Recommended Posts

razvan are o motocicleta la avatar. di ce domle?

Hun e doara!

Pro'abil ca asa e obiceiul pe la huni :D

razvan are o motocicleta la avatar. di ce domle?

am incercat sa pun una cu semicursa dar nu a vrut sa mearga, asta a mers si in plus sunt pasionat si de motociclism. :)

Edited by Razvan_HD

sa traiesti razvane si bine ai venit printre noi. si eu sunt un pui de motorist si cred ca orice biciclist care vrea sa mearga mai repede va ajunge cu siguranta sa aiba si o motocicleta.

Vedeti cum vin si cei cu motoare pe la noi:D

Maine-poimaine vin si cei cu autoturisme;-)

Eu sunt convins ca foarte multi de pe forum au si masini pe care le si folosesc din cand in cand, dar sunt (bi-tri-...)ciclisti impatimiti si de-asta stau pe forumul asta :-D

P.S. eu cred ca sunt exceptia, nu am carnet si nici nu ma grabesc sa-l obtin, nu prea am nevoie de masina asa ca nu vad rostul unei taxe in plus pe care s-o platesc, bine ca nu trebuie platite taxe pentru detinerea si folosirea bicicletei :))

Am vazut ca am scris legat 2 cuvinte (greseala mea)... eu am carnet de 2 ani si inca nu am gasit un motiv pentru care sa imi iau masina desi ocazi au fost destule.

Prefer sa merg cu trenul, mie imi place mult si intr-adevar sunt multi care au si masina si motoare si atvuri si toate minunile dar tot mai bine este cu 2 roti sub tine:D

Daca cineva are initiativa de taxa pe bicicleta, eu o sa propun acelei persoane sa inainteze si o taxa pentru creier..

Taxele sunt aberante din start, dar unele mai au rolul de a starpi niste avanturi. Taxa pe bicicleta adica taxa pe ecologie ?! Complet Absurd. Cat despre soferie, folosesc masina cand este nevoie.

1. This forum requires that you wait 600 seconds between sending private messages.

De ce este smecheria asta?:confused:

10 minute mi se par cam multe in momentul in care trebuie sa dai niste lamuriri pe PM...

Nu se poate pune un timp rezonabil?

Am ales sa facem asta pentru a evita spam-ul!

PM-ul nu este messenger. daca vrei sa corespondezi cu omul in timp real ii ceri un id de Messenger, o adresa de mail sau un nr de telefon.

Daca vrei sa trimiti o informatie, o intrebare etc... cele 10 minute sunt ok.

Am ales sa facem asta pentru a evita spam-ul!

PM-ul nu este messenger. daca vrei sa corespondezi cu omul in timp real ii ceri un id de Messenger, o adresa de mail sau un nr de telefon.

Daca vrei sa trimiti o informatie, o intrebare etc... cele 10 minute sunt ok.

Si daca ai 2 intrebari...

Sau ti se pun 2 intrabari? Mi se pare aiurea faza cu mess, mai ales ca acolo unde lucrez calculatorul nu are instalat toate minunile astea si pe mail nu imi este la indemana.

Voi stiti mai bine

Si eu trebuie sa fiu de acord cu florentzo de ex daca trebuie sa trimit cite un PM la 2 persoane diferite trebuie sa astept , cine are timp sa astepte atitea secunde mai ales daca se grabeste daca nu ma grabeam stateam la discutii pe mess

Personal , nu mi se pare normal ca sa inchis topicul cu pinnarello pt ca cearta s-a stins si fiecare incepea sa isi spuna parerea ! Vroiam sa vad ce zice si ovidiu la comentul acela! Multumesc

Stai linistit ca am deschis topicul

MBZ-ul e mai impaciuitor si a vrut sa evite o "baie de sange".

Mi se pare super ok faptul ca omul a fost capabil sa isi exprime in mod coerent opinia. Din asemenea discutii invatam.

