Recommended Posts

Acu am vazut si eu :). E bine ca ati "operat" si mai sever, ca toate apelurile la calm nu reusisera sa impiedice escaladarea conflictului.

Viorel nu a facut ceea ce se cheama "o remarca nepotrivita". A comis o badaranie. Sa judeci oamenii, sa le pui etichete dupa zona din care provin si s-o urli public ... e mai mult decat o remarca nepotrivita. Pe care a repetat-o.

Si eu sunt bucurestean, asta nu m-a impiedicat niciodata sa conlucrez BINE cu oameni si toate colturile tarii si ale lumii.

Asadar daca a primit avertisment, e binemeritat, sper sa inteleaga ceva din el. Ar fi fost pacat de topicul marsului.

A comis o badaranie. Sa judeci oamenii, sa le pui etichete dupa zona din care provin si s-o urli public ... e mai mult decat o remarca nepotrivita.

Dupa aceasta logica pot deduce ca mesterul hcampian e un badaran?

• Upvote 2

No, nu vă certaţi, şedeţi blând, la Întâlnirea Ciclism.ro eraţi preteni şi amici de pedală cu toţii şi acum n-aveţi loc. Nu-i bai că vă-ncingeţi şi vă ziceţi oful, da-i musai să rămâneţi aceeaşi ca-n vară, la sfârşit. Musai cu fainoşag! http://ovidiudraghici.webs.com/fainosag.htm

No, nu vă certaţi, şedeţi blând, la Întâlnirea Ciclism.ro eraţi preteni şi amici de pedală cu toţii şi acum n-aveţi loc. Nu-i bai că vă-ncingeţi şi vă ziceţi oful, da-i musai să rămâneţi aceeaşi ca-n vară, la sfârşit. Musai cu fainoşag! http://ovidiudraghic...om/fainosag.htm

Nu este vorba de nici o cearta. Este o discutie cu argumente. Consensul este o prostie.

• Upvote 2

La cat sunt de cinstiti moderatorii si la cat timp si calm implica in moderare(ma exclud pe mine) mi se pare de prost gust faptul ca de multe ori ei trebuie sa justifice de fiecare data faptul ca nu pun mana pe nici un ban sau alte interese cand vine vorba de munca lor.

Cum sa comentati in halul ala despre MLaden sau Mac? Nu va e rusine?

Te pomenesti ca dupa replica lui Mac de acum vine irriducibil si isi cere scuze.

Eh, pana la urma trolii de tastatura nu sunt asa de rai, cand te intalnesti fata in fata cu ei se fac ca ploua; mai toti avem trolul nostru interior, mai mare sau mai mic. Am dat si peste useri care au dus conflictele la un nivel fizic, dincolo de forum, abia despre aia sunt putin bolnaviori insa.

Hai ca te-ai bagat si tu in seama!

Cand te apuci sa scrii, ma apuca rasul, atat de mare ti-e caciula de moderator!

N-am de ce sa-mi cer scuze lui Mac, el asa a considerat de cuviinta, sa ingroape securea razboiului...atat el cat si Traveller sunt oameni de bun simt care prefera sa evite conflictele, nu sa le escaladeze asa cum faci tu si Trevizes, ar trebui sa iei notite de la ei...nu sa te apuci sa-mi spui tu mie de cazierul meu de pe forum (auzi bazaconie) sau de nu stiu care angajament...esti depasit rau de tot, scuza-ma ca ti-o spun atat de raspicat!

• Upvote 2

Binevoieste si reciteste postul prietenului tau Viorel nr 157 de pe topicul cu marsul de protest si abtine-te...fiecare interventie a ta este inutila si partinitoare!

Iata-l:

"Se putea mai sa nu fie balci si cacat pentru pistele pizdii masii la voi la Bucale ? Imi intariti pe 'post' ce scrieti decizia mea de a pleca acum 5 ani din acea mizerie de oameni care inseamna Bucuresti. "

Chiar nu mai are rost sa continui...

Postarile nu sunt sterse, sunt doar pe "hide".

