RoweN

Armstrong se intoarce... şi nu prea

Recommended Posts

Eu cred ca ar fi 'creizi' :D sa se intoarca.L-ar devora 'hienele' imediat.E mult mai bine adapostit acum.Plus ca e mai bine sa te retragi in plina glorie ,decat sa astepti sa te dea afara .

'Creizi' ;) si voi ce zic eu ?:)

Hopa , inseamna ca Astana moare de ciuda ca nu poate concura in tdf , dar credeti ca o s-o lase cu Lance ? mici sanse ( macar il bate pe Valverdi la salariu , fara 5 mil nu cred ca vine Legstrong )

Am citit despre posibila revenire a lui Armstrong, se spune ca nu va concura pentru bani. Va reveni doar pentru sezonul 2009, Astana a negat faptul ca Armstrong va face parte din echipa.

Voi aveti vreo indoiala ca n-o sa castige Turul Frantei din 2009, daca participa? Eu unul n-am. :)

M-as mira ca acest lucru sa-i convina lui Contador; a ratat deja 1 an dupa excluderea Astana. Nu va fi de acord sa renunte sa se bata pt locul 1 in Tour. Bruyneel are o sarcina grea, sa aleaga intre Armstrong, care nu mai prezinta aceleasi garantii ca va castiga la anul si Contador. Pe de alta parte, revenirea americanului pare mai degraba o lovitura 'la doua capete', in caz ca nu-i iese bine nu are nimic de pierdut. Este un lucru pe care mai bine nu-l facea.

eu din cate stiu lance nu a stat pe tusa de cand nu mai participa in "le tour" A participat la cateva marathoane de alergare pe an si a scos niste timpi extraordinari, din cate imi amintesc a coborat sub 2h50' Va fi iteresant sa-i vedem forma in "le tour"

eu unul de-abia astept sa vad reactie celor 2 Radu :D Nu-mi vine sa cred ca a decis sa se intoarca in TDF. Credeam ca ramanem cu amintirea in care el trecea ca un TGV prin urbea numita Turul Frantei. De-abia astept TDF 2009, va fii cu siguranta ceva special. Daca nu e 101% sigur ca va castiga nu cred ca ar fii revenit, asa ca sa ne pregatim ochii pentru un nou recital pentru ca lancierul texan se intoarce pentru a pune un nou bolovan in varful piramidei carierei sale.

Experimentul de azi din Acceleratorul de particule? Reintoarcerea lui Lance? Hmm, o simpla coincidenta? :?

Alo , pe Astana nu o lasa in tdf , sa fim seriosi daca o sa revina nu o sa aibe nici o sansa , o sa se dopeze multi numa sa il bata . Si asa in 2005 si-a lins ranile , cine il serveste acum Contador ? Contador o sa faca ce a facut Hincapie in 2005 .

Astana nu participa anul asta, dar anul viitor da :)

Ramane de vazut daca si Liquigas o sa fie invitata, sa vedem un duel Armstrong vs Basso :). Daca o sa fie Astana, Team Columbia sau Garmin-Chipotle, ramane de vazut.

Si nu, nu cred ca o sa fie batut de multi. Gandeste-te ca pe vremea lui, Evans, Sastre, Landis, si toti ceilalti se luptau pentru un locsor la marginea topului 10. Astazi sunt favoriti de mare tur. Nu pentru ca au progresat, curba lor de evolutie s-a incheiat de mult.. ci pentru ca toti cei buni sunt ori retrasi ori suspendati.

Astana nu participa anul asta, dar anul viitor da :)

Ramane de vazut daca si Liquigas o sa fie invitata, sa vedem un duel Armstrong vs Basso :). Daca o sa fie Astana, Team Columbia sau Garmin-Chipotle, ramane de vazut.

Si nu, nu cred ca o sa fie batut de multi. Gandeste-te ca pe vremea lui, Evans, Sastre, Landis, si toti ceilalti se luptau pentru un locsor la marginea topului 10. Astazi sunt favoriti de mare tur. Nu pentru ca au progresat, curba lor de evolutie s-a incheiat de mult.. ci pentru ca toti cei buni sunt ori retrasi ori suspendati.

Scuza-ma nu cei buni , cei dopati :!: Adica noua de place spectacolul dar totusi nu mi-a placut cand am aflat ca Ricco s-a dopat , ca era favoritul meu :mad:

omule tu crezi ca sastre mananca dimineata o savarina si iese la antrenament?

Lance a confirmat revenirea in plutonul profesionist si cica pana la sfarsitul lunii se clarifica de tot lucrurile.

Eu de abia astept

Nici mie nu-mi place cand e doar unul indopat.

Cand sunt toti ,atunci e spectacol.:)