DaniNadal

La Vuelta a Espana 2012

Recommended Posts

Rog pe cineva sa copieze si sa ma adauge si pe mine. Multumesc!

Degenkolb/Contador

RazvanArad, Fane Deraior - Ben Swift/Contador

crk, dang, sole42,GeoVIP, Pandy - Degenkolb/Contador

Degenkolb/Contador

Nu imi merge sobolanul sa pot reda pronosticurile anterioare

crk, dang, sole42,GeoVIP, Pandy, mihai_noir, Trevizes, FFlorin, shuy_cg - Degenkolb/Contador

crk, dang, sole42,GeoVIP, Pandy, mihai_noir, Trevizes, FFlorin, shuy_cg - Degenkolb/Contador

darieteslui-Davis/Contador

Dani, ce parere ai de ten Dam? Ti-am spus ca eu ma astept sa mearga bine. Si a mers, mult mai bine decat coliderul echipei Mollema si destul de aproape de prea maritul Gesink care nu din nou a cam dezamagit.

Superba Vuelta !

A salvat un sezon in care, dupa parerea mea, Turul Frantei a fost doar cu numele.

O pledoarie pentru ciclism adevarat, a avut de toate, si bune si mai putin bune.

Felicitari si castigatorului clasamentului nostru, precum si celor care au participat. A fost pe muchie de cutit :D

RazvanArad, Fane Deraior - Ben Swift/Contador1 p

crk, dang, sole42,GeoVIP, Pandy, mihai_noir, Trevizes, FFlorin, shuy_cg - Degenkolb/Contador11 p

darieteslui-Davis/Contador6 p

1. Shuy_cg – 137 pct

2. FFlorin – 134 pct

3. Dang123 – 133 pct

4. Trevizes – 124 pct

5. RazvanArad - 121 pct

6. Sole42 - 119 pct

7. Crk - 118 pct

GeoVip – 118 pct

8. FaneDeraior, - 112 pct

9.Pandy - 106 pct

10. Adrian Marinescu - 99 pct

11. DaniNadal - 92 pct

12. Cristake – 82 pct

13. DarietEslui - 70 pct

14. Liv4Inter - 54 pct

15. Texanbull – 34 pct

16. shinelikeme – 12 pct

17. mihai_noir – 28 pct

18. Vanvoc - 1 pct

* locul 1=10 puncte, locul 2=8 puncte,locul 3=6 puncte,locul 4=5 puncte,locul 5=4 puncte, locul 6=3 puncte,locul 7=2 puncte si locul 8=1 punct, purtatorul tricoului rosu dupa etapa - 1p.

Da!!! Multumesc, as vrea incep prin a multumi mamei, iubitei mele, celor care m-au sustinut.. :)

A fost fun, am avut un pic de noroc cand am ratat sa dau un pronostic dar n-am pierdut decat 1 punct.

Multumesc celor care au tinut scorul (cum ar veni, organizatorilor :) ) !

Tur castigat cu o singura lovitura de maestru! Purito mai are de asteptat chiar daca a aratat foarte puternic, cel mai puternic pe catarari. Ca sa bati un mare campion iti trebuie un bagaj mai mare de calitati (as zice ca si o echipa mai puternica). Si Valverde a aratat tare, a luat azi inca un tricou dar pt mine ramane tot un oportunist deci nu voi putea fi niciodata fanul lui. A fost cel mai tare tur pe care l-am urmarit vreodata. Lupta la varf a ramas deschisa pana in ultima zi. Pacat ca s-a terminat.

...In curand pe ecrane: Campionatele Mondiale!

Tur castigat cu o singura lovitura de maestru! Purito mai are de asteptat chiar daca a aratat foarte puternic, cel mai puternic pe catarari. Ca sa bati un mare campion iti trebuie un bagaj mai mare de calitati (as zice ca si o echipa mai puternica). Si Valverde a aratat tare, a luat azi inca un tricou dar pt mine ramane tot un oportunist deci nu voi putea fi niciodata fanul lui. A fost cel mai tare tur pe care l-am urmarit vreodata. Lupta la varf a ramas deschisa pana in ultima zi. Pacat ca s-a terminat.

...In curand pe ecrane: Campionatele Mondiale!

cred ca a luat chiar doua tricouri azi Piti:))

Alberto merita toate felicitarile,a mers foarte constant in 3 saptamani,a rezistat (dupa parerea mea) exceptional pe Bola del Mundo,pierzand foarte putin timp,daca ne gandim cate atacuri daduse in etapele precedente,atacuri care era normal sa-l oboseasca.nu sunt de acord ca a fost o lovitura de maestru-daca Purito nu prindea o zi slaba(nu a tinut de echipa acolo,ci doar de el) si era in stare sa se tina de Valverde pe Fuente De,nu sunt sigur ca mai castiga azi Vuelta Contador.

oricum,de remarcat dupa acest Tur 2 performante uluitoare:Froome si Valverde.dupa un TDF in care ai dat o gramada de energie,sa termini atat de bine in Vuelta e ceva ce se vede mai rar.Froome daca se pastreaza la forma din TDF si anul viitor,e mare favorit la victorie in TDF 2013,tinand cont ca Alberto nu va fi cu mult mai bun decat cel pe care l-am vazut acum,iar Andy ma tem ca nu poate reveni atat de repede la forma de dinaintea accidentarii-sper sa ma insel.

