Rubyca

2012.05.13 - Prima Evadare - Bucuresti - recomandat Ciclism.ro

Recommended Posts

Omul i-a batut acasa la ei si pe sarbi de i-a snopit :)

Spaima balcanilor :), Gabrovski ce-i mai face fata :D

Daca unu ii face fata? Cu un Petrache sau cu un Gabrovski nu se face primavara.

La tari cu relief cum este Romania si Serbia, Croatia, Bulgaria, Macedonia, parca ai alte asteptarii de la ciclistii de talie, nu?

Au unde se da grav. Ciclistii maghiar merg mult mai bine, si de unde? Pe afara si in concursuri externe, ca Ungaria are trei vai si patru dealuri din care unul are cu un TIR mai mult de 1000m...

LE: Sincer, ma asteptam sa castige un localnic sau un maghiar anul asta. Dar belgianu are multa vana.

Daca unu ii face fata? Cu un Petrache sau cu un Gabrovski nu se face primavara.

La tari cu relief cum este Romania si Serbia, Croatia, Bulgaria, Macedonia, parca ai alte asteptarii de la ciclistii de talie, nu?

Au unde se da grav. Ciclistii maghiar merg mult mai bine, si de unde? Pe afara si in concursuri externe, ca Ungaria are trei vai si patru dealuri din care unul are cu un TIR mai mult de 1000m...

Corect

Scoala de ciclism din Belgia e altceva ;) Nu degeaba au avut "cativa" baieti de valoare in decursul timpului. Pe cand, din tarile enumerate mai sus e subtire rau treaba. Oricum imi place atitudinea lui Cleppe, spre deosebire de cativa balcanici autentici :)

Oare pe unde s-a desprins Clepe? la km 28-30 in padurea de dupa lacul de la Ghika Petrache era primul, urmat la o roata de belgian. Szilárd Buruczki era la 1 minut si pe urma dupa cateva secunde bune veneau Levente Gyorgy, Tudor Oprea si Logigan, pe urma pauza.

Baga materiale Cleppe! :) E o placere sa-l vezi si in filmarile de anul trecut cum zboara prin noroi. Astept si anul asta pelicula. E imbucurator ca participa sportivi de nivelul lui si e imbucurator ca sunt pretendenti locali care sa-i tina piept.

De curiozitate, pe plan european, in ce clasa de valoare se afla, cam pe unde e?

Haideti ca mi-am facut temele singur. Am intrat pe uci.ch si l-am gasit pe locul 742 la "Men Imagine postată Elite Imagine postată UCI Ranking Imagine postată Cross Country" unde figureaza cu 3 curse din 2011. Va tin la curent daca aflu ce inseamna asta :)

De curiozitate, pe plan european, in ce clasa de valoare se afla, cam pe unde e?

Pai e putin peste nivelul celor mai buni de la noi , deci banuiesc ca daca se duce la maratoane prin elvetia/austria si alte tari cu apa calda incepe si el sa se bata pe tricouri galbene .

Haideti ca mi-am facut temele singur. Am intrat pe uci.ch si l-am gasit pe locul 742 la "Men Imagine postată Elite Imagine postată UCI Ranking Imagine postată Cross Country" unde figureaza cu 3 curse din 2011. Va tin la curent daca aflu ce inseamna asta :)

Pai ar trebui vazut ce loc a luat in cele 3 curse ca la clasamentul general nu cred ca ajungi departe doar cu 3 curse.

Le-a castigat pe cele 3: la doua dintre ele la "class" scrie 3 cu cate 10 puncte iar la una CN, campionatul Bulgariei.

Citeam mai sus ca prefera maratoanele dar acolo nu l-am gasit in clasamente.

Ptr curiosi ,a fost si la absa cape epic.

O filmare avem sigur, de la mine:

Sper sa termin cat mai repede de editat si restul clipurilor.

• Upvote 1

Absa cape epic e o realizare imensa si daca il termini, deci respect !

Multumiri maximcatalin! Vad ca ai plecat din ultimele randuri. Cam in cat timp ai ajuns la trecerea de la centura?

Chiar, era un nene care-si facea poza cu telefonul la medalie si alt nene cu "tunul" il luase-n colimator. Era maxim la doi metri si subiectul nu l-a vazut. P-aia vreau s-o vad :D

Am gasit-o =))

Imagine postată

• Upvote 2

Ce-i nefiresc visule?

Are oglinzi si ghivete-n fundal? N-are!

Are biciclari.

E OK omul.

ma, fie-mi iertata exprimarea off pe topic, dar ram ai pana la 14 ani, poate are craca omu, ca tot omu :-"

Faza amuzanta inainte de start. Unui nene de langa mine i s-a furat cafeaua in timp ce s-a intors cu spatele sa-si aseze bicla. :))

Isi pune cafeaua pe bordura, rezeama bicla si cand se intoarce hocus pocus disparutus.

O filmare avem sigur, de la mine:

Sper sa termin cat mai repede de editat si restul clipurilor.

Ce baga Krupp !
  • Upvote 1

Guest
This topic is now closed to further replies.