Nu! NU l-ai redeschis, doar ai scris, avand posibilitatea sa o faci.

Daca il redeschizi fa si repartitia in alt sector al forumului.

Nu sunt deloc impaciuitor si nu vreau sa evit nimic. Am picat ca musca in lapte adunat de pe drumuri si nu stiu cum m-am procopsit cu inscenarea de tip DNA.

Cert este ca nu consider potrivit topicul la vanzari.

mie imi place ciondaneala asta, ma tine cumva in forma daca stiu ca oameni cu mii de km in picioare isi dau la gioale; asa am si eu o sansa,nu?

1-cel mai tare si mai tare as vrea sa fie krupp moderator ca mi-a declarat odata iubirea lui si mie imi plac mai mult oamenii care ma iubesc decat cei care nu ma iubesc.

2-mai putin tare decat tare-tare insa totusi destul de tare as vrea sa apara IAR anuntul ala cu vanzarea lu' Altrix-Courier ca acolo apareau si sanii iubitei mele si imi este dor nespus de ei. bicicleta nu am vandut-o, e trecuta la secret?

3-doar un picut tare as vrea sa se reactiveze cearta zabriskie vs. franck. erau amuzanti. post-factum recunosc ca am pariat pe zabriskie; scuze franck, imi esti simpatic dar era la pariu si am urmarit doar castigul

4-nu chiar tare: degeaba pot sa dau ignore daca nu mai vad ce mai zice ticalosul ala de mine ca sa-i pot raspunde cu aceeasi moneda si eu

5-imi este egal ca sunt popey sau popez; dau in continuare cu slanina pe lant si merge perfect

Edited by popez

...as vrea sa se reactiveze cearta zabriskie vs. franck.

Mai pupazule (franck nu e Frank); asta nu-i cearta ci schimb de experienta, opinii si pareri. Avind in vedere ca experientele difera bine-nteles ca si opiniile difera, dupa motoul "life is life".

P.S. Nu uita ca eu sint boshorog si habarnist in timp ce el e tinar si elitist (aici e-nmormintatat cateaua :)

acu' nu mai am nici o nemultumire, le-am expus pe toate mai sus, multumesc.

am insa o NELAMURIRE-ceea ce e cu totul altceva. si unde sa-mi strig pasul? il strig aici, poate ma aude cineva (desi dupa experienta cu nemultumirile incep sa am dubii).

asadar vindeam si eu ceva/candva si mi-a disparut, da' de tot mi-a disparut vanzarea aia!! nici nu mai stiu daca mai vand sau daca mai am ce voiam sa vand, de pret nici vorba, l-am baut deja. sunt bulversat.

e greu sa traiesti cu convingerea absoluta ca "in baie este baia" si cand deschizi usa sa nu mai gasesti sanii iubitei tale acolo :)

asa ca intreb daca mai am Altrix-ul ala sau l-am vandut deja. sunt convins ca exista undeva un tip care stie cum pot sa mai vad odata pozele cu sanii iubitei mele.

rog intelegere, imi este dor.

...cum pot sa mai vad odata pozele cu sanii iubitei mele.

Faci altele ...

P.S. Vezi ca aici e locul pentru nemultumiri; nelamuriri la "sfaturi pentru incepatori" :)

E o conspiratie nu mondiala, e universala, e galactica! Nu vreau sa spun aici toate secretele si toate sectele implicate insa pot sa spun doar atat: participa masoni, evrei, rose-cruceenii, davidienii, mona-lisa si george clooney intr-un film prost (aia e de fatada doar, in spatele usilor se intampla cu adevarat)

Am informatii! Le-am cules din dex. Asadar:

MODERATÓR, -OÁRE, moderatori, -oare, s.m. şi f., s.n., adj. 1. S.m. şi f., adj. (Element) care moderează, ponderează, frânează, potoleşte. 2. Persoană care conduce o dezbatere, de obicei, publică, o masă rotundă, o emisiune cu mai mulţi participanţi. etcANIMATÓR, -OÁRE, animatori, -oare, adj., s.m. şi f. (Persoană) care însufleţeşte, iniţiază o activitate, o acţiune. ♦ (Persoană) care animă un spectacol de varietăţi, creând atmosfera.