Alberto nu va fi cu mult mai bun decat cel pe care l-am vazut acum,iar Andy ma tem ca nu poate reveni atat de repede la forma de dinaintea accidentarii-sper sa ma insel.

Ba e posibil sa fie cu ceva mai bun decat cel pe care l-am vazut acum deoarece pana la TDF 2013 mai sunt 6 luni si ceva in care el va concura.

Ba e posibil sa fie cu ceva mai bun decat cel pe care l-am vazut acum deoarece pana la TDF 2013 mai sunt 6 luni si ceva in care el va concura.

am spus ca nu va fi cu mult mai bun,nu ca nu va fi mai bun:)

sistemul de pariuri de pe forum ar trebui schimbat. pariurile ar trebui sa ajunga la un membru neimplicat care sa afiseze la sfarsitul etapei cine pe cine a pariat. astfel se elimina strategiile " x a pariat pe ala, pun si eu la fel ca sa nu pierd punctele"

sistemul de pariuri de pe forum ar trebui schimbat. pariurile ar trebui sa ajunga la un membru neimplicat care sa afiseze la sfarsitul etapei cine pe cine a pariat. astfel se elimina strategiile " x a pariat pe ala, pun si eu la fel ca sa nu pierd punctele"

Haide domne ca nu e pe bani, e just for fun

In general in fiecare etapa au fost numai cateva optiuni de bun simt cu privire la pariuri. Sa fim seriosi, strategiile fac parte din distractie aici

Nu cred ca asa au functionat lucrurile. Altfel am fi avut toti acelasi punctaj acum, nu? La fiecare etapa erau 3-4 favoriti din care si-au ales marea majoritate. Mie mi s-a parut ok si chiar fun. E interesant si sa vezi optiunile celorlalti, poti sa ii si imiti asteptand momentul sa "ataci". Cam ca in ciclism :). In care l-am ales pe Gilbert, am sarit vreo cateva locuri, punand intre mine si ceilalti mai multe puncte decat am reusit 2 saptamani la rand. Mi s-a parut alegerea clara, am avut sansa ca ceilalti dinaintea mea in clasament nu au ales la fel si ei.

Froome vs Contador, ambii in forma 100% ar fi ceva extraordinar. Sper doar ca Tinkof/Riis sa echilibreze balanta echipelor, ar putea fi decisiv.

Regret ca sa terminat acest minunat VUELTA.A fost foarte palpitant si desi sunt un admirator a lui CONTADOR sincer i-mi pare rau de batranul PURITO ,pentru o singura etapa a platit foarte scump. O sa fie un TOUR DE FRANCE de top in 2013.Ce parere aveti de gestul lui CONTADOR cand a aratat cifra 7 ? In acelasi context ma impresionat si declaratia lui AMSTRONG ....TOTI am avut acelasi regim nimeni nu a avut un drum mai scurt ,dar eu am fost cel mai bun.Mi se pare o declaratie corecta .Nu am fost un admirator a lui dar intr-0 lume a ciclistilor unde in general cei buni s-au dopat nu mi se pare corect sa ii ia toata munca .Trebuia pedepsit cum au fost si ceilalti dar sa nu ramana cu nimic dupa o munca de o viata nu mi se pare corectNu ma refer la bani si strict la cariera lui .Efortul ciclistilor este enorm sa vazut si in acest VUELTA si spunea cineva ca totusi au fost si ciclisti care nu sau dopat.DA asa este dar in general au fost cei mai slabi.Asta este parerea mea personala si inca o data un excelent VUELTA

SANATATE

• Upvote 1

Nu cred ca asa au functionat lucrurile. Altfel am fi avut toti acelasi punctaj acum, nu? La fiecare etapa erau 3-4 favoriti din care si-au ales marea majoritate. Mie mi s-a parut ok si chiar fun. E interesant si sa vezi optiunile celorlalti, poti sa ii si imiti asteptand momentul sa "ataci". Cam ca in ciclism :). In care l-am ales pe Gilbert, am sarit vreo cateva locuri, punand intre mine si ceilalti mai multe puncte decat am reusit 2 saptamani la rand. Mi s-a parut alegerea clara, am avut sansa ca ceilalti dinaintea mea in clasament nu au ales la fel si ei.

Salutare. Daca ne uitam de cate ori s-a schimbat liderul din clasamentul pronosticurilor nu putem spune ca cineva i-a asteptat pe ceilalti sa isi puna pronosticul.

Felicitari Shuy pentru inspiratie.

Per total vuelta mi s-a parut mai usor de pronosticat decat le tour, asta poate si pentru ca pe munte erau 1-3 favoriti iar la sprint a fost doar unul singur.

Cat despre castigatorul vueltei ce pot trage doar o singura concluzie - Indiferent cat stai pe bara daca esti bun tot bun ramai chiar daca unii incearca sa iti bage bete in roate.

Succese baieti si va astept cu pronosticuri in il giro 2013.