Pentru conformitate, postarea la care am eu acum acces este asta:

Eu cred ca voi bucurestenii va metitati soarta. Sincer. Sunteti o localitate de ratati. Sunt scarbit si din cand in cand, cand citessc acest topic in ultimele 2 zile, dupa 3 minute ma duc sa borasc :D

Ca exemplu la Sibiu s-au putut face piste de biciclete apropiat de nivel european, fara sa dai cu cacat in stanga si-n dreapta cum se intampla la Bucale ! Si au reusit sa faca pistele pizdii masii !!! Fara noroi, fara mocirla !

Da de, tine de educatie si de cultura. Se pare ca la Bucale cam lipseste ...

P.S. Si apropo de ratati, ne tot intream de ce se duc toti la Comana ?

--------------------------------------------------------------------------

Ciudat. Pentru postarea cu nr. 157 nu s-a sesizat nimeni. Postarea de la care a plecat scandalul e cea de mai sus. Daca o recitesti cu rabdare, e mai degraba de tot rasul, mai ales ca eu nu vad de ce Comana este adusa in discutie. Iar sustinerea lui Viorel pentru mars a fost evidenta si inainte si dupa postarea incriminata, el e deranjat de faptul ca unii au gasit citeva critici evenimentului si hai sa zicem ca ne-a facut pe toti de aici ratati. Nici macar nu are logica in ceea ce spune, pentru ce sa dai cu barda? Spiritul critic e de preferat celui de turma. Si asta e, poate ca suntem ratati pentru ca administratia ne-a servit niste piste proaste si bucurestenii nu s-au mobilizat. Dar intr-un oras mare sunt alte mentalitati, nu exista acel spirit comunitar ca la sate sau orasele.

Care e problema aia atat de mare cu postarea asta? Prea ne simtim jigniti de orice chestie ...

Eu nu-l cunosc si n-am vorbit in viata mea cu Viorel, nici pe forumul asta nu cred ca ne-am adresat direct vreo replica. Asa ca gandeste de doua ori inainte sa acuzi ceva.

... răspuns pt Frank și pt thor :)

Si zici ca nenea cu borcane de castraveti pe ochi o bungheste si el?

Poate daca-i face cineva "carnet de bunghit" *-:)

• Upvote 2

Postarile nu sunt sterse, sunt doar pe "hide".

Pentru conformitate, postarea la care am eu acum acces este asta:

Eu cred ca voi bucurestenii va metitati soarta. Sincer. Sunteti o localitate de ratati. Sunt scarbit si din cand in cand, cand citessc acest topic in ultimele 2 zile, dupa 3 minute ma duc sa borasc :D

Ca exemplu la Sibiu s-au putut face piste de biciclete apropiat de nivel european, fara sa dai cu cacat in stanga si-n dreapta cum se intampla la Bucale ! Si au reusit sa faca pistele pizdii masii !!! Fara noroi, fara mocirla !

Da de, tine de educatie si de cultura. Se pare ca la Bucale cam lipseste ...

P.S. Si apropo de ratati, ne tot intream de ce se duc toti la Comana ?

--------------------------------------------------------------------------

Ciudat. Pentru postarea cu nr. 157 nu s-a sesizat nimeni. Postarea de la care a plecat scandalul e cea de mai sus.

Eu nu-l cunosc si n-am vorbit in viata mea cu Viorel, nici pe forumul asta nu cred ca ne-am adresat direct vreo replica. Asa ca gandeste de doua ori inainte sa acuzi ceva.

Postarea 157 i-am indicat-o eu lui Ovidiu...ca nu esti prieten cu Viorel are mai putina importanta, problema este ca-l tii in brate, spunand ca n-a fost mare jignire...

• Upvote 1

Io ma simt onorat ca am reusit sa-l enervez pe Frank asa de tare ca sunt aproape 3 luni de cand nu inceteaza sa aduca aminte de chestia aia la fiecare postare a lui. Nu credeam ca vreodata cuvintele mele vor conta asa de mult pentru cineva. Pe bune. Si e vorba de un singur cuvant undeva intr-un post mult mai lung. Fara injuraturi urate, fara nimic, doar o bovina amarata....

