Rubyca

07.04.2012 - Garboavele XC, Galati

Recommended Posts

Dumnezeu s-o ierte!

Am citit articolul, despre ce accident e vorba?

Suntem alaturi de tine @shine.

Vom prticipa la acest concurs cu gandul la ea. Un lucru e clar, ai dat dovada de multa iubire pentru aceasta fiinta *(Shine) . Dupa cum spunea Dante : ”Te iubesc si te voi iubii toata viata mea iar daca dupa moarte exista viata ,voi continua sa te iubesc ”. Take care!

• Upvote 1

Dumnezeu să o ierte!

Revenind la subiect, era bine dacă maratonul era programat ceva mai târziu.

Primul tren de dimineaţă ajunge din Bucureşti în Galaţi la 10.04 ... iar primirea de nr de concurs etc. se face până în 10.30 ... iar distanţa dintre gară şi pădure fiind de aprox 15 km face cam imposibilă ajungerea în timp util.

Ptr cei care vin cu trenul sigur se va gasi o solutie.Daca esti singurul ,îți tin eu numărul...

Sigur vor pleca mai multe masinute din Bucuresti si nu toate vor fi pline. Poate va lipiti la una dintre ele. Comunicarea este cheia succesului.

imi spuneti va rog unde gasesc un loc de cazare aproape de start? nu cunosc zona si ma gandeam ca cei care au fost anul trecut stiu si au cateva sugestii

Câteva informaţii despre posibilitatea de a merge cu trenul pt cei interesaţi dinspre/înspre Bucureşti:

DUS:

IC 571

Plecare: Bucureşti Nord - 6.25

Sosire: Galaţi - 10.04 (3 ore şi 39 de minute via Urziceni)

Preţuri bilete clasa a 2-a:

-bilet elev sau student cu legitimaţie: 53.9

-bilet student cu cupoane: 40.15

-bilet întreg: 67.6

îNTORS:

IC 574

Plecare: Galaţi - 17.40

Sosire: Bucureşti Nord - 21.24 (3 ore şi 44 de minute via Urziceni)

-bilet elev sau student cu legitimaţie: 53.9

-bilet student cu cupoane: 40.15

-bilet întreg: 67.6

IR 1574 (IR - InterRegio - vechile accelerate sau rapide)

Plecare: Galaţi - 18.10

Sosire: Bucureşti Nord - 22.27 (4 ore şi 17 minute - circulă pe rută ocolitoare via Ploieşti)

-bilet elev sau student cu legitimaţie: 49.1

-bilet student cu cupoane: 32.35

-bilet întreg: 64.7

*Biletele la preţ întreg beneficează de alte reduceri:

de ex la IR 1574 ... cu reducerea de anticipaţie vine 56.75 de lei biletul întreg

sau la IC ... cu reducerea de anticipaţie vine 59.25 biletul întreg

Pe toate trenurile se pot transporta gratuit biciclete pliabile/demontabile, la clasa 1 şi a 2-a sau schiuri la vagoanele de clasa a 2-a, ca bagaj de mana, in limita spatiului disponibil

• Upvote 1

imi spuneti va rog unde gasesc un loc de cazare aproape de start? nu cunosc zona si ma gandeam ca cei care au fost anul trecut stiu si au cateva sugestii

Locuri de cazare ar fi aproape de Start (complex Pibuni), dar din ce s-au plans baietii de anul trecut nu sunt tocmai foarte bune. Ar mai fi : Das Hotel si ceva vilute de prin imprejurimi. Dar acestea se regasesc in oras.

Locuri de cazare ar fi aproape de Start (complex Pibuni), dar din ce s-au plans baietii de anul trecut nu sunt tocmai foarte bune. Ar mai fi : Das Hotel si ceva vilute de prin imprejurimi. Dar acestea se regasesc in oras.

multumesc, am trimis mail sa vad daca mai au locuri

complex Pibuni

Complexul ala e pi buni? Daca au si IBM şieva pe-acolo, nu te mai deranjeaza daca e urat.

Sunt sanse f. bune sa vin si eu cu un coleg din Brasov. Stau in cumpana vis-a-vis de anvelopele pentru bicicleta. Am pe ea unele all-around acum (Bontrager XR3 - destul de bune, au facut fata destul de bine la noroiul si zapada de la Sugas de anul trecut). Ma gandesc daca are rost sa iau niste Maxxis Medusa pentru noroi.

Cei care stiti traseul sau macar zona in care o sa aiba loc concursul, in caz ca ploua sunt sanse sa fie noroi pe traseu astfel incat sa fie utile anvelope de noroi?

Păi am facut traseul de asa maniera ,chiar daca ploua inainte de concurs sa nu te mai noroiesti.Asta nu inseamna ca nu te poti stropi ,sau murdari,dar nu mai sunt zone lungi unde sa te incarci cu noroi.

Ma rog discutam de posibilitatea ploii inainte de start.Poate anul asta nu mai ploua deloc ,si o sa fie uscat soare si 27 de grade...

Cu stopitul si murdaria nu am probleme...Eu stiu de concurs din pozele de anul trecut unde din ce am vazut a fost o mare mocirleala. Am vazut ca nu mai este acelasi traseu (ceea ce cred ca e de bine), iar daca e facut in asa fel incat sa nu ajungi cu bicicleta la o greutate dubla dupa 20-30m de noroi este ok :). Cred ca raman cu ce am acum pe bicicleta si vin cu speranta unei zile insorite, calde, de primavara adevarata....nu ca asta ce e acum afara: soare si -3 grade.

Ca o paranteza : primavara din martie ,difera de primavara din mai .;)

Traseul l-am scurtat tocmai ptr a evita cazul de anul trecut in care ploua .

Dar daca e ud , e de cel putin de 2 ori mai greu ca pe uscat...

E clar, atat cu diferenta intre martie si mai cat si cu ud vs. uscat. Bine, sa nu se inteleaga ca am vrun gand de preamarire. Eu vin mai mult sa fac figuratie pe acolo, cu speranta (desarta probabil) sa apuc sa fac toate turele :)).

Cine ar fi interesat de transport din Bucuresti, va pot ajuta cu un microbuz de 8+1 locuri cu 8 suporti de bicicleta Thule pe acoperis

Ora de plecare o stabilim de comun acord, iar intoarcerea in Bucuresti dupa concurs

Pret pt 8 persoane 640 lei - 80 lei/pers

REZERVARI si INFORMATII

0735.785.835

straff17@yahoo.com

• Upvote 2

Apropo de transport. Eu nu am fost niciodata cu masina prin Galati si o sa vin de la Focsani. Stie cineva care este drumul cel mai ok (ma refer rapid, fara gropi care sa ma forteze sa merg cu 20 km/h) intre Focsani si Galati?

Am auzit ca unul "clasic" ar fi pe la Tisita -> Tecuci -> Galati. Este altul mai scurt si mai bun decat asta?

:-W Pai cel mai scurt este Focsani -Nanesti-Hanu Conachi -Galati nici 90 de km .

Cum zici matale acolo ai 130 de km.

Corect ! Si pe langa faptul ca e la fel de bine asfaltat ca si cel "clasic" , de ani de zile de cand il folosesc , nu am vazut nici un radar .

Guest
This topic is now closed to further replies.