DaniNadal

La Vuelta a Espana 2012

Recommended Posts

1.Adrian Marinescu - 44 pct

2.Shuy_cg – 42 pct

3.Dang123 – 40 pct

4.RazvanArad – 38 pct

5.FFlorin – 37 pct

Crk

6.Cristake – 35 pct

7.FaneDeraior – 34 pct

8. DarietEslui - 28 pct

LivInter

Sole42

9.Pandy -26 pct

10.Trevizes – 25 pct

GeoVip - 25

11.DaniNadal -23 pct

12.Texanbull – 20 pct

13.shinelikeme – 11 pct

14.Vanvoc – 1 pct

Fane Deraior, darieteslui, dang,a. marinescu, liv4inter, sole42,razvanArad, Trevizes, Pandy,GeoVIP, crk , DaniNadal, Cristake, shuy_cg, shinelikeme : Purito/Purito -11 pct

FFlorin: Valverde/Purito - 7 pct

Texanbull : Valverde/Froome – 6 pct

• Upvote 1

Erata :

1.Adrian Marinescu - 44 pct

2.Shuy_cg – 42 pct

3.Dang123 – 40 pct

4.RazvanArad – 38 pct

5.FFlorin – 37 pct

Crk

6.Cristake – 35 pct

7.FaneDeraior – 34 pct

8. DarietEslui - 28 pct

LivInter

Sole42

9.Pandy -27 pct

10.Trevizes – 25 pct

GeoVip - 25

11.DaniNadal -23 pct

12.Texanbull – 20 pct

13.shinelikeme – 12 pct

14.Vanvoc – 1 pct

• Upvote 1

Tocmai ce vroiam să protestez :) După ce că mă zbat în mijlocul clasamentului să mai fiu și ”furat” :)

dang123, Pandy, sole42 , DaniNadal - John Degenkolb / Purito

texanbull - Swft / Purito

Omul asta trebuie sa castige ceva,doar e la sky,ce naiba..am ratat etapa de azi dar din cate am inteles,Froome mi-a boicotat pariul

dang123, Pandy, sole42 , DaniNadal,razvanArad - John Degenkolb / Purito

texanbull, liv4inter- Swift/ Purito

dang123, Pandy, sole42, DaniNadal, razvanArad , a. marinescu, crk - John Degenkolb / Purito

texanbull, liv4inter - Swift/ Purito

Dupa cum mi s-a parut mie, Swift ar putea sa-l bata pe Degenkolb numai in conditiile in care Sky s-ar implica la trenulet pana la sfarsitul etapei.

Sau, bineinteles, daca Degenkolb pateste ceva.

Cum Sky are alte obiective in Vuelta, Swift are toate sansele sa aiba soarta lui Cav din TDF.

dang123, Pandy, sole42, DaniNadal, razvanArad , a. marinescu, crk, FFlorin - John Degenkolb / Purito

texanbull, liv4inter - Swift/ Purito

Mai lasati-l pe Alberto sa isi intre in forma, nu poti sa vii direct de pe plaja si sa dansezi pe catarari.

Eu cred ca o sa ne arate adevarata lui fata in zilele ce urmeaza, si in plus, catararile cu panta medie ca cea de ieri nu prea sunt potrivite lui AC.

dang123, Pandy, sole42, DaniNadal, razvanArad , a. marinescu, crk, FFlorin - John Degenkolb / Purito

texanbull, liv4inter, Fane Deraior - Swift/ Purito

dang123, Pandy, sole42, DaniNadal, razvanArad , a. marinescu, crk, FFlorin, Trevizes - John Degenkolb / Purito

Mai lasati-l pe Alberto sa isi intre in forma, nu poti sa vii direct de pe plaja si sa dansezi pe catarari.

Eu cred ca o sa ne arate adevarata lui fata in zilele ce urmeaza, si in plus, catararile cu panta medie ca cea de ieri nu prea sunt potrivite lui AC.

De acord cu tine,dar nu uita un lucru..pe catararile mai dureroase ii bate pe adversarii sai gen Rodriguez sau Valverde,la cum l-ai vazut pe Froome in Le tour si aici,crezi ca ii ia un minut?

O sa vedem sambata cum sta treaba. Nu cred totusi ca ii poate lua un minut lui Froome.

Si referitor la Purito, daca are forma aratata in Giro, cred ca se poate bate de la egal la egal cu cei doi pe catarari. Dezavantajul lui major ramane contratimpul.

dang123, Pandy, sole42, DaniNadal, razvanArad , a. marinescu, crk, FFlorin, Trevizes - John Degenkolb / Purito

darieteslui-Elia Viviani/Purito

dang123, Pandy, sole42, DaniNadal, razvanArad , a. marinescu, crk, FFlorin, Trevizes,GeoVIP - John Degenkolb / Purito

dang123, Pandy, sole42, DaniNadal, razvanArad , a. marinescu, crk, FFlorin, Trevizes,GeoVIP, shuy_cg - John Degenkolb / Purito

dang123, Pandy, sole42, DaniNadal, razvanArad , a. marinescu, crk, FFlorin, Trevizes,GeoVIP, shuy_cg, Cristake - John Degenkolb / Purito

Părerea mea e că Froome, așa cum bănuiam înainte de etapă, n-a ținut morțiș să ia tricoul azi. Mie mi s-a părut că l-a cam lăsat pe Purito să ia etapa. Oricum, meciul lui nu e cu Purito, ci cu Contador, față de care a mai luat ceva secunde. Deci Froome a ieșit excelent din etapa asta.

De acord cu propozitiile 1,3,4. La cea legata daca s-ar fi putut tine dupa Purito e posibil si sa nu fi putut face asta, exploziile pe ultimii 500 metri sunt atu cel greu al catalanului. Dar e greu sa castigi un tur numai cu 3-5 secunde luate pe teren si alte ecarturi de 12, 8, 4 secunde din bonificatii.

Toti favoritii acestui tur imi sunt antipatici, cu exceptia lui Valverde. Dar e de departe cel mai spectaculos tur de anul asta.

mda,Contador nu mai e Contador.chiar credeam ca ii bate pe toti la minute bune in Vuelta asta si...surpriza.pe prima catarare pe care s-a mers intr-un ritm mai ca lumea,a fost distantat.nu cred in varianta cu deshidratarea,a fost lasat in urma exact ca pe Galibier in 2011...oricum,nu inseamna ca e mort.si Froome va obosi pe final,cand Rodriguez va fi obligat sa-l atace dupa TT,si Valverde a avut un sezon lung...

Dupa cum mi s-a parut mie, Swift ar putea sa-l bata pe Degenkolb numai in conditiile in care Sky s-ar implica la trenulet pana la sfarsitul etapei.

Nici asa !

Îmi place că te contrazici singur :) Defapt, nu singur, te contrazice SKY. S-o fi terminat stocul farmaciei :))