• Upvote 3

Foarte matur Herr Frank, foarte matur!

• Upvote 4

Imi pare rau Mac, dar ar trebui sa te straduiesti mai mult de atat, atunci cand ma acuzi de lipsa de coloana vertebrala.

• Upvote 3

nici un pumn in gura stirba (metode pe care el le aproba).

Dar nu cand e singur, atunci o ia la sanatoasa, doar cand e in gasca, ca cica e mai sigur...

Bai, daca era sfarsitul lui iunie, eram inca pe sosele si prin paduri ca era inca lumina: dadeam din pedale, vorbeam, radeam intre noi si esuam la o bere. Asa, ploua...bate vantul...e frig...si ne cam manca deshtele... Parca suntem la gradinita (cu predare in limba germana ;), glaub ich, Frank )

• Upvote 2

problema este ca-l tii in brate, spunand ca n-a fost mare jignire...

il tinem, sigur, ca suntem mai multi.

In fine, tu cam ai probleme cu a aplica aceeasi masura cand scrii si cand judeci pe altii, e foarte relativa notiunea de "jignire" pentru tine.

-------------------------------------------------------------------------------------

L.E.

Horatiu, ultima ta postare nu a fost aprobata.

Foarte bine, e chiar in ideea care a fost postata in ea.

Imi pare rau Mac, dar ar trebui sa te straduiesti mai mult de atat, atunci cand ma acuzi de lipsa de coloana vertebrala.

Era strict răspunsul la postarea #3007. Apropo de consens ;)

Nu fac față la cât de mulți răspund/scriu. Se vede treaba că e frig afară.

Nu-i bai, poate faceți o plângere, să fiu revocat. Abia ajtept. O sa am și io un pic mai mult timp liber. Dar mai puțini bani. :D

Pt că nu-i așa?, jtim cu toții că suntem în slujba lu ' Ovidiu și trecem pă la casierie la sfârșitu' lunii... :))

il tinem, sigur, ca suntem mai multi.

In fine, tu cam ai probleme cu a aplica aceeasi masura cand scrii si cand judeci pe altii, e foarte relativa notiunea de "jignire" pentru tine.

-------------------------------------------------------------------------------------

L.E.

Horatiu, ultima ta postare nu a fost aprobata.

Pai pana una alta eu am scris la singular, pe baza a ceea ce ai scris tu...

Ovidiu i-a dat avertisment pt. jignire...de aici rezulta ca nu prea esti de acord cu masura luata, ca a fost exagerata...

Notiunea de jignire, este ea insasi relativa, depinde de nivelul fiecaruia de educatie, de cultura si civilizatie...ceea ce este permis intr-un loc, poate fi socotit interzis sau un lucru jignitor in alta parte...

Eu unul incerc sa nu jignesc, sau cel putin sa nu jignesc primul...

• Upvote 1

Mai oameni buni cu suflet bun, a dat uraganu sandy si pe la noi sau ce s-a intamplat?

Parca suntem in turnul lui Babel, fiecare pe limba lui.

Daca aveti fiecare cate unul, doi sau trei oameni pe care nu-i (mai) suportati, apasati cu incredere butonul de Ignore User. Garantat functioneaza. Nu mai vezi ce abereaza alalalt.

Am incredere ca toti suntem din categoria alora care, cand iubita striga din pat "ce faci, nu vii?", raspundem "viu acu!". Nu ramanem cu ochii beliti in ecran, pentru ca, nu-i asa, "cineva nu are dreptate pe internet" :)

• Upvote 3

@irriducibil, vrei sa-ti dau acum un exemplu de post unde ai jignit primul?

• Upvote 1

Io ma simt onorat ca am reusit sa-l enervez pe Frank asa de tare ca sunt aproape 3 luni de cand nu inceteaza sa aduca aminte de chestia aia la fiecare postare a lui. Nu credeam ca vreodata cuvintele mele vor conta asa de mult pentru cineva. Pe bune. Si e vorba de un singur cuvant undeva intr-un post mult mai lung. Fara injuraturi urate, fara nimic, doar o bovina amarata....

