Recommended Posts

Nu era un topic de vanzare bicicleta. Market Place, spre deosebire de fostul bazar are topic suport pentru un anunt. In care topic suport prezinti componente, veleitati samd. Se poate discuta despre piese sau bicicleta in sine. Si stii ce moderatorule? Nu-i nicaieri interzis sa folosesti topicul suport. Nicaieri, nici in regulamentul forumului si nici il al marketplace. Si stii ce enerveaza pe aia care nu-si fac treaba ca lumea? Ca vine unul mai perspicace decat ei si foloseste aceste scapari, aceste subterfugii. Si mai stii ce moderatorule? In lumea reala fiecare dintre acesti pazitori ai justei dreptati folosesc orice scapare legala sa se scoata de la amenzi, impozite si in general de la orice lucru facut prosteste de legiuitor. Numai ca in viata reala le este de folos, iar aici unde sunt ei legiuitori este iritant, si da, sterg si dau ban pentru ca pot.

uite asa am luat si eu ban pe un forum unde lumea exista virtual, si uite asa si-a luat ban un moderator de aici in viata reala Imagine postată

Deci am intuit bine.

Nu eu ti-am sters acel topic.

Eu chiar nu inteleg ce e de laudat la tura lui Moga. A avut un sansa extraordinara si i-a dat cu piciorul. S-a facut de rusine si el si ciclismul din Romania. Cam ce credeti ca vorbesc aia despre el? - Tipul ala din Romania a fost data afara dupa cateva zile, nu s-a descurcat deloc.

Cel mai rau lucru pe care poti sa il faci lui Moga este sa il lauzi.

Eu chiar nu inteleg ce e de laudat la tura lui Moga. A avut un sansa extraordinara si i-a dat cu piciorul. S-a facut de rusine si el si ciclismul din Romania. Cam ce credeti ca vorbesc aia despre el? - Tipul ala din Romania a fost data afara dupa cateva zile, nu s-a descurcat deloc.

Lucian esti offtopic, asta e un post pe care trebuia sa-l faci pe topicul lui Moga. Ca sa ti-l poata sterge Seb http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/laugh.gif

• Upvote 3

Nu era vorba de nici o lauda la adresa lui Moga, pur si simplu niste ganduri bune indreptate catre un om "cazut"...greu de inteles, nu?

• Upvote 2

Cu ce a facut Moga de rusine...ciclismul din Romania ?

Cu ce a facut Moga de rusine...ciclismul din Romania ?

Cu absolut nimic; asa cum pina acum n-a facut absolut nimic pentru ciclismul din Romania ;) .
  • Upvote 2

Cu absolut nimic; asa cum pina acum n-a facut absolut nimic pentru ciclismul din Romania ;) .

Fara comentarii...toleranta tipic prusaca!

• Upvote 1

Ce a spus MBZ era doar o ironie fina la adresa ta, crede-ma!

Te cred. Doar ca mie ironia mi s-a parut grosolana, nu fina. Vezi cum e cu posturile astea ce ataca persoane? Fiecare le interpreteaza altfel.

...toleranta tipic prusaca!

Bavaria nu e Prusia; se vade ca habar nu ai de bayerische Gemütlichkeit si motoul "leben und leben lassen" :P .

Te cred. Doar ca mie ironia mi s-a parut grosolana, nu fina. Vezi cum e cu posturile astea ce ataca persoane? Fiecare le interpreteaza altfel.

Si de ce nu i-ai sters postul daca ti s-a parut un atac grosolan? Fiindca numai tie ti se pare asa! Lasa oamenii sa discute liber, sa se contrazica, chiar sa se certe daca o fac fara sa se jigneasca, nu actiona pe baza supozitiilor si interpretarilor tale, asta e mesajul! http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/dry.gif

• Upvote 1

Daca e atacat un utilizator, consider ca trebuie sa intervin. Daca ma ataca pe mine, in anumite limite, pot sa trec cu vederea daca asta duce la calmarea respectivului.

Despre postul respectiv chiar tu te-ai simtit dator sa-mi atragi atentia ca e ironic la adresa mea. Ce faci acum, retractezi? :)

Eu sunt nemulţumit că e plin forumul de "militanţi". Unii au treabă cu dragostea excesivă pentru câini, alţii cu pistele de biciclete şi trotuarele, mai nou cu libera exprimare, etc. Toată problema e că-i o diferenţă între a-ţi spune părerea şi a o impune. Iar ăştia de insistă prea mult pe o "cauză" devin pisălogi.

• Upvote 2

Nu era vorba de nici o lauda la adresa lui Moga, pur si simplu niste ganduri bune indreptate catre un om "cazut"...greu de inteles, nu?

Eu n-am citit posturile respective, asa am inteles din comentariile de aici.

Stati linistiti, Moga n-a "cazut" nicaieri, asta e starea lui naturala.

Vrea cineva sa fie moderator, sa vada ce usor e sa impace si capra si varza?

Bavaria nu e Prusia; se vade ca habar nu ai de bayerische Gemütlichkeit si motoul "leben und leben lassen" :P .

Poate ca Bavaria fiind in sud n-a facut parte din cele doua treimi din Imperiul German ce reprezentau Regatul Prusiei...totusi pe tine toleranta prusaca te domina ;) ...probabil dupa un timp incepi sa uiti de unde ai plecat, ca oamenii care au ramas mai au din cand in cand nevoie de o mana intinsa si nu de un sut care sa-i adanceasca si mai mult in noroi! ;)

LE

Unii profani mai cred ca prusac este sinonim cu german, sper ca bavarezii sunt inca germani ;)

• Upvote 3

Daca e atacat un utilizator, consider ca trebuie sa intervin. Daca ma ataca pe mine, in anumite limite, pot sa trec cu vederea daca asta duce la calmarea respectivului.

Despre postul respectiv chiar tu te-ai simtit dator sa-mi atragi atentia ca e ironic la adresa mea. Ce faci acum, retractezi? :)

Este o diferenta mare intre ironie fina si ironie grosolana!

• Upvote 1

Ce a spus MBZ era doar o ironie fina la adresa ta, crede-ma!

Ma suspectezi de prea multa inteligenta...

Nu-s capabil de ironii fine, sunt mai din topor, ori o zic pe sleau ori criptic cum s-a si precizat pe aici Imagine postată

@irriducibil

Vezi ca nu era ironie fina? O confirma chiar autorul.

@irriducibil

Vezi ca nu era ironie fina? O confirma chiar autorul.

Eu nu cred ca ma insel si rasul lui MBZ ma face si mai convins de ce am spus!

Iar daca ma insel, mesajul lui nu este oricum unul dupa care ar trebui sa aplauzi din calitatea de moderator!

• Upvote 1

Te bazezi cumva pe supozitii si interpretari?

@ MBZ, e adevarat, stilul tau este mai direct( sau grosolan :D :D ;) ) dar esti capabil si de ironii fine, nu mai face pe modestul!

• Upvote 1

...totusi pe tine toleranta prusaca te domina ;)

Daca te face fericit parerea asta … o sa ma abtin sa-ti spun ce te domina pe tine :rolleyes: .

...probabil dupa un timp incepi sa uiti de unde ai plecat,

Daca erai aici de la inceputurile acestui forum ai fi constient de prostia pe care o imprastii cu aceste cuvinte.

ca oamenii care au ramas mai au din cand in cand nevoie de o mana intinsa si nu de un sut care sa-i adanceasca si mai mult in noroi! ;)

Poate Claudiu are un moment lucid si-ti spune pe PM cite mailuri am schimbat cu el inainte de aparitia lui pe acest forum si inainte de a se trezi unul sa-mi povesteaca de noroi si miini intinse. Asa cum m-am obosit degeaba si tu te obosesti degeaba.

@Vera

Lasa-i pe baieti sa se pieptene ;)

• Upvote 3

Te bazezi cumva pe supozitii si interpretari?

Dar nu pe predictii, ci pe ceva palpabil, care se poate analiza, limbajul aluziv este inteles sau nu(depinde de nivelul fiecaruia), si nu cer vreunui moderator sa stearga posturile cuiva pe baza supozitiilor, interpretarilor sau predictiilor mele!

Tu chiar n-ai inteles nimic din ce au postat atatia useri pana acum?

Nu realizezi ca ceea ce ai facut, se numeste abuz?

Si ca daca incerci sa explici un abuz, el ramane totusi un abuz? :o

• Upvote 1

Guest
This topic is now closed to further replies.