Rubyca

2012.05.13 - Prima Evadare - Bucuresti - recomandat Ciclism.ro

Recommended Posts

Sunt unii care sunt in stare sa o fure pentru fier vechi ... fura garduri, tevi, cabluri, tot ce poate fii desprins si vandut la centrele de reciclare cu un leu kilu' ... si astia rezista la orice tentativa de civilizare.

Atunci pentru la anul care vine propun:

O bicicleta mare si urata de genul celei de mai jos.

Imagine postată

Cadrul si rotile sa fie umplute cu ciment iar restul componentelor sa fie lipite cu puncte de sudura a.i. nici una sa nu mai poata fi folosita.

Am fost eu pe traseu acum câteva zile. Porţiunea din Băneasa e foarte bună.

După centură e o porţiune de vreo 300 sau 400 de metri unde au crescut buruienile şi copacii destul de mari, dar se poate merge.

Urmează 10 km în stare bună. Dar pământul este foarte uscat aşa că recomand o presiune mai mică în anvelope pentru confort.

Când traseul ajunge destul de aproape de autostradă, urmează o curbă dreapta. De acolo, traseul mi s-a părut impracticabil aşa că am renunţat. Erau buruienile şi ciulinii prea mari ca să pot înainte cu siguranţa că nu voi face o pană. Am făcut şi câteva poze, dar pozele sunt în laptop iar laptopul este în service. Revin cu pozele când îl primesc înapoi.

Am fost si eu acum 2 zile pana la Palatul Ghica. Intradevar, sunt foarte mari buruienile, dar se poate merge.

am facut ieri tot traseul, ultimii 4km de padure spre astoria a arat padurarul fix poteca de traseu pana la finish...

Guest
This topic is now closed to further replies.