ovidiu

2012.07.05 - King of the Mountain - Sibiu - Recomandat Ciclism.ro

Recommended Posts

O initiativa extraordinara din partea organizatorului ciclism.ro! Felicitari pentru un eveniment deosebit, fara taxa de inscriere, facut pentru si in sprijinul ciclismului de sosea iar daca ar fi sa ne luam dupa numarul participantilor se poate usor observa de cata popularitate se bucura si la noi principala ramura a ciclismului desi cursa s-a tinut in cursul saptamanii (probabil daca era in week end s-ar fi paralizat tot orasul).

Felicitari inca o data si sper ca pe viitor astfel de evenimente sa fie din ce in ce mai numeroase. Multumim ciclism.ro!

• Upvote 1

Foarte frumos ! :) Multumim mult organizatorilor !

Felicitari tuturor concurentilor pentru efortul depus! Si mai ales organizatorilor neobositi. Speram ca si la anul sa avem parte de aceasta cursa foarte faina.

Iar vis-a-vis de sosirea baietilor din Tur, m-a uns pe inima entuziasmul publicului la sosirea tuturor concurentilor, dar mai ales cand au venit Tudy si apoi Basso (la acesta din urma "baia de multime" i-a tinut loc de masajul ulterior, la ce fericit parea).

Succes tuturor pe mai departe!

Multumiri speciale organizatorilor si in special lui Ovidiu . Concurs foarte fain,felicitari tuturor care au participat !

Felicitari si multumiri organizatorilor ! Atmosfera de vis , oameni minunati, peisaje superbe ! Cinste invingatorilor (rege si regina), care au scos timpi foarte buni avand in vedere ce canicula a fost . Felicitari si aprecieri din suflet pentru toti participantii care au trecut peste momentele de slabiciune si caldura de afara ajungand toti invingatori la linia de Finish . BRAVO BRASOV CYCLING TEAM ! Jos palaria !

KOM, unul din puţinele concursuri de amatori pentru şosea şi-a câştigat pentru totdeauna un număr mare de simpatizanţi. Prezenţa KOM în calendarul competiţional a devenit o certitudine. Organizarea fără cusur, numărul mare de participanţi de toate categoriile şi vârstele, traseul ce uşor se incadrează la nivelul de dificultate mare, vor rămâne mult timp în memoria multora dintre noi. Punctul culminant, sosirea concurenţilor români din Turul Sibiului, întâmpinarea precum şi însoţirea acestora pe ultimii metri spre linia de FINISH, a şters orice urmă de oboseală de pe chipurile chinuite de soare şi efort a tuturor.

Felicitări lui @ovidiu , @Rubyca pentru organizarea acestui concurs, felicitări lui @maus pentru câştigarea KOM (prietene să nu dormi pe o ureche, la anul "şacalii" din Braşov îţi vor sufla in ceafă), felicitări QOM (Gyurka Zsuzsu- 15 ani), felicitări concurenţilor din Bucureşti, Timişoara, Mureş, Oradea, Arad, Sibiu, Braşov, Cluj, Argeş pentru modul în care s-au pregătit şi participat. KOM 2012 a trecut.....să ne-ntâlnim cu bine la Cârţişoara, la Întâlnirea Ciclism.Ro 2012.

Imagine postată

• Upvote 1

Imagine postată

Maus, unde te-ai urcat de erai mai inalt decat Zsuzsu?

Despre domnisoara ta cea mare ce sa mai zic: un adevarat leu, sta cu manutele gata de inhatat.... semana cu tac'su :)

o zi splendida ieri, la Paltinis, din toate punctele de vedere! Multumiri si felicitari organizatorilor!

Pe varfuri coane Bitza...,pe varfuri...

felicitari tuturor participantilor, un eveniment organizat super, (nu prea mi-au placut cateva masini care pe urcarile alea de rupeam plamanii in mine ma lasau intr-un nor de fum), in rest a fost super, si caldura infernala a avut rolul ei in cursa, totul a fost superb, felicitari regelui si reginei, si cand si pe unde putem vedea pozele de la kom?

Felicitari Organizatorilor. O cursa in adevaratul spirit al ciclismului si pentru ciclistii pasionati de acest sport.

ce am gasit eu pana acum, http://dl.transfer.ro/king-transfer_RO-05jul-06d5a0.zip, http://awesomestness.wordpress.com/2012/07/06/tour-of-sibiu-kom-amateur-race/, pozele facute din atv stie cineva ceva de ele? am cateva primplanuri acolo si tare curios sunt sa mutra stalcita aveam in ele! si poza din articolul de pe ciclism cu KOM la stana unde imi sare cainele ala in fata de daca il loveam nici eu nu mai eram om si nici el caine

Chapeau invingatorilor !

