Rubyca

2012.05.13 - Prima Evadare - Bucuresti - recomandat Ciclism.ro

Recommended Posts

Imagine postată

Prima Evadare - cel mai mare si cunoscut concurs din Romania - va avea loc ca de obicei in a doua duminica a lunii mai, adica duminica 13 mai 2012.

Site-ul competitiei o sa fie in permanenta actualizat cu noutatile care va intereseaza si cu ceva statistici despre editia din 2011.

Ce este nou pentru 2012: 2 noi categorii de clasament si premiere. O noua grupa de varsta peste 50 de ani si categoria Elite open pentru cei legitimati sau cei care se considera la fel de buni. La Elite premiile in bani vor fi mai mari. La feminin categoria ramane open si se vor premia primele 7 domnisoare sau doamne. Nu uitati de categoria tandem.

Traseul a fost intretinut si remarcat in toamna, deci poate fi folosit pentru antrenament sau plimbare prin Padurea Baneasa.

In 01.04 se vor deschide inscrierile online!

În primul rând unde e filmarea din elicopter? :-W

• Upvote 3

presupun ca bicicletele de sosea au interzis, corect? :) din ceea ce am citit cam asta inteleg

presupun ca bicicletele de sosea au interzis, corect? :) din ceea ce am citit cam asta inteleg

Eu zic sa se dea voie si cu biciclete de sosea, materialul filmat ar fi mult mai interesant. :)) Cel putin cei de la atelierele de biciclete ar fi vesnic recunoscatori...

Evident, sper sa fie mai bogata in participanti categoria ciclocros...

e tot acolo needitata si e numai vina lui ombun ca nu a vrut s-o editeze. eu unu as vrea-o si asa.

Pana nu imi fac single speed, eu unul nu mai vin. Nu mai am chef sa imi rup urechea de schimbator in noroi. :D

• Upvote 1

eu cred ca vin cu oraseanca :) are viteze in butuc, aparatori de noroi, ce sa mai, e super echipata. Pot sa o includ la categoria ciclocross? :D

Pacat ca pot participa si cursierele ! Sau le-o fi frica ca vom castiga pe banda rulanta ? >:)

@shine :

Da, daca-i pui niste gume cu balon de maxim 35 :D

Eu deja am facut manevra asta si astept...

Pacat ca pot participa si cursierele ! Sau le-o fi frica ca vom castiga pe banda rulanta ? >:)

Eu tot nu inteleg. Tu ai fost vreodata cu cursiera prin noroi, de curiozitate, sa vezi cati m poti sa faci pana se blocheaza totul? In 10 m s-a terminat distractia, rotile se blocheaza total in frane si in furca fata. Iar sanse sa nu fie noroi sunt extrem de mici, statistic vorbind. Doar cu un ciclocros care permite un spatiu mai generos la frane si furci se poate parcurge traseul

Sper sa nu fie si anul asta ca in ultimii 2 ani - cum se spune in popor - Batalia de Mocirloasa. Inca mai gasesc noroi de anul trecut prin bicicleta aia.

Pentru mine nu conteaza cum este noroi, ploaie, furtuna VIN si abia astept numaratoarea 10, 9, 8, ...........

Bafta multa organizatorilor!!!!

Parca a fost mai fun asa pe noroaie decat daca ar fi fost frumos afara.

Mai ca as vrea sa ploua si anul asta ... ;)

• Upvote 3

nici pt mine nu prea conteaza, dar parca n-as mai vrea sa fac 6-7 ore :))

Unora le place sa se "scalde-n" norori...cum poti sa indragesti acest lucru ?

Unora le place sa se "scalde-n" norori...cum poti sa indragesti acest lucru ?

Suntem niste animale ,daca n-ar fi prima evadare ne-am duce la Techirghiol sa ne dam cu noroi .
  • Upvote 3

Vedeți că și anul ăsta vin cu costumul de nuntă pe mine, poate dă naiba să mă stropiți :P

• Upvote 1

Sper sa nu fie si anul asta ca in ultimii 2 ani - cum se spune in popor - Batalia de Mocirloasa. Inca mai gasesc noroi de anul trecut prin bicicleta aia.

Acum 2 ani a fost decent noroiul. Anul trecut a fost prea frig pentru mine si nu am participat. Sper sa recuperez in 2012. Cui nu ii place deloc noroiul poate da acum o fuga repede la padure. Duminica stratul mediu era de 30cm prin padure. Nu exagerez.

Strat de zapada. Miunea de nou engine al forumului nu se impaca bine cu Opera deci nu pot edita si alte alea...

Dupa experienta de anul trecut bicicleta mi-a spus ca o sa participam doar daca se anunta cea mai crunta seceta din ultimul secol. :))

• Upvote 1

Ok, acum asteptam si celelalte vreo 1998 de confirmari de participare.

Daca nu e noroi eu nu vin :)

Am vorbit cu "cineva" care are lagaturi "sus" puse, si anul asta o sa fie extrem de uscat traseul

Hai bre, nea Bistri, matale si la varsta asta mai crezi in bancuri cu duhul padurii?:)

• Upvote 1

Guest
This topic is now closed to further replies.