DaniNadal

La Vuelta a Espana 2012

Recommended Posts

La Milano, etapa 21 din Giro pe 31.5km perfect plat, Rodriguez a pierdut 2 min fata de Pinotti. Dupa profilul celor 40km din Vuelta tind sa cred ca nu va pierde mai mult de 1:30-2 min in raport cu Contador si Froome.

La Milano, etapa 21 din Giro pe 31.5km perfect plat, Rodriguez a pierdut 2 min fata de Pinotti. Dupa profilul celor 40km din Vuelta tind sa cred ca nu va pierde mai mult de 1:30-2 min in raport cu Contador si Froome.

Froome cre' ca-i da mai mult...

Fane Deraior,adrian marinescu, liv4inter, Pandy : Degenkolb/Purito

Fane Deraior, adrian marinescu, liv4inter, Pandy,razvanArad, crk : Degenkolb/Purito

Fane Deraior, adrian marinescu, liv4inter, Pandy,razvanArad, crk, Trevizes : Degenkolb/Purito

Fane Deraior, adrian marinescu, liv4inter, Pandy,razvanArad, crk, Trevizes, sole42 : Degenkolb/Purito

Fane Deraior, adrian marinescu, liv4inter, Pandy,razvanArad, crk, Trevizes, sole42, FFlorin : Degenkolb/Purito

Ca idee, la olimpiada, Froome i-a luat lui Pinotti 1 minut si 1 secunda. Distanta era asemanatoare (cu cea de azi), dar profilul era perfect plat.

Eu zic ca sub 2 minute juma nu are sanse sa vina Purito.

In alta ordine de idei, sper sa castige Tony Martin TT-ul. :)

Fane Deraior, adrian marinescu, liv4inter, Pandy,razvanArad, crk, Trevizes, sole42, FFlorin,GeoVIP : Degenkolb/Purito

Fane Deraior, adrian marinescu, liv4inter, Pandy,razvanArad, crk, Trevizes, sole42, FFlorin,GeoVIP , dang: Degenkolb/Purito

Fane Deraior, adrian marinescu, liv4inter, Pandy,razvanArad, crk, Trevizes, sole42, FFlorin,GeoVIP , dang, Cristake:Degenkolb/Purito

Fane Deraior, adrian marinescu, liv4inter, Pandy,razvanArad, crk, Trevizes, sole42, FFlorin,GeoVIP , dang, Cristake, shuy_cg:Degenkolb/Purito

Turmă spirit :))

Ia să vedeți voi ce ne fac cei de la SKY după ziua de pauză. O să-l ducă pe Ben pe cea mai înaltă treaptă :)

Fane Deraior, adrian marinescu, liv4inter, Pandy,razvanArad, crk, Trevizes, sole42, FFlorin,GeoVIP , dang, Cristake, shuy_cg,darieteslui:Degenkolb/Purito

Texanbull : Viviani/Purito

Apropo de SKY

Cat de adevarat...

Ca idee, la olimpiada, Froome i-a luat lui Pinotti 1 minut si 1 secunda. Distanta era asemanatoare (cu cea de azi), dar profilul era perfect plat.

Eu zic ca sub 2 minute juma nu are sanse sa vina Purito.

In alta ordine de idei, sper sa castige Tony Martin TT-ul. :)

Beei, mai bine o ardem pe telefoane ca aici au dat-o rau in boala pariurilor. Macar nu se pune o lada de bere la joc...

Ce credeti ca se va intampla maine? Pierde Contador timp in fata lui Froome? totusi nici contador nu e slab,ca tot aud ca froome poate castiga vuelta la contratimp. Poate in fata lui purito si poate valverde, dar nu cred ca ii poate lua mai mult de 20-30 sec lui Contador. In 2011 Contador stiu ca a facut un TT bun iar in 2009 excelent si daca nu ma insel cel din 2009 seamana cu cel de maine, singura diferenta e ca Alberto Contador din 2009 nu mai este cel din 2012, sau cine stie vedem Sambata.

Ce credeti ca se va intampla maine? Pierde Contador timp in fata lui Froome? totusi nici contador nu e slab,ca tot aud ca froome poate castiga vuelta la contratimp. Poate in fata lui purito si poate valverde, dar nu cred ca ii poate lua mai mult de 20-30 sec lui Contador. In 2011 Contador stiu ca a facut un TT bun iar in 2009 excelent si daca nu ma insel cel din 2009 seamana cu cel de maine, singura diferenta e ca Alberto Contador din 2009 nu mai este cel din 2012, sau cine stie vedem Sambata.

Cred ca Froome o sa fie nr 1 maine, pe Contador sa il vedem , ca nu am mai participat de ceva timp in competitii datorita suspendarii