Rubyca

2012.05.13 - Prima Evadare - Bucuresti - recomandat Ciclism.ro

Recommended Posts

nu asta era ideea, dar primul, cel de la Palatul Ghica, mi se pare cam departe, aproape de jumatatea traseului

Nu iti ajung 2 bidoane si 3-4 batoane + 2 geluri pana acolo?

am fost azi si am facut traseul, ralde la aeroport pana la capat. Uscat in general, nu mai sunt sleaurile

de anul trecut, sageti noi pe copaci cu roz, sunt niste zone unde s-a arat drumul, cam bolovanoase.

Nu am simtit nici un sfert din chinul de anul trecut, mai ales ca am venit pe bicla de la snagov.

Nuprea se vede din imaginile linkuite mai sus insa in padure este aproape uscat si frumos. A inceput verdeata, miroase a brebenei, e frumos ;))

Azi a fost la o tura scurta prin padure, am mai dat la o parte din cracanele care imi blocau drumul obisnuit. Mai erau ciclisti in/spre/de la Baneasa.

Sa treaca ploile si deadlineurile de la mine de la serv, poate ne bagam la "recunoasteri" ca tot e primavara, cald, frumos afara...

eu zic ca e prea devreme sa discutati de starea traseului, de vreme. O ploaie sanatoasa cu o zi inainte de concurs si da peste cap orice calcul. Cel mai cuminte e sa te pregatesti pentru ce e mai rau si sa speri la ce e mai bine.

am fost azi si am facut traseul, ralde la aeroport pana la capat. Uscat in general, nu mai sunt sleaurile

de anul trecut, sageti noi pe copaci cu roz, sunt niste zone unde s-a arat drumul, cam bolovanoase.

Nu am simtit nici un sfert din chinul de anul trecut, mai ales ca am venit pe bicla de la snagov.

:)) nu mai sunt sleauri? las ca se fac :)) mai avem luna pana la concurs

marţi sau miercuri o sa mai ies o dată pe traseu, cu gary-fisheru, să văd de ştie mai bine ca bianchili. dacă mai vrea cineva, să dea de veste aici, poate ne cuplăm, mai schimbăm o vorbă, mai dăm o pedală, mai bem o bere...

Te mănâncă talpa Spiridoane... Vrei sa faci o figura faina la prima evadare...

nu bre, vreau să ies în primii 400, decât.

daca pot scapa de la serviciu, m-as baga si eu miercuri, va dau un semn daca imi pot lua liber

marţi sau miercuri o sa mai ies o dată pe traseu, cu gary-fisheru, să văd de ştie mai bine ca bianchili. dacă mai vrea cineva, să dea de veste aici, poate ne cuplăm, mai schimbăm o vorbă, mai dăm o pedală, mai bem o bere...

daca pot scapa de la serviciu, m-as baga si eu miercuri, va dau un semn daca imi pot lua liber

miercuri ma bag si eu :)

este posibil sa apar si eu

Intrebarea e cum trecem centura? sau incepem de la aeroport?

Intrebarea e cum trecem centura?

fara sa ne aplecam

pune si tu un punct de plecare si o ora. in functie de sefa si de vreme, poate-mi fac si eu aparitia.

Putem face un mic ocol sa traversam podul de la Pipera,pe langa centura este un drum de pamant pe care putem merge fara probleme,apoi ne intoarcem pe sosea si continuam traseul spre stana.Acolo cred ca ne vor pune la incercare niste catelusi.

Eu pot oricand, sunt liber. Vremea se arata buna. 11, la arc?

Da ce nu putem sari parleazul? eu asa am facut cel putin anul trecut. e relativ bine 11 poate un pic cam tarzior, e lunga tura.

puteti sa mergeti un pic spre Otopeni, vreo 100-200 de metri, unde se termina betonul dintre benzi, sa puteti sa o treceti din prima. Apoi mergeti un pic pe contrasens, sau pe cararea de langa centura. la noi a mers relativ ok.

Hai la 10 atunci. Votam?

daca voi fi liber (maine aflu) pt mine e ok la 10

Guest
This topic is now closed to further replies.