ovidiu

2012.07.05 - King of the Mountain - Sibiu - Recomandat Ciclism.ro

Recommended Posts

Si daca vrem sa ne dea cineva niste bidoane de apa cu 5 km inainte de finish de ex cum facem?

cu 10 metri inainte il scoti din suport si il arunci la picioarele celui care te asteapta, dupa care cu aceeasi mana preiei bidonul cu apa rece si invioratoare.

asta fara sa te vada vreun arbitru bine-nteles, daca nu trebuie sa-l spaguiesti corespunzator.

exista cumva posibilitatea, sau vreo masina care sa care un mic bagajel pana sus, eu vin din Bucuresti si as lua un schimb la mine, un mic rucsacel contra unei beri reci?

Dupa inchiderea inscrierilor va dam si vestea cea mare. De la ora 17 pana la ora 20 circulatia auto va fi inchisa complet pe traseu.

In cazul etapei de la Balea cum se va proceda cu circulatia auto? Se va inchide Transul in jurul orei de trecere a ciclistilor? Daca da ai si o ora aproximativa?

Da traseul o sa fie marcat bine ? Sau imi iau GPS-ul cu mine ?

• Upvote 1

Da, este marcat ok. Am pus 15 km de asfalt lat de 6 m si pe margine avem stanci pe o parte si prapastie pe alta.

Poti lua si gps-ul daca crezi ca nu te descurci.

• Upvote 3

Nici cu gps-ul nu se descurca ,stai linistit...:)

• Upvote 2

Da traseul o sa fie marcat bine ? Sau imi iau GPS-ul cu mine ?

Mai ramane intrebarea aia cu cauciucuriile in caz ca ploua , daca e sa fim absurzi pana la capat :))

Se vor transmite imagini pe DigiSport si de la KOM (pe parcursul cursei) sau doar premierea la KOM va fi transmisa? :D

Mai ramane intrebarea aia cu cauciucuriile in caz ca ploua , daca e sa fim absurzi pana la capat :))

Intrebarea asta vroiam sa o pun miercuri, dupa ultimele prognoze meteo. Daca ploua eu vin cu MTB-ul, ca am cauciucuri de noroi ( IRC de 1.75 ) foarte foarte tocite :)

@hipopotanu, da ma gandisem si la varianta cu un triplu dar pana la urma cred ca o sa incerc asa cu configuratia pe compact si om vedea ce o iesi... acum sunt in lupta cu liberu la munca pentru cursa, da cu trenu e destul de strans cu masina nu am portbagaj pt bicla si eu vin cu un amic pana la urma ma gandeam sa indes biclele prin masina cumva sa vad.. daca fac rost de portbagaj pt bicle te anunt si te iau cu placere!

Baieti,am facut traseul de curand. Daca nu stiti ce va asteapta va instiintez ca Transul pe partea nordica este joaca pe langa ce va asteapta pe Paltinis. Mult succes !

• Upvote 3

Baieti,am facut traseul de curand. Daca nu stiti ce va asteapta va instiintez ca Transul pe partea nordica este joaca pe langa ce va asteapta pe Paltinis. Mult succes !

Eu cred ca exagerezi.

Eu maine o sa urc de dimineata (in jurul orei 9) , ultima urcare inainte de cursa.

Pe traseu bate soarele sau este umbra ? Sa stiu cate bidoane de apa imi iau la mine ...

Există o condiție pentru a fi înscriși după termenul limită și condiția mea este ca cei care vor să fie înscriși să facă o donație de 25 de lei la SMURD.

Donația poate fi făcută online AICI

Bravos! <):)

• Upvote 1

Pe traseu bate soarele sau este umbra ? Sa stiu cate bidoane de apa imi iau la mine ...

Sunt 2 portiuni (platouri) unde lipsesc copacii de pe margine , in rest , copacii ar trebui sa-si faca treaba :P

Sunt 2 portiuni (platouri) unde lipsesc copacii de pe margine , in rest , copacii ar trebui sa-si faca treaba :P

Ms. Deci un bidon de apa ar ajunge .

@Viorel

Gata cu gluma!

Gata sefu :))

Acum revenind la lucruri serioase, a mai intrebat cineva mai sus.

Avem posibilitatea sa punem intr-o masina din partea organizatorilor o mica punga pt. finish ? Ca o sa avem ceva de stat sus .

Da. O sa puteți pune într-o mașină lucrurile de care aveți nevoie sus. Rugămintea este ca fiecare să își pună hainele într-o pungă sau într-un rucsac.

• Upvote 1

Mai ales ca la start o sa primiti o punga cu numarul de concurs scris pe ea cu cu kit-ul de participare. Acele pungi se vor putea pune intr-o masina tehnica si le veti recupera la sosire.

Program 5 iulie 2012:

14:00 – 16:00 – Validare înscrieri

16:15 – Şedinţă tehnică

17:00 – Start cabana Curmatura Stezii, după localitatea Răşinari. ATENȚIE: În cazul în care caravana Turului Ciclist al Sibiului are un avans față de program ne rezervăm dreptul de a da startul la ora 16.30. Toți concurenții au obligația de a rămâne în zona de start după ora 16.00.

17:40 – Sosire Păltiniș King of the Mountain

18:45 – Sosire Păltiniș caravana Turului Ciclist al Sibiului

19:30 – Premiere

JOI , 5 Iulie :

"Posibil furtună cu descărcări electrice

Maxima zilei: 35℃

vânt slab

Sanse de precipitatii: 40%

Cantitate precip.: 3.8 l/m²"

Ce ziceti , ne ploua la KOM?

JOI , 5 Iulie :

"Posibil furtună cu descărcări electrice

Maxima zilei: 35℃

vânt slab

Sanse de precipitatii: 40%

Cantitate precip.: 3.8 l/m²"

Ce ziceti , ne ploua la KOM?

Vă plouă... :)

Acum depinde pe ce site te uiti. Ca pe weather.com zice ca vor fi 35C si sanse de ploaie 10%. Iar pe vremea.meteoromania zice ca vor fi 37C.

Indiferent ce va fi, ca va ploua, ca voi termina ultimul, eu tot vin ... :)

Guest
This topic is now closed to further replies.