Rubyca

07.04.2012 - Garboavele XC, Galati

Recommended Posts

Imagine postată

flori de prin Garboavele :)

da, imi aduc aminte de florile astea , am gasit ceva "petale" si in cauciucurile mele :)

• Upvote 1

Traseul e gata. Ne-am umplut de praf. Acum la plecare erau vreo 4 ciclisti pe traseu (doi dintre ei faceau proba doar pe coborare :)). Speram sa fie si putin ploaie in ziua de concurs, nu de alta dar nu vrem sa plecati cu bicicletele prafuite.

Noi am plecat si era soare .Daca veniti voi si aduceti ploaie e treaba voastra.Sa nu auzim discutii.

• Upvote 1

Sa speram ca nu prea dollofana...

PS Pisoii masii .chiar e dolofana acu...

Salutare, am ajuns si eu in Galati pe o ploaie urata - acum s-a oprit insa nu stiu pentru cat timp. Este cumva careva dintre voi pe traseu sau se pregateste sa iasa in urmatoarele ore?

Ingredientele sunt pregatite. Aici ,la vro 30 de km de padure a plouat destul de sanatos insa daca asta a fost tot putem spera pentru maine la un traseu acceptabil.

Nici o problema . Vorba unor colegi forumisti : "This is Spartaaaaa !" :)

Si eu care aveam dubii daca sa mai iau si cauciucurile de noroi cu mine...:)).

Cand le-am cumparat acu ceva saptamani, ma gandeam fix la Garboavele XC...aveam cumva imagini de anul trecut in fata ochilor (din poze, ca n-am fost acolo). Inteleg ca nu le-am luat degeaba: :P

Cine are informatie de ultima ora de pe traseu? Ca sa stim si noi cu ce cauciucuri sa venim. :)

si eu sunt curios de starea traseului, mereu intreb, insa acum, vazand filmuletul cu tura de recunoastere pare ca nu prea e de cauciucuri de noroi chiar daca a plouat astazi. me insel?

nu te inseli, noroaiele de anul trecut vor fi doar in visele frumoase ale unora si cosmarurile altora :)

ploaia s-a oprit inca de pe la 12-13.00, am calcat putin in picioare terenul de pe traseu, era destul de uscat ieri asa ca a absorbit destul de bine apa de azi.

N-am fost cu biclele ci cu organizarea, l-am intalnit insa pe Clay acolo, si feedback-ul lui este asa:

"ceva noroi la inceput, insa dupa e bun traseul, cam greu insa pentru incepatori :) "

mesaj editat

e clar , de la "clay" ni se trage ;)

Eu am dat o comanda pe Chainreaction saptamana trecuta si colegu` Rasebo si-a luat niste Medusa. Sa ii zic ca nu i-a venit comanda?! ?!? :)) =))

Ceva noroi la inceput inseamna mocirla dupa 2 ture. <):)

Cred ca traseul e departe de medusa :)

Eu am dat o comanda pe Chainreaction saptamana trecuta si colegu` Rasebo si-a luat niste Medusa. Sa ii zic ca nu i-a venit comanda?! ?!? :)) =))

Ha! :)))

Ceva noroi la inceput inseamna mocirla dupa 2 ture. <):)

Ceva noroi "la inceput" insemna la inceputul traseului, unde e drum forestier si care e cam predispus innamolirii la orice ploicica pt. ca e batatorit serios :)

In rest sunt multe zone de iarba, care nu se termina chiar asa de repede. Oricum, daca treaba e umeda, noroi va fi, asta e clar, importatn este ca NU va fi clisa ;)

Acu scoateti morcovul ca nu mai vad monitorul din cauza frunzelor si pastrati-l pentru iepurasii din padure :D

Cel mai bine e sa ai un singur set de cauciucuri si asa scapi de tot stresul , io abia acu m-am uitat pe vreme si mai mult din lipsa de ocupatie decat din curiozitate :)) .

Ceva noroi "la inceput" insemna la inceputul traseului, unde e drum forestier si care e cam predispus innamolirii la orice ploicica pt. ca e batatorit serios :)

In rest sunt multe zone de iarba, care nu se termina chiar asa de repede. Oricum, daca treaba e umeda, noroi va fi, asta e clar, importatn este ca NU va fi clisa ;)

Acu scoateti morcovul ca nu mai vad monitorul din cauza frunzelor si pastrati-l pentru iepurasii din padure :D

Gata domne suntem pe pozitii! :D

Ferea ca venim.Acu daca e namol, noua celor inscrisi la peste 50 ne face bine.Si soarele e bun ca ne fixeaza calciul in oase.Deci sa fie si daia si daia , pentru toate sufletele.Important este la sfarsit daca avem ceva bere sa udam si interiorul.

Ferea ca venim.Acu daca e namol, noua celor inscrisi la peste 50 ne face bine.Si soarele e bun ca ne fixeaza calciul in oase.Deci sa fie si daia si daia , pentru toate sufletele.Important este la sfarsit daca avem ceva bere sa udam si interiorul.

bere o sa fie, proaspata, venita cu butoiul de dimineata direct de la fabrica Martens din oras... iar ei cum lucreaza cel mai mult pentru export... ;)

Guest
This topic is now closed to further replies.