Rubyca

07.04.2012 - Garboavele XC, Galati

Recommended Posts

uitasem cum era traseu uscat, super padurea, am facut si una din urcarile cu pamant galben :X se zburda pe ele

Sigur nu ai fost pe traseul de concurs. Nu avem pamant galben. Cred ca te-ai dat pe cel de anul trecut.

da muti, stiu, m-am dat putin si pe cel de anu asta, dar mai mult pe cel de anu trecut cred, nu-l stiam complet pe cel nou:D, important sa tina vremea cu noi ca e super padurea aia uscata..

Salut,

Vad ca limita de 200 s-a atins si chiar s-a depasit. Eu stiam ca sunt 200 de locuri, insa acum vad o gramada dupa aceasta limita deja achitati, in timp ce sunt altii care nu au achitat si intra in primii 200. Sa inteleg ca s-au suplimentat locurile?

Da mestere dar de platit au platit mai putini de 200,asa ca nu vad care e broblem?

Plus ca luat cu treaba eu nici nu m-am inscris .Daca ma trezesc fara loc , pot sa suplimetez si pentru mine vreo 2 locuri?:)

Vazand ca numarul celor ce doresc sa se inscrie este in crestere si fiind asaltati cu cereri si intrebari suplimentare, am hotarat s-a mai suplimentam nr. de locuri. Va rugam sa achitati din timp ca sa nu riscati sa fiti scosi din lista.

• Upvote 1

Da mestere dar de platit au platit mai putini de 200,asa ca nu vad care e broblem?

Plus ca luat cu treaba eu nici nu m-am inscris .Daca ma trezesc fara loc , pot sa suplimetez si pentru mine vreo 2 locuri? :)

Unul ptr mine si unul ptr tine, da, se poate! :)

Plus ca luat cu treaba eu nici nu m-am inscris .Daca ma trezesc fara loc , pot sa suplimetez si pentru mine vreo 2 locuri? :)

Kein broblem, monseniore. Vroiam doar sa stiu daca mai sunt locuri, ca sa vad daca mai gonving ceva colegi. Avem deja 4 in echipa, n-ar mai strica unu, doi de umplutura. Succes in gasirea unui loc, doua pe lista <):)

In principiu cine plateste pana vineri ar trrebui sa aiba loc .Bine ... daca se inghesuie vreo 100 nu mai e nici un principiu.:)

Doar o rugaminte pentru cei din Galati: ne tineti si pe noi la curent cu vremea? Din ce am vazut pe un site meteorologic, o sa ploua putin in weekend si apoi, pe 5,6 si 7 - potop. Insa nu poti fi niciodata sigur. Poate, poate.

Doar o rugaminte pentru cei din Galati: ne tineti si pe noi la curent cu vremea? Din ce am vazut pe un site meteorologic, o sa ploua putin in weekend si apoi, pe 5,6 si 7 - potop. Insa nu poti fi niciodata sigur. Poate, poate.

Stai linistit, pana weekendul viitor or sa tot schimbe prognoza. Cred ca abia pe miercurea/joia viitoare vom stii exact in ce conditii vom concura, cel putin dpdv meteorologic

As zice ca un singur lucru e sigur. Nu are cum sa fie mai rau decat anul trecut :)

As zice ca un singur lucru e sigur. Nu are cum sa fie mai rau decat anul trecut :)

Nu spune HOp pana nu ai urcat dealul (cu namol sau fara) :)) - acum la Galati cerul este putin innourat. A picurat putin de dimineata, dar nimic grav. Maine voi face o tura pe acolo cu bike-ul sa vad exact in ce stare e traseul.

Va voi tine la curent.

Cine doreste,am doua locuri libere in masina.Am si pentru biciclete locuri pe suporti.Plecarea din Bucuresti zona Tei la 6 - 6.30 dimineata si plecarea din Galati dupa premiere( vreau sa prind un loc pe podium,na).Primul sosit primul servit. Contact 0722504553.

Locuri limitate ,maxim 200!Dar ,daca sunt mai multi,indiferent,daca traseul permite sau nu...cine plateste ,este bine venit

:)Sincer,aceasta abordare a problemei ma surprinde!Poate,ne vom inghesui la start 400?Si pe traseu ne chinuim,ca n-avem loc,nici sa cadem ca lumea...Daca nu s-ar fi specificat de la inceput,ca locurile sunt limitate ,n-aveam nimic de comentat.Asa ,raman cu un amar in gura:daca sunt amatori ,care platesc taxa de inscriere,transformam un concurs de MTB-XC chiar si in ..patinaj artistic ;;) ,sau in orice... :nervos:

Eu ,oricum i-mi probez limitele...

