Rubyca

2012.04.29 - Trofeul Chindiei MTB - Triada MTB 2012 - Targoviste

Recommended Posts

o intrebare pentru organizatori: unde pot sa vad daca sunt inscris? M-am inscris online si vreau sa platesc, dar vreau sa stiu si daca sunt inregistrat. Multumesc anticipat.

Aceeasi dilema o am si eu. Nu am primit nici mail de confirmare, nici nu am gasit pe site o lista cu cei inscrisi. Ma gandesc ca pot plati din vreme ce pe formular dupa de am dat inregistrare mi-a scris ceva de genul "cererea de inscriere a fost trimisa".

Puteti plati oricand daca v-ati inscris. Vom publica in curand pe site si listele cu cei inscrisi. Daca vreti sa primiti confirmarea mai repede trimiteti-ne un e-mail cu numele pe info@procycling.ro.

• Upvote 2

O să postez săptămâna viitoare multe poze de pe traseu.

Pare promitator, mai ales ca e foarte aproape de Bucuresti. Chiar sunt curios cam ce va oferi un traseu de MTB asa aproape de capitala.

M-am uitat pe site si am trei nelamuriri insa (scuze daca scrie pe undeva, eu n-am vazut):

- diferentele de nivel sunt cele scrise pe site sau cele de pe bikemap?

- in acest moment exista o limita de participanti, sau limita va fi doar pentru inscrierile din ziua concursului?

- daca ma inscriu online si platesc, dar vin la inscrierea "oficiala" in ziua concursului, mi se va garanta un loc?

Si avand in vedere ca pe la sfarsitul lui aprilie de obicei toarna, cum se vor prezenta traseele in caz de noroi?

Daca mergi duminica viitoare pe traseu voi fi si eu prezent.

@Bast: Traseul este si el marcat cat de cat (mai ales prin padure) sau ai mers cu harta in mana???

Sunt binevenite pozele, chiar sunt curios cum este traseul pt ca m-as baga si eu la traseul scurt.

Pe la ce oră vreți să veniți duminică? Poate merg cu voi să vă arăt traseul?.

Parca as veni si eu la o recunoastere duminica, mai vine cineva din Bucuresti? Ma intereseaza sa fac traseul lung.

Pare promitator, mai ales ca e foarte aproape de Bucuresti. Chiar sunt curios cam ce va oferi un traseu de MTB asa aproape de capitala.

M-am uitat pe site si am trei nelamuriri insa (scuze daca scrie pe undeva, eu n-am vazut):

- diferentele de nivel sunt cele scrise pe site sau cele de pe bikemap?

- in acest moment exista o limita de participanti, sau limita va fi doar pentru inscrierile din ziua concursului?

- daca ma inscriu online si platesc, dar vin la inscrierea "oficiala" in ziua concursului, mi se va garanta un loc?

Si avand in vedere ca pe la sfarsitul lui aprilie de obicei toarna, cum se vor prezenta traseele in caz de noroi?

1. Diferentele de nivel sunt cele scrise pe site.

2. Numarul de concurenti va fi limitat incepand cu incheierea inscrierilor on-line. Limita va fi anuntata in acel moment.

3. Daca te inscrii on-line si platesti inscrierea evident ai un loc asigurat.

4. Traseele sunt practicabile daca ploua. Binenteles parcurgerea lor devine mai dificila si necesita mai mult efort.

• Upvote 1

eu pot sa merg ori sambata,indiferent de ora, ori duminica cat mai de dimineata (sa ajungem inapoi in oras pana in ora 13).

nu cunosc traseul :), dar vreau sa il invat si sa fac poze.

in celelalte week-enduri pot sa ajut la marcarea traseului.

Un mic filmuleț cu una dintre coborârile de pe traseul lung. (doar 3/4 din coborare)

Multumim pt filmulet.

Asteptam si altele pe viitor.

Tocmai am citit metoda de calcul a clasamentului general si mi se pare geniala. Felicitari celor care au venit cu ideea. Poate si cei de la Emmedue deschid un pic ochii...

Sunt un geniu, știu asta:)

Eu am fost cu ideea dar inspirația a venit de la o chestie similara care se întâmplă în Germania.

Discuțiile referitoare la o cupa natională există de 2 ani de zile dar nu a fost facut nimic concret. Mă bucur ca Tudy și Ulisse, împreuna cu Procycling, au luat taurul de coarne și au acționat.

Eu zic ca e mai frumos conceptul asta de trofee cu 3-5 concursuri. Am vazut ca se practica pe afara. La fel e frumos si conceptul de cupa regionala, cum fac clujenii. Acum sunt multe zeci de concursuri, oricum ca sa faci o cupa nu poti sa pui mai mult de 5-6, asa ca daca la triada se mai adauga vreo 2 clasice nefederalizate, sa zicem Medias si Garana, ai o super cupa nationala.

Din câte știu eu asta se dorește. Oricum, este un început bun.

stie cineva care e starea traseului? am vrea maine sa mergem pe cel mare, in recunoastere. De asemenea , putem gasi izvoare pe traseu?

Treci prin 3 sate deci cu sigurantza o sa gasesti si apa.

Cand va duceti mai sigur ca poate ne intalnim.

Eu cred ca ma voi duce duminica pe la 9-10 (in functie de conditiile meteo).

Si poate se face si ceva pentru soselisti ca nu prea au concursuri sa isi arate cursierele. [-O<

spuneti din ce punct si la ce ora plecati, sambata sau duminica, se mai strang si alti doritori.

Pai daca vremea ne permite, atunci maine pe la 8.30 plecam din Bucuresti , Drumul Taberei- valea argesului, la capatul autobuzelor 168, 268, trolee 69, 71. Deocamdata urmarim prognoza meteo. Poate e cineva din targoviste sa ne spuna cum e vremea pe la ei.

Guest
This topic is now closed to further replies.