OBA

Tu unde iti depozitezi bicicleta ?

Recommended Posts

Da, nu sunt acele doua butoane pe care le apesi pentru a putea functiona liftul si cu usa deschisa, ci sunt e cate un magnet la fiecare din cele doua usi. 

Singura soluţie e să vii tu cu nişte magneţi mici să îi pui acolo. Poate o funcţiona.

Eu o tin pe balcon de ieri... Sa va spun ce s-a intamplat.

Alaltaieri ajung eu frumos acasa si ma trezesc cu mama care imi zice ca am avut mare noroc. Intr-adevar chiar asa si este. Stau la bloc facut in 2014, cu camere video atat pe scara blocului cat si pe pereti, la parter. M-am gandit frumos sa o leg sub scara blocului, era un inel in perete... deci le tineam cam asa:34td27p.jpg

(da, am si pliabila si una mai maricica, nu sunt cine stie ce scule, dar m-am atasat de ele)

Pana alaltaieri cand a avut cineva o tentativa sa le fure. Mama a auzit niste sunete de pe hol si s-a dus la vizorul usii, unde a vazut un barbat aplecat la ele... Cumva, barbatul a simtit ca e urmarit de pe hol si a tulit-o, abandonand "prada", lasand cablul aproape taiat:

2h2ia02.jpg

Mare noroc am avut, mai ales ca au stat pe holul ala 2 ani neatinse, iar de atunci stau numai pe balcon:

14awmyr.jpg

Mai pe scurt, tineti-le pe balcon, ca nu o sa aveti toti norocul meu, :)) eu mi-am invatat lectia.

P.S.: M-am dus la administratie, si am propus sa se verifice filmarile, poate il raportam la politie... Daca e ceva vin cu update-uri...

Un producător de accesorii pentru protecția bicicletelor în timpul transportului: Bopworx.

nz7WmN6.jpg

vrBXVz1.jpg

• Upvote 1

Vad ca biciclete sunt pazite serios in balcon.
Eu o tin in casa ca sa nu ma doara capu'.

Faptul ca sunt oameni care isi tin bicicletele pe holul blocului ma depaseste. 80% din furturi se intampla in acele zone.

Eu o tin in casa pentru ca am spatiu si stau la etajul 1. Daca nu aveam avantajele astea ma orientam catre un spatiu exterior unde e paza, cum ar fi langa ghereta unui paznic din parc, ceea ce de altfel am in zona.