Recommended Posts

salut

de ce nu mai apare anuntul meu de la bazar-vanzari biciclete? acum cateva ore era pe bazar!

multumesc

Acum cateva luni am fost avertizat de un admin ca am in semnatura un link care ducea la anuntul meu din bazar. nu inteleg de ce lucian are in semnatura logo-ul unei firme de fitnes si un link catre un articol de pe ciclism.ro.

Stiu si accept faptul ca forum functioneaza in majoritate pe simpatie, dar macar faceti-o mai discret ca ne faceti sa ne simtim nu doar prost, dar si inferiori.

p.s. Lucian nu e nimic personal, dar problema sus-expusa e putin cam... romaneasca.

• Upvote 1

Unu la mana: tu nu esti egal cu Lucian si e nedrept din partea ta sa pretinzi asta. Faceti parte din alta categorie de utilizatori. Nu muncesti cat el pe acest forum si nu ai obligatiile lui ca sa ai aceleasi drepturi. Nu crezi?

Sunt putine beneficiile (mai ales fara sa-si bage cineva mana in buzunar) pe care ciclism.ro le poate da staff-ului, permisivitatea in auto-promovare este unul si posibilitatea de a-si promova mai bine rarele anunturi din bazar este altul.

Doi la mana: Lucian promoveaza prin acel mini-banner un articol de pe ciclism.ro, adica munca lui adusa comunitatii. Singurul beneficiu personal direct pe care il poate urmari in urma actiunii este sa se simta mai apreciat, nu bani, nu gagici pe tava. Tu incercai sa faci "afaceri", vezi diferenta?

Mircescu daca erai din Galati te bateam cu lantul uns cu ulei. http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/cool.gif

Bogdane -tu se pare ca esti agitator asa ca stai in banca ta.

Lucrurile sunt clare :daca citesti ca scrie ca face parte din grupul administratorilor inseamna ca e unul din ei.Iar faptul ca are privilegii nu este problema voastra.

Am scris aceste randuri ca sa nu se mai trezeasca vreun agitator .Ana a raspuns destul de clar.

Si daca cititi mai sus o sa vedeti ca mai era unu nemultumit ca produsele mele stau sus la bazar.E aceeasi marie dar cu alta palarie. :blink: Hai ,la treaba cu voi.

• Upvote 2

Poza de la semnatura mea e luata la intamplare de pe net. Firma respectiva de fitness nu are nici o legatura cu mine, nici macar cu Romania. Am pus-o ca sa fie mai vizibil link-ul.

Link-ul catre articol e pe ciclism.ro, nu catre alt site, blog sau forum.

Majoritatea membrilor intra doar pe forum fara sa acceseze site-ul. Incerc astfel sa promovez niste articolele si sa fiu de folos cu niste sfaturi, cred eu utile.

Ana, gresesti putin, eu consider ca toti oamenii sunt egali.

Mircescu, daca scrii un articol bun pentru ciclism.ro te las sa-ti pui orice semnatura vrei.

Valabil pentru toata lumea!

• Upvote 2

Mircescu, daca scrii un articol bun pentru ciclism.ro te las sa-ti pui orice semnatura vrei.

Valabil pentru toata lumea!

Cred ca multi o sa spuna ca e prea mare efortul doar pentru atat. :)

Cred ca multi o sa spuna ca e prea mare efortul doar pentru atat

dar mama voastra de administratori care vreti drepturi mai multe!

tocmai asta e este ideea. ca a vazut diferenta. asta era nemultumirea lui. si a altora, desigur

Se pare ca nu a vazut-o si nu stiu care altii nu o vad - la naiba, cum poti sa compari un articol tehnic cu un link de bazar? Ti se pare ca seamana pentru ca incep cu http:// ?

Si eu sunt nemultumit din nastere (amator de progres, cica), dar in cazul asta nu vad nimic de comentat. Decat despre articol, e urat cu spume fontul ala si paragrafele sunt cam lungi http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/laugh.gif

Se pare ca nu a vazut-o si nu stiu care altii nu o vad - la naiba, cum poti sa compari un articol tehnic cu un link de bazar? Ti se pare ca seamana pentru ca incep cu http:// ?

Si eu sunt nemultumit din nastere (amator de progres, cica), dar in cazul asta nu vad nimic de comentat. Decat despre articol, e urat cu spume fontul ala si paragrafele sunt cam lungi http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/laugh.gif

acum poate o sa se creada ca incerc sa ma scuz sau sa ma scot sau alte dintr-astea. totusi tin sa ma fac inteles.

eu nu am comparat articolul cu linkul. si nu la asta ma refeream cand am zis ca nu s-a vazut diferenta. Eu m-am referit la faptul ca administratorii si moderatorii sunt mai "egali" decat restul. Asta era diferenta. Si am mai zis asta de mai multe ori, iar de fiecare data se raspunde cu "noi facem o munca titanica". eu stiu ce munca titanica e(dai 5 clicuri) ca stiu cu ce se mananca. Ar trebui sa stie si altii.

acum daca tot m-am apucat, sa termin de zis ce am de zis. oare nimeni nu a observat ca unii moderatori au obtinut functia dupa ani de activitate pe forum si dupa mii de posturi, iar altii mult prea usor? nu incep sa arat cu degetul ca o sa se spuna ca sunt sexist si o sa primesc warn si alte surcele. daca se intelege aluzia mea subtila...

