pinkbike

Ce-ati schimba la forumul ciclism.ro?

Recommended Posts

Eu asa fac mereu deoarece urasc,mai ales atunci cand sunt mai multe linkuri (cum e la ciclism) pe pagina,sa dau 100 de back-uri.

Referitor la titlul topicului: sa se revina la vechiul regulament. S-a ajuns la contraperformanta ca la market sa avem doar 30 de anunturi !!!? Simt o nostalgie dupa vremurile in care daca bagai de ex. o cautare dupa "pedale", apareau vreo zece pagini ! Era o reala problema: nu stiai pe care sa le alegi ! :(  Toata lumea a incercat sa explice la implementarea noului regulament de la market ca va fi un esec dar ce sa-i faci, unii, Batman, Batman !

• Upvote 1

Esecul sau reusita sunt doar niste notiuni, foarte interpretabile, si depinde de care parte a notiunii te afli. :)

Aceasta "observatie" tine oare cont de faptul ca anunturile expira in doua saptamani si se sterg automat? 

Cine a mai avut anunturi la vanzare puse in paralel pe doua situri a observat ca numarul de vizualizari este de cateva ori mai mare aici decat in alte parti unde gramada e imensa?

Întrebarea este „ce-ați schimba la forum”, răspunsul vorbește despre Marketplace. Pe aceeași logică infailibilă, eu la forum aș schimba mersul trenurilor ca să aibă mai multe vagoane de biciclete. :D

Pe de altă parte, pot doar să mă bucur dacă am reușit să elimin asocierea forum-bazar. :) Faptul că și alte site-uri de profil ne calcă pe urme e o altă confirmare a bunei decizii. Târgul din Vitan e tot acolo, nu ne-am propus niciodată să-l (re)aducem în online.

• Upvote 3

Nu cumva e de la tine?

La mine afiseaza corect.

Nu te contrazic, dar sunt la al treilea calculator de cand am dat de forumul asta si e aceeasi problema. Si nu cred ca o pagina web citeste intai ora mea si apoi o afiseaza pe ecran decalata cu o ora. Un post la ora 8 e afisat ca postat cu ora 9.

Inainte de acest post am schimbat ora pc-ului sa vad daca se reflecta si in ora postarii. Nu. Acest post imi apare cu ora 10.12.11

Vezi in setarile contului de pe ciclism.ro.

19263341ce126cb1fb753c5e344f102ffe09fef9

As uni subforumurile Biciclete de Cicloturism cu Biciclete Trekking, si Biciclete Utilitare cu Biciclete City.

Parerea mea e ca sunt prea multe acum si bicicletele sunt asemanatoare.

E adevarat ca sunt cateva categorii cam slab vizitate, dar au fost facute cu sperante pentru un viitor mai bun.

Peste 1-2-3 ani vor descoperi si romanii ca exista si alte biciclete in afara de metebeuri si cursiere.

Peste 1-2-3 ani vor descoperi si romanii ca exista si alte biciclete in afara de metebeuri si cursiere.

Mare optimist mai esti - de aproape 8 ani astept ziua descoperirii.

Eu cand ma uit prin oras cred ca deja au inceput sa descopere asta. Merg aproape zilnic pe jos pe Buzesti si metebeurile sunt o minoritate printre bicicletele de naveta. Lucrurile o sa intre in matca lor, doar ca intr-un ritm incet. Acelasi ritm pe care-l vedem de vreo 5-6 ani incoace.

• Upvote 2

... metebeurile sunt o minoritate printre bicicletele de naveta.

Unde am ajuns Doamne - unde a ajuns lumea cu gusturi alese de acum citiva ani.

Gay shit peste tot - aparatori, portbagaje, cricuri, ... cuceresc scena ciclismului urban intr-un ritm ametitor. 

Chiar asa e, numai daca stai pe trotuar vreo ora si le iei la numarat! Am numarat la orasence... (bine, n-am stat, am mers, dar chestiunea e destul de clara). In orice caz, noi inca ne aflam in situatia de a felicita pe toti cei care fac naveta pe 2 roti, indiferent de tipul bicicletei. Cu timpul evidenta ca nu e cazul sa folosesti cursiera sau metebeul scump pentru naveta se va impune.

Mai nasol e cand iti iei o cursiera mai veche si ieftina pt naveta si apoi te ia microbul soselei si poate te apuci si imbunatatesti vechitura pe bani multi, dupa care devine prea scumpa pt naveta.

Si apoi iar vrei una mai ieftina doar pt naveta, dar unde sa o mai pui in casa ? Ca nevasta deja te suporta cu 2 (metebeul scump si cursiera veche devenita cursiera veche scumpa)

Decizii, decizii.

Si ca sa nu fiu chiar off-topic,

as sugera, daca se poate si nu deranjeaza pe nimeni, la search sa fie aleasa default optiunea This topic, iar apoi Google si celelalte.

Nu e o problema ca sunt slab vizate. Fiecare cu ce ii place  :)>-

Eu am o bicicleta de trekking si in momentul actual o regasesc in 3 arii care a trebui sa fie diferite unele fata de altele. O pot incadra in aria Biciclete hibride - Trekking, City, Cros, in Biciclete Utilitare si in Biciclete de Cicloturism.

Din aceasta cauza a venit propunerea mea.