Pina cind vei reusi tu sa ma enervezi trebuie sa mai pazesti multe bovine.

Multe dintre cuvintele tale, indiferent ca e vorba de un „post mai lung“ sau mai scurt sint aruncate asa la nimereala, fara logica, fara continut, fara format – pur si simplu scuturate din mineca.

Foarte matur Herr Frank, foarte matur!

Multumesc pentru compliment si apreciere.

Vad ca ti-a trecut cam repede "vomitatul" [-O< (doamne, iti multam) ; motive concrete?

Eu cind vomam incercam sa nu-mi stropesc pantofii - arata urit si pute.

• Upvote 3

Era strict răspunsul la postarea #3007. Apropo de consens ;)

Nu fac față la cât de mulți răspund/scriu. Se vede treaba că e frig afară.

Nu-i bai, poate faceți o plângere, să fiu revocat. Abia ajtept. O sa am și io un pic mai mult timp liber. Dar mai puțini bani. :D

Pt că nu-i așa?, jtim cu toții că suntem în slujba lu ' Ovidiu și trecem pă la casierie la sfârșitu' lunii... :))

Ai inceput sa bati campii. Eu iti cerusem un raspuns la ceva concret, iar tu mi-ai raspuns la o postare care nici macar nu iti era adresata.

In al doilea rand, mai usor cu prostiile despre "remuneratii", "slujbe" si alte chestii, ca nu le-am rostit eu.

Astept inca raspunsul la calomnia, care sper ca nu te caracterizeaza.

Topic inchis pana la calmarea spiritelor. Daca aveti nemultumiri imi puteti trimite un PM.

Frati romani.

AM re deschis topicul.

Pe Dumnezeu (bun, rau, existen, imaginar) il injura in fiecare secunda multi.

De mama se injura mai abitir.

Daca ar trebui sa stabilim alegatii pentru orice situatie mentionata mai sus am avea privire fixa, saliva pe barbie prelinsa prin coltul gurii si am face cu mana la autocarele cu numar 104.

Idee mentionata, subliniata, reiterata... Report post. Restul este cancan.

Bucuresteanul get, neget, beget sau ne beget, trac sau roman este un monument de Nesimtire, indolenta si incapacitate de civism sau spirit social. Exceptiile fac evident exceptie, fiind procentual extrem de nesemnificative.

Oricine a stat in Bucuresti macar in intervalul intre doua trenuri sau avioane, poate califica cum crede el de cuviinta, si nu greseste, pe bucurestean. Nu ma deranjeaza de fel.

Si spun asta departe de postura de conservar care observa plebea la pedala.

In ultimile 30 de zile am atentionat 100 de persoane numarate ca fac ceva anapoda, fara sa tina cont de ce se intampla in jurul lor(nesimtire) si 99 au reactionat isteric si agresiv, desi erau in culpa vizibila si atentionarea nu era agresiva sau dojenitoare ci doar intrebatoare. Singurul care a tacut si si-a asumat postura idioata a fost un amarat care nu si-a putut suporta scuipatul inca 5 secunde si l-a proiectat in lift pentru ca spera/credea ca nu stie nimeni. Ei bine stiam eu :D

Nimeni nu sta sa masoare nivelul fiecaruia de testosteron de pe aici, si oricum nivelul lui este invers proportional cu respectul, unde mai pui ca s-a racit si vremea.

Dar mai avem treburi, copii bolnavi si probleme personale.

Daca nu folositi dreptul de a raporta o inconvenienta(de orice gravitate si natura) nu aveti nici drepturile ce decurg din raportare. Ghionturile si scuipatii de pe topice le vedem zilnic si pe strada asa ca nu-i ceva nenantural.

Finalmente respectul se dobandeste, nu se cumpara, inclusiv cel de sine.

Pot sa va rog de mai mult respect intre voi?

Multumesc.

P.S. Nu am nevoie de aprecierile nimanui ca reputatie, ci as prefera de 100 de ori mai mult, decenta din partea voastra.

• Upvote 2

Guest
This topic is now closed to further replies.