Sign in to follow this  
Maelstroem

Timisoara, zona Tipografilor, strada Bucuresti - furt

Recommended Posts

Salut,

Asta vreau sa anunt, s-a furat azi, 28 februarie, o bicicleta Fischer, albastru inchis in degradeu cu gri,

cu jante galbene, Grand Rock RMX, furca Balistic si cauciucuri de 2,00 x 26" pe spate si 1,95 x 26" fata.

Si aparatori argintii de tabla plus portbagaj pe spate, din acela clasic.Scaun Selle Royale.

Simplu si nu scump.

N-am imagini din pacate.

Era legata pe strada, sau in scara blocului? Nu de alta dar stau chiar in continuarea strazii Bucuresti si sa stiu sa-mi iau masuri de precautie...

Salut, imi pare rau de pierderea ta. Ar fi bine sa mergi la Politie, sa declari furtul, chiar daca sansele de recuperare sunt mici.

Exista o discutie dedicata furturilor aici

Imi pare rau pentru pierderea ta.

Mergi si declara la politie chiar daca pierzi juma' de ora din viata cu niste idioti. Cand m-au intrebat cat era valoarea bicicletei mi-au zis: "Da ce, era scuter ?!?", desi le-am spus ca era 1000 de lei...

Asta se intampla in primavara lui 2010, deci slabe sanse pentru mine, dar poate tu o sa ai noroc.

ei nu stie de biciclete scumpe,1000 lei e rahat cu apa rece,eu doar pe furca am dat 400 euro,sa fiim seriosi,ce sa le spui,ca nu te cred,zic ca esti cretin,sau debil mintal,organul nu cunoaste in general lucruri de valoare,decat oameni valorosi:salamu florin,bursucul dan,guta niculae,si bmw,mertzan,distractia.cam astea sunt valorile la dinsii,restul nu conteaza,

Degeaba mergi la ei,oricum nu vei reusi sa o recuperezi,ciordasii de vreo 10 ani incoace,nu mai vind la piata,ca au fost prinsi de multe ori si s-au invatat minte.Bine ca nu ai avut o biticla scumpa,ca vorbeai singur ca radioul.