Recommended Posts

hani bani, eu sunt sincer si iti spun ca ai minus, din nou.

Am si eu o idee legata de "Arbitraj si litigii"... ii inteleg rolul de Recycle Bin si e bine venit, asa lumea poate comenta acolo si dupa finalizarea tranzactiei.

Dar "Lista de incredere" si "Lista de neincredere" sunt destul de inutile dupa parerea mea. E chiar incomod sa urmaresti daca cineva e trecut acolo, la fel cum e greu de urmarit cate plusuri sau minusuri are.

Eu m-am gandit ca ar fi minunat daca s-ar putea implementa un sistem prin care fiecare user sa aiba la profil doua status-uri: cel de cumparator si cel de vanzator. Userul nu va putea sa le modifice, doar un admin/moderator va putea. Iar cele doua status-uri vor fi actualizate in functie de mesajele primite de catre admini/moderatori de la alti useri. Daca eu trimit un mesaj in care zic: "X a cumparat de la mine. E un bun cumparator, de incredere si serios" atunci X va primi un punct/bulina de la admin la statusul lui de cumparator. Sper ca m-am facut inteles, la fel cum sper ca e posibil asa ceva. Cele doua status-uri pot fi exprimate oricum: cifre, buline, patratele, asta chiar nu conteaza atata timp cat sunt usor de descifrat si concludente.

Numa' bine! :D

sunt foarte utile. cand ai boala pe un user il tii in asteptare. stimatul MBZ a primit mesaj de la niste oameni care mi-au vandut cate ceva si nu a vrut nici vorba sa scrie ca sunt "de incredere". asa ca pssst...sunt bune listele. " pe aleea din uzina ce se plimba printre sectii" sta un nene care face tabele cu: "asa da, asa nu".

Biciclaru, te-ai gandit tu singur sau ai fost asistat de vreun sobor de intelepti?

Os de pus la saiba lipseste ca minti inovative sunt din belsug.

Si actualul guvern este inutil si iata-l ca este in functie.

Pana una alta, pana se va implementa sitemul de rating comert, asta este formula folosita. Oricum aceasta arie este un apendice si nu un organ in sine. Daca ai nelamuriri sau plangeri de genul nemultumirilor legate de servicii gratuite te rog adreseaza-te la yahoo.com :P

Han, ai tu vreo dovada ca eu am primit vreo propunere cu privire la tine, pentru vreo lista, prin PM si nu am actualizat listele alea?

In al cui scuipat ai calcat de acuzi fara sa ai dovezi?

Este printre putinele chestiuni care ma face teribil se nervos, sa fiu acuzat pe nedrept de ceva, ca as fi gandit/spus/facut. Fa in asa fel incat sa pot traii in continuare cu impresia ca esti un baiat cu bun simt.

Multumesc.

Biciclaru, te-ai gandit tu singur sau ai fost asistat de vreun sobor de intelepti?

Os de pus la saiba lipseste ca minti inovative sunt din belsug.

Si actualul guvern este inutil si iata-l ca este in functie.

Pana una alta, pana se va implementa sitemul de rating comert, asta este formula folosita. Oricum aceasta arie este un apendice si nu un organ in sine. Daca ai nelamuriri sau plangeri de genul nemultumirilor legate de servicii gratuite te rog adreseaza-te la yahoo.com :P

OK, scuzele mele ca am scris o idee de-a mea legata de cum s-ar putea imbunatati acest forum. Data viitoare o sa pastrez pentru mine ideile astea, ca vad ca daca le scriu pe forum sunt luat la misto. Si de cine?!? De cei care ar trebui sa tina cont de ele...

Nu esti luat deloc la misto. Daca urmareai discutiile despre forumul de vanzari/cumparari ai fi observat ca se discuta de ceva vreme despre acest modul autonom, si modul de cotare a membrilor care fac tranzactii. Ideile sunt toate bune insa trebuie sa le si produca cineva, ca si la zugraveli se exprima multa lume cum ar fi misto, dar mai greu cu trafaletul. Dupa cum poate ati observat cu totii creizi lipseste de ceva vreme din motive obiective. Cand va putea sa revina va relua proiectul de vanzari/cumparari. Pana una alta se foloseste asa cum este.

Asa cum am spus in Arbitraj si litigii se pot deschide si topice de discutii. Tu mergi la tatal tau sau la seful tau si spune-i ca ar fi bine sa ai un venit de 5000 Euro pe luna. Ai si vreo propunere concreta sau doar sugestii si reclamatii? Imbunatiri vrem si noi dar nu pe sistemul Biciclaru propune si restul se executa pe baza ideilor lui, ca noua astorlalti ne lipsesc ideile. Daca ai idei vino si in sprijinul lor. Fa tu acel modul si eu il implementez.