INSTIGATÓR, -OÁRE, instigatori, -oare, adj., s.m. şi f. (Persoană) care instigă; aţâţător, provocator, incitator. – Din fr. instigateur, lat.

Fiindca eu nu ma descurc intre asa definitii complicate (plus ca vine si conspiratia mondiala care nu se rade de cloambe barbierite si nici nu ia din alea cu e-uri multe) as vrea pur si simplu sa pot da ignore unui moderator. Inteleg ca e cumva impotriva firii lu' VBulletin si impotriva unui forum de succes dar pun si eu o intrebare, nu dau cu parul.

Asadar nu dau cu parul: vreau sa ignore un animatore care e de fapt instigatore si niciodata moderatore; cum fac? Rog sa nu imi fie luat in nume de rau dar sunt excedat. Pe orice thread intri apare un de nicaieri deux-ex-machina! A facut o tura mai serioasa acum 100 de ani pe un "velociped"-toata stima pt determinare, insa sa traiesti si azi din aceeasi poveste e exagerat.

E greu de inteles si de ce in locul argumentelor (indiferent de tema sau subiect) prefera link-urile spre ceva, spre nicaieri sau spre "fente de departe".

Deocamdata practic un "ignore" conversational , imi este destul insa, vreau o pauza si intreb daca o pot obtine.

Pot sa "ignore" un moderator??

Nu poti ignora un moderator.

Daca ai o problema cu unul dintre ei imi trimiti mie un mesaj privat in care iti expui opiniile.

Daca nu iti convine ce scrie cineva te relaxezi, tragi aer in piept si treci mai departe.

Daca ai fost atacat nejustificat dai "report post" sau te adresezi, asa cum am scris mai sus, subsemnatului.

@ Ovidiu

Stiu, e normal sa nu poti ignora din butoanele forumului un moderator. Pana la urma in mai tot ce se discuta aici nu este nimic atat de grav incat sa nu treaca cu o ridicare din umeri sau un refuz de a mai baga in seama sau raspunde. Numar pana la 3 si respir adanc! :D:):)

Nici nu cred ca are vreun sens postul acela de mai sus; se poate sterge.

P.S. Multam' fain pt articolul despre semnalele in pluton.

Pupazule, multam pentru flori.

Acest loc (de dat cu capul) este gindit si pentru cei fara argumente, frustrati si invidiosi care dispar si reapar (deux-ex-machina ) cind sint in cautarea titelor iubitei sau a sorligului cind incepe sa scirtie lantul.

Apropo tura serioasa : cind ai gasit titele si sorligul si stai mai sigur pe velociped incearca si tu sa faci “o tura mai serioasa” (Sibiu – Paltinis e cam vechi, depasit si prafuit; asta faceam acum 103 ani cind soarta m-a imprastiat prin Sibiu / poveste veche din care nu mai traiesc de mult fiindca-i prea banala). Spre blogul unde “depozitezi” tura serioasa o sa pun un link care sper ca nu duce spre nicaieri ci spre fente adevarate si inteligibile pentru acest forum (cloambe rase, suplimente etc.)

P.S. Poate baietii de la vBulletin iti pun la dispozitie sourcecode-ul ca sa-ti dregi tu un buton de “ignore moderatore”; un fleac pentru un baiat talentat :D.

Am si eu o mica rugaminte: nu se poate face ca data sa fie afisata in formatul ZZ-LL-AAAA, nu LL-ZZ-AAAA cum e acum. Ma termina nervos si nu cred ca sunt singurul. Sistemul american e pentru americani :D

Guest
This topic is now closed to further replies.