde, cum ne rupe :))

:)) Te aude Robike,sa vezi atunci cum fugi tu "ca trenul"...:)) :))
  • Upvote 1

Pana un alta, pe mine m-a depasit cu vreo 3 minute. E drept ca am avut probleme tehnice, dar cam vesnic se intampla ceva... de la o varsta :), plus ca eu nu-s un reper decat pentru mine. Si ea s-a referit la senzatie, cum s-a simtit pe bici. Nu degeaba investesc cei de la ... Are sanse sa ajunga ca profesionistele din alte tari. Sa vezi ce merge Barbara Benko! Sa vezi cum se chinuia ucrainianca dupa ea pe urcarile puternice pe care eu le fac numai pe jos! Si ce ambitie au! Si primii de la elite, parca-s aliens. Si nu-s in top 40 UCI, dar pe aproape. Merita sa-i vezi numai ca sa-ti dai seama de propriul nivel. Daca auzi un faşâit uşor în spate şi eşti în pădure, poate fi unul dintre ei.

Eu am si eu orgoliul meu , dar pana la acest concurs , nu m-a facut nicio fata! Dar aici a fost o alta poveste....cu Ucrainianca am mers... dar Barbara Benko era din alt film!

• Upvote 3

<):) Se mai întâplă bre Gicule...:)

eu vorbeam admirativ! Si daca ma aude robike, o sa fie mandru ca fata lui ne face sa ne fie rusine cu performantele noastre :)

Ei, s-o fi vazut voi la nationalele de ciclocros din Poiana - ce stil de mers in forta, aproape ca baietii, la o distanta imensa fata de restul. Pe mine nu neaparat faptul ca scoate timpi buni ma impresioneaza, ci pur si simplu stilul in care o face, cu multa vana, mult pedalat in picioare, chestii pe care rar le-am vazut la feminin. Eu unul sunt fan declarat al ei, daca da Domnu' sa nu se lase, o sa avem un sportiv de talie mondiala.

• Upvote 2

Guest
This topic is now closed to further replies.