• Upvote 2

Eh, hai sa nu fim chiar carcotasi. Sunt 20 in plus deocamdata si o parte inca nu au platit din ce vad. Nu cred ca vor fi 400. Poate unii vor renunta, nu vor putea ajunge, iar la start sa nu plece poate nici 200.

Nu e tocmai o abordare ideala asta cu lungirea listei, dar pe mine nu ma deranjeaza atat de tare.

Eh, hai sa nu fim chiar carcotasi. Sunt 20 in plus deocamdata si o parte inca nu au platit din ce vad. Nu cred ca vor fi 400. Poate unii vor renunta, nu vor putea ajunge, iar la start sa nu plece poate nici 200.

stati sa vedeti cand se anunta si stare vremii de sapatamina viitoare ...

Momentan sunt 198 achitati - deci acesta este indiciul dupa care ma iau, nu dupa cati au butonat computerul ca sa isi rezerve un loc aiurea. Se vor opri inscrierile in cursul zilei de azi. Aglomeratie oricum va fi pe traseu pentru ca e vorba de un xc in ture. Vor fi si slabi, vor fi si zmei, important e ca macar vremea sa fie de partea noastra.

Locuri limitate ,maxim 200!Dar ,daca sunt mai multi,indiferent,daca traseul permite sau nu...cine plateste ,este bine venit

:)Sincer,aceasta abordare a problemei ma surprinde!Poate,ne vom inghesui la start 400?Si pe traseu ne chinuim,ca n-avem loc,nici sa cadem ca lumea...Daca nu s-ar fi specificat de la inceput,ca locurile sunt limitate ,n-aveam nimic de comentat.Asa ,raman cu un amar in gura:daca sunt amatori ,care platesc taxa de inscriere,transformam un concurs de MTB-XC chiar si in ..patinaj artistic ;;) ,sau in orice... :nervos:

Eu ,oricum i-mi probez limitele...

Bre Aatila ,inafara de mine care sunt in plus ,sunt 200.Cei care nu au achitat nu ai de ce sa-i numeri.Incă.Daca platesc astazi (in timp util) ,nu ți se pare de bun simț sa-i lasi sa concureze?Membrii clubului organizator care vor sa participe ar trebui sa fie pe lista separata?Ei poate nu au platit cu bani ci punând osul la treaba prin padure.

Daca ai obligatii fața de sponsori care vor si ei 3-4 locuri ce faci? Suplimentezi sau dai afara pe cei inscrisi?Daca vine Lance Armstrong dupa ce se inchid inscrierile si zice ca vrea sa concureze ,nu e o onoare sa-l primesti cu tine in pluton?

Ca organizator tre sa faci tot ce e mai bine posibil Daca 1 e suparat si 10 multumiti e bine.Ca dezorganizator faci exact pe dos.:)

Ei .., ce zici?Mai esti suparat?

Mda ,deci azi de dimineata ploua .Ar trebui incercat traseul si pe ud ...

Ar fi foarte util pentru cei care nu au fost pe acolo niciodata daca ar face cineva o recunoastere si sa ne spuna cum e :). Niste poze ar fi chiar grozave. Pe mine ma intereseaza in primul rand sa stiu cu ce cauciucuri vin montate pe bicicleta: de noroi sau "mixte".

Daca as avea posibilitatea eu as miza pe "noroi". Indiferent de stadiul terenului acum, la ora concursului se anunta niste schimbari dramatice (sper sa fiu eu gura sparta pesimist in zadar).

Din poze sigur nu-ti dai seama mare lucru.Fi atent : 3 urcari grele dar nu lungi .Nu le-am incercat pe ploaie ,dar pe umed dupa ce sa topit zapada mi sau parut extrem de grele.Mare parte de traseu este pe un fel de drum de caruta acoperit cu iarba ,frunze .Una din urcari este pe poteca .Una din coborari este pe poteca ,sinuoasa si tehnica ,iar daca e ud e pericol de derapaj.Pe uscat traseul e mediu ,pe ud e greu.

Cat priveste cauciucurile ,eu merg prin padurea aia cu tot ce-mi cade in mana.Daca sunt cu masina in padure mi-am permis sa merg cu toate uzatele si nu am avut probleme.Daca e uscat e de fuga.Daca e ud :lat e bun ca nu e infunda ,subtite e bun ca nu se incarca .Oricum o dai nu e bine.. .Mai important e sa ai bulane ,ca e dracos mersul prin iarba .

PS -si pregatite cu solutie antipana.

PS -si pregatite cu solutie antipana.

Subscriu, padure de salcami deci ....., plus coltii babii.

Anul asta nu pot sa ajung, e prea mare distanta fata de noua resedinta si nu prea stau bine cu malaiul.

Ei .., ce zici?Mai esti suparat?

...nici vorba de suparare, mergem la distractie :) Sper ,ca vremea sa nu ne faca figura [-O< sa abandonam 50%

Guest
This topic is now closed to further replies.