• Upvote 1

oare nimeni nu a observat ca unii moderatori au obtinut functia dupa ani de activitate pe forum si dupa mii de posturi, iar altii mult prea usor?

Si ce castigi daca esti moderator ? Ai voie sa scrii articol ? Sau care-i baiu' ?

Si ce castigi daca esti moderator ? Ai voie sa scrii articol ? Sau care-i baiu' ?

1. nu vreau sa fiu moderator.

2. cred ca esti cam orb. sau altceva. nu spun ce pentru ca nu sunt moderator si nu vreau sa iau bataie

@animalu. e fumata asta. mai degraba o stergi sau o editezi.

evident ca e fumata. Asa cum toti trolli de forum sunt fumati, dar ei continua.

ia da tu fuga pana in padure!

@bogdan

Exagerezi!

Politica unui site/forum/blog nu este subiect de discutie. Poti alege sa il vizitezi sau sa stai pe tusa pentru ca nu iti place ce se intampla pe un anumit domeniu.

Am avut o gramada de "binevoitori" pe acest forum, oameni care isi dadeau cu parerea si imi explicau cum trebuie sa mearga lucrurile. Au disparut tot asa de repede cum au si aparut atunci cand le spuneam sa faca ei ceva mai bun daca se pricep asa de bine.

Daca nu erai un trolisor, asa cum bine spune animalul, ai fi trimis un mesaj privat la lucian si ai fi cerut un raspuns la "problema" ta. Tu ai ales sa postezi la nemultumiri, ca sa vada lumea un mare justitiar care face ordine pe forumul ciclism.ro.

Discutia a inceput prin a compara mere cu pere (link spre bazar comparat cu link spre un articol) si a degenerat in discutii inutile.

Ca sa tragem linie te anunt urmatoarele:

1. Pe ciclism.ro exista niste reguli clare pe care le respecta si moderatorii. Regulile poti fi schimbate cu acordul meu(la mine in casa eu fac ordine, nu persoanele invitate)

2. Nu ma deranjeaza cand cineva are o nemultumire dar prefer sa rezolvam micile "nelamuriri" prin mesaj privat

3. Internetul lasa loc la neintelegeri. Nu mai intra in polemici inutile, mai ales cu un moderator sau cu un administrator, pentru ca o sa cazi foarte usor in capcana intinsa de regulament (II. Nu provocaţi moderatorii sau administratorii în mod deliberat. Mesajele care au ca scop crearea de conflicte între utilizatori şi moderatori vor fi şterse, iar autorii vor fi sancţionaţi. Nu răspundeţi la provocări. Raspunsurile agresive la mesajele jignitoare sunt sancţionabile!)

In rest, o seara faina la toata lumea!

Unii moderatori au fost cooptati datorita cunostintelor pe care le detin, nu neaparat vechimii sau numarului de posturi.

Avem moderatori si administratori care posteaza foarte rar pe forum, dar lucreaza non-stop din umbra. Se ocupa de servere si alte scule din astea, upgrade-uri si update-uri la site si forum.

Pentru mine personal nu e nici o munca, imi place ceea ce fac, vorba aia "Bicicletele ie viata mea" ;)

• Upvote 2

Şi totuşi, de ce trebuie să vă justificaţi atâta în faţa unuia care nici nu prea foloseşte forumul?

Poate mai sunt si alti nemultumiti pe tema asta dar nu indraznesc sa se exprime.

Prefer sa explic un lucru de 2-3 ori ca sa fiu sigur ca am fost inteles de toata lumea.

Sun foarte nemultumit ca se permite si incurajeaza discutii din sfera religiei si posibil si din sfera politici pe forum.

Eu sunt foarte nemultumit ca se limiteaza dsicutiile in functie de subiect si nu in functie de tonul folosit. Adica depre religie nu e voie sa te contrezi prieteneste, dar despre cum se face o pana ne putem injura de mama?

Cine nu isi poate stapani caracterul e liber sa nu participe in astfel de subiecte, dar sa strici distractia pentru toata lumea mi se pare deplasat.

Da, ne putem injura de mama dar pe un ton prietenesc, amabil si politicos. :D

Ideea cu religia, politica, orientarile sexuale samd este ca sunt niste alegeri f personale pe care este intelept sa le lasi in seama celui care le face. Este o alegere personala si individuala, punct. In plus, eu personal evit discutii cu subiecte profunde pe forumuri tocmai ptr ca lipseste un element major al dialogului, respectiv persoana cu care port dialogul: no face, no body language, no voice.

Si nu in ultimul rand, se pare ca 'fara politica si fara religie' a fost o regula de pana acum a forumului asta si lucurile au mers bine, asa ca 'never touch a running system'.

• Upvote 1

Religia este ca oricare alt subiect, de ce ar fi asta mai cu motz ? Trebuie sa vorbim sau sa tastam in shoapta atunci cand e vb de religie ?

Credinciosi sau atei nu inseamna ca trebuie sa ne spargem capetele unii la altii....

Foarte corect, teoretic putem discuta despre orice, dar atata vreme cat se ajunge la afirmatii de genul: "cine crede e prost si irational" nu cred ca discutia mai e prieteneasca. Personal nu as tolera discutiile despre religie, politica si preferinte sexuale, pentru ca sunt sensibile si total paralele subiectului "ciclism". Dar, in privinta cazului de acum ii voi lasa pe colegii mei sa regleze lucrurile, caci eu pot fi acuzata ca sunt partinitoare cu un individ anume.

Guest
This topic is now closed to further replies.