Han, ai tu vreo dovada ca eu am primit vreo propunere cu privire la tine, pentru vreo lista, prin PM si nu am actualizat listele alea?

In al cui scuipat ai calcat de acuzi fara sa ai dovezi?

Este printre putinele chestiuni care ma face teribil se nervos, sa fiu acuzat pe nedrept de ceva, ca as fi gandit/spus/facut. Fa in asa fel incat sa pot traii in continuare cu impresia ca esti un baiat cu bun simt.

Multumesc.

mon cher...hai si tu maine la tura spre manastirea comana si vb acolo.am anuntat tura la planificator ture pt buc. sincer nu am chef sa ne certam. oamenii mi-au spus ca ti-au transmis mesaj cu etc etc despre vanzare. hai sa vb intre 4 ochi mai departe, si de acuma pedala si cele doua roti ale bicicletei sa fie pe primul plan. cu stima Han.

Edited by han

Dar cine era cel care a facut-o numai sange cu Doruk?:confused:

hani bani, tu esti trist ca ai prea multe minusuri la topicareala si vrei sa te scoti la vanzari?

Dar cine era cel care a facut-o numai sange cu Doruk?:confused:

master hai sa lasam sangele pt fete...in perioada aceea..... posta romana a dat dovada de kkkkkkka.....

mester mare Krupp...abia sptept sa iti vina bicicleta. la mine minusurile sau plusurile vin la lanturi uzate nu pe forum la vanzari. ne vedem la o bere si la o vorba in vata reala. cu simpatie H A N

Edited by han

nu mai vine nicio bicicleta. am dat cancel, deocamdata.

Salut, e mai mult o nedumerire dacat nemultumire: orele de postare imi apar decalate nu 2h30m, adica post facut acum- 10.00 apare pe forum cu ora 7.30. Imi e valabil pentru tot forumul. E de la mine sau de la voi?

E o problema de server cred. MBZ-ul poate sa aduca lumina in aceasta chestiune.

Un mesaj la 10 minute e cam drastic, puneti 2 minute limita :)

cam are dreptate :rolleyes:...

macar 4-5 minute daca nu 2.

Am mai discutat problema asta. Pentru chat aveti la dispozitie yahoo messenger.

Un om normal citeste pe 10 topicuri inainte de a posta pe unul. Nu suntem interesati de useri care fac in 2 zile 100 de posturi.

Teoretic cu 10 minute pauza poti posta 6 mesaje pe ora.Suficient din punctul meu de vedere.

Asa este...cel mai usor este sa faci schimb de numere de telefoane sau id uri, cand incepeti sa "negociati"

...am dreptate Bestia? :rolleyes:

pe de-o parte, da' mi s-a intamplat sa fiu nevoit sa dau 3 mesaje in 15 minute, fiindu-mi imposibil sa folosesc messengerul. florentzo, e criza, nu mai are lumea bani de telefon :rolleyes:

Eu vad pozele din topicul specificat de tine.

Ovidiu,as dori sa stiu si eu de ce mi s-au inchis 2 topicuri?Ce motiv?Un argument adevarat.Pretul este cu mult mai mic decat la noi.1.la noi nu gasesti produsul in magazin, 2.in america este un dolar dar asa cum am mai zis nu trimite nimeni PT CA SUNTEM ROMANI si dee... ne facem rau unul altuia, si chiar daca ai trimit trebuie sa platesti vama 19% din valoare si ma rog nu are rost sa dau aici toate detaliile.Astept un MOTIV clar pt care mi-ai inchis topicurile.IN REGULAMENT nu zice nicaieri ce am voie sa vand si ce nu.scrie doar sa nu depasesc pretul oficial.eu nu lam depasit cu nici macar 0.(0)1 ron.Inca astept un PM de la Ovidiu.S-au vandut aproape toate bratarile intr-o seara.hai sa incheiem cearta asta,nu caut motiv sa ma cert cu lumea dar nu suport sa fiu luat la "misto"

Am mai discutat problema asta. Pentru chat aveti la dispozitie yahoo messenger.

Un om normal citeste pe 10 topicuri inainte de a posta pe unul. Nu suntem interesati de useri care fac in 2 zile 100 de posturi.

Teoretic cu 10 minute pauza poti posta 6 mesaje pe ora.Suficient din punctul meu de vedere.

Eu ma refeream la mesajele private... Daca dai un mesaj si ti se raspunde imediat, mi se pare aiurea sa astepti 10 minute ca sa mai dai unul. Poate mai ai de vorbit si cu altii, intre timp omul nu mai e online si cine stie cand mai dai de el daca n-are id de mess in profil. Plus de asta, ce faci cand te asteapta 5-6 mesaje in inbox, dureaza o ora pana raspunzi la toate.

P.S nu toata lumea are acces la messenger de la munca. :)

Guest
This topic is now closed to further replies.