ovidiu

2012.07.05 - King of the Mountain - Sibiu - Recomandat Ciclism.ro

Recommended Posts

"Orice participant care nu mai poate sau nu mai vrea sa continue cursa, indiferent de motiv trebuie să informeze pe organizatori imediat, la start, la punctele de control sau la sosire". Deci de ce as anunta la sosire ca nu mai vreau sa continui cursa? daca s-a terminat :- ? :)

Acum pe bune, daca sa zicem ca renunt la un punct de control, de acolo pot pleca spre sosire in ritmul meu, sau in cel mai rau caz pe langa bicicleta??

Anunți la sosire pentru că există posibilitatea să treci de ultimul punct de control, să decizi să nu mai continui și să te urci în mașină pentru a ajunge la final.

Dacă renunți poți continua dar dacă te miști prea încet o să fi oprit de arbitrii pentru că ajunge caravana turului ciclist.

........ o să fi oprit de arbitrii pentru că ajunge caravana turului ciclist.

De curiozitate, pe la ce ora e asteptata caravana sa treaca? Ma gandesc ca daca ati spus ca timpul limita pentru KOM e 1h 45min si startul se da la 17.00, atunci caravana Turului ar trebui sa treaca dupa 18.45... nu?

De curiozitate, pe la ce ora e asteptata caravana sa treaca? Ma gandesc ca daca ati spus ca timpul limita pentru KOM e 1h 45min si startul se da la 17.00, atunci caravana Turului ar trebui sa treaca dupa 18.45... nu?

http://www.ciclism.sibiu.ro/2/index.html

Aici gasesti tot ce vrei despre fiecare etapa, inclusiv programul!

• Upvote 1

http://www.ciclism.s...ro/2/index.html

Aici gasesti tot ce vrei despre fiecare etapa, inclusiv programul!

Multumesc. Cand am intrat eu ultima oara (acum cateva saptamani) nu tin minte sa fi vazut programul afisat... Nici profilul ultimilor kilometrii... etc... etc.. Acum este foarte clar. Multumesc inca o data.

Pleaca cineva din bucuresti si are loc de una sau doua bicle ?

Vreau sa imi cumpar o cursiera , preferabil pana la kom , cadru 58 , buget 20-25 mil second , daca auziti ceva lasati mesaj privat .(scz de offtopic)

@traveller, da de venit imi doresc sa particip imi place idea evenimentului si intradevar e un eveniment unic in ro, asta era si intrebarea initiala daca pot mari raportu pe shifteru de 105 cu patina scurta daca suporta... dar vad eu pana la urma, pleaca cineva din bucuresti cu trenu?

daca pot mari raportu pe shifteru de 105 cu patina scurta daca suporta... dar vad eu pana la urma, pleaca cineva din bucuresti cu trenu?

eu am tot 105 pe triplu si intentionez sa nu folosesc foaia mica, mai ales ca am pinioane 12-30. vreau sa urc cu 39-30 maxim.

Daca vrei putem face schimb de bicle :D eu oricum tot vreau sa trec pe compact.

Cu ce tren vrei sa pleci? din cate stiu cel din bucuresti de joi dimineata ajunge in sibiu la 15:30, cam foarte strans zic eu, asta fara nicio intarziere.

Eu vin doar daca gasesc pe cineva sa ma ia si pe mine cu masina.

Puteti lua autocare de Sibiu (care au suficient loc la cale pt biciclete) pana in Talmaciu, de acolo faceti incalzirea pana la start, iar intoarcerea sa o faceti cu autocarele de noapte.

O intrebare, dupa ce am citit regulametul, ca nu este specificat. Daca fac pana am voie sa fiu 'ajutat' de masina de asistenta sa reajung in pozitia din pluton de unde am facut pana ?

Sa stiu daca vin cu ea sau nu :)

• Upvote 1

Pai, daca faci pana o repari tot acolo unde ai facut-o. masina nu te poate duce decat 2-3 metri mai in spate, deci iesi in dezavantaj.

Domnu' Hipopotanu se vede treaba ca nu ati urmarit topicul Cupei Emmedue ca sa vedeti ce apropo face Domnu' Viorel ...

pai tocmai ca am habar si mai ales ca am fost acolo, tocmai de aia vorbesc. m-am prins de baza lui Viorel.

totusi fiind un contratimp, te intreci doar cu tine. eu unul asta fac.

Dragi ciclisti,nu confundati,acesta nu este un contratimp. Este un concurs de sosea cu un start in grup ,nu este start individual si nici biciclete de contratimp nu folosim iar despre cronometrare individuala nici nu poate fi vorba.

pai la inceput asa se zicea, ca e start individual, acu daca s-a schimbat lumea noi ce sa mai zicem.

Startul va fi dat în grup. Fiind cățărare vă asigur că după câteva curbe nu o să mai existe pluton:)

@Viorel

Eu zic să nu îți încerci norocul:)

Cu ajutorul lui Bast am reusit sa finalizam si afisul competitiei

Imagine postată

Inscrierile mai raman deschise si astazi pana la ora 22:00, dupa care formularul nu va mai fi activ pe site.Pana acum sunt 163 persoane inscrise.

• Upvote 3

Dupa inchiderea inscrierilor va dam si vestea cea mare. De la ora 17 pana la ora 20 circulatia auto va fi inchisa complet pe traseu.

• Upvote 4

Asta da veste.

Ca de obicei avem o grămadă de persoane care trimit acum mail-uri cu rugămintea de a fi înscrise.

Deși nu sunt omul care face concesii am decis să facem o excepție astăzi așa că cei care vor să participe și nu sunt înscriși au doar astăzi o ultimă șansă.

Există o condiție pentru a fi înscriși după termenul limită și condiția mea este ca cei care vor să fie înscriși să facă o donație de 25 de lei la SMURD.

Donația poate fi făcută online AICI

Datele pentru înscriere împreună cu dovada plății donației vor fi trimise pe adresa ovidiu.simen at ciclism.ro

Doar astăzi vă mai puteți înscrie în condițiile de mai sus. Oricine trimite mail că vrea să se inscrie nu o să primească răspuns de mâine.

INFO:

Așa cum am anunțat mai devreme, de la ora 17.00 traficul auto va fi oprit. Concurenții care vin însoțiți de o mașină tehnică trebuie să știe ca mașina lor poate urca doar până la ora 16.45, după aceea orice mașină va fi oprită.

Mașinile nu au voie să vă însoțească pe traseu. Ele vor pleca și vă vor aștepta la Păltiniș. Pe traseu au voie să circule doar mașinile oficiale. Dacă o mașină care însoțește un participant va circula în timpul cursei pe traseu arbitrii o vor opri și concurentul care a fost însoțit de acea mașină va fi descalificat (indiferent dacă a fost sau nu în apropierea respectivei mașini).

Si daca vrem sa ne dea cineva niste bidoane de apa cu 5 km inainte de finish de ex cum facem?

Cu 6 km inainte de finish exista un izvor exact pe marginea drumului.

• Upvote 1

Guest
This topic is now closed to further replies.