Chapeau organizatorilor !

Felicitari tuturor ce au venit si au luptat cu muntele!

Ne vedem anul viitor!

Tohan, pozele din ATV au fost facute de cei de la ciclism.ro si deobicei dureaza cateva zile pana le posteaza.

Felicitari castigatorilor, concurentilor si nu in ultimul rand organizatorilor.

Asa caldura n-am mai intalnit pe urcarea de la Paltinis. A fost o zi caniculara, iar asfaltul desprins de pneurile masinilor parca amplifica senzatia de cald.

Sa ne vedem cu bine si la urmatoarea editie!

PS a venit si ploaia asteptata de unii concurenti :D

Frumoasa a fost dupa-amiaza de ieri, cu KOM + finishul Turului la pachet, in 2009 nu am participat, dar viitoarele editii sper sa nu le mai ratez si sper sa fie la fel ca ordine a desfasurarii, m-am simtit foarte bine incurajand pe ultimii metrii ciclistii din tur si zmulgandu-le un zambet de pe fetele lor trudite de atatea pedale.

Am venit pur si simplu cu gandul de a participa relaxat la KOM, dar dupa cele 2 serpentine, la vederea steagului de start m-a luat valul, am inceput sa apas cu incredere in pedale sa vad ce pot, mai ales ca eram pe mtb cu slickuri de 1,75 si cei din fata mea parca taiau asfaltul (si asa inmuiat de soare) in doua cu rotile lor de o latime nerusinat de mica as spune :D

Uite asa am pedalat de la egal la egal cu cativa participanti consacrati la cursele de la noi din tara, si asta m-a tras sa scot un timp bun in comparatie cu celelalte urcari ale mele la Paltinis, si anume 43 min. Daca nu ramaneam singur pe vreo 2 km sus pe platou poate mai castigam ceva secunde, dar am ramas singur in bataia vantului :-<

Felicitari tuturor participantilor, respect deosebit castigatorilor si multumim organizatorilor!!

• Upvote 2

Poze facute de mine la km 5-6 http://dl.transfer.ro/2012-07-05_-_KOM_Paltinis-transfer_RO-06jul-7f90c3.zip . Pacat ca am pierdut inscrierile, nestiind ca reusesc sa vin. Dar am concurat cu mine, cu panta, cu catararea! Si am facut poze la altii! ;) A fost foarte frumos, chiar daca caldura era prea mare iar primirea concurentilor la finishul din Turul Sibiului a meritat pe deplin deplasare pana in Paltinis!

• Upvote 2

De exceptie :). M-am bucurat sa particip (din nou) intr-o companie selecta, pe o panta data naibii si o caldura infernala. Evenimentul asta ma face din ce in ce mai mult sa ma gandesc la o cursiera... >:/

Multumiri participantilor si organizatorilor!

• Upvote 2

Felicitari concurentilor, organizatorilor, castigatorilor, oamenilor de pe margine care aplaudau si incurajau, peisajului, fotografilor, Sibiului si Paltinisiului, apei rece de izvor, celor care ne-au oferit apa si glucoza, sponsorilor, cabanei Curmatura Stezii,...

Poze facute de mine la km 5-6 http://dl.transfer.r...6jul-7f90c3.zip .

M-am uitat cu atentie pe pozele facute de Imrecs (multumiri!) si am observat ca Maus a fost singurul care in acea portiune avea lantul pe foaia mare...

Bine...a mai fost si Elisei, dar el era pe mtb :P

Va saluta si papa Rock. 4-8 iul am biciclit,am admirat locuri superbe,am baut berici...Citeva cuvinte,pe 4,miercuri,am facut cu Sopinel,concitadinul stabilit cu slujba pe la Sibiu,o recunoastere,m-am cam speriat de curbele strinse si cu panta mare,compactul 50/34 cu 12-27 cere bulan nu gluma,1h si 20 min. A doua zi,stiind cam despre ce e vorba plus spiritul competitional m-au motivat,desi am pierdut cam un minut ca mi se dereglase magnetul de la ciclocomputer,am bagat si am reusit,zic eu,o buna performanta ptr virsta mea,57 minute. O urcare pe care o recomand si altor biciclisti.Am completat cu cisnadioara si cisnadie unde am facut galerie la contratimpul pe echipe,am repetat si noi traseul tot contratimp,asa ptr. sufletul nostru. As fi vrut sa ajung si la Balea dar ...vizam un podium la Surmont asa ca am renuntat...la Balea nu la podium,care fie vorba intre noi,l-am obtinut,loc 2 la +50. concluzia? antrenamentul pe cursiera e sfint! ps. pe urcarea de la paltinis pe anumite portiuni am bagat si eu foaia mare...

• Upvote 1

Guest
This topic is now closed to further replies.