RoweN

Armstrong se intoarce... şi nu prea

Recommended Posts

ar fi interesant sa ii vedem pe amindoi in Turul Frantei (Contador /Lance) ... oare cine o sa duca in trena pe cine , Contador saracu' nu prea o sa mai doarma bine noaptea cu Nenea Lance suflandui in ceafa ... poate or sa fie si colegi de camera cine stie :cool: . Macar sa mai fie la forma lui de alta data , daca este ... si cistiga o etapa de munte in stilul lui din punctul meu de vedere si-a facut datoria.

Sa vedeti panarama cu ,comentatorii de la Eurosport la anu'

Ma tem sa nu vedem titlul asta la vreo 1sapt dupa inceperea turului (gen Dan Diaconescu) : "Lovitura de teatru Lance Armstrong gasit dopat in Turul Frantei"

azi a anuntat pe eurosport 2 in transmisiunea din turul poloniei ca a castigat ceva la MTB cu echipa lui (3 insi in echipa) si ca pana la anul sunt sanse mari sa revina la conditia fizica de alta data.

s-a mai pomenit si ca acuma trebuie sa isi faca pasaportul ciclistului, testele medicale noi care incep cu 6 luni inaintea competitiei si se vor repeta cu regularitate pana in momentul in care va incepe.

suna frumos, oare este si adevarat/posibil?

... voi credeti ca o sa reziste muritorul de rind cu asa ceva in spate , Turul este al lui :D

Imagine postată

doar stiti ce s-a intimplat data trecuta...

Imagine postată

Edited by LiveForCycling

bicla lui lance cu care a castigat '12 Hours of Snowmass'.

...nu stiam ca lance este asa de inalt si-asa de greu (1.77m, 73kg).

În multe locuri scrie că are 1.79m si 75 kg :confused:

1,77 si 74 kg avea cand a castigat prima oara TDF, in 1999.

Nu cred ca e mai inalt:mrgreen:, poate chiar putin mai greu.

Iata ce zice marele ciclist spaniol referitor la revenirea lui Lance:

..."It would be quite complicated. I think I've earned the right to be the leader of a team without having to fight for it," he said.

"And with Armstrong, there could be difficult situations in which the team would put him first and that would harm me."...

lance armstrong s-a sculat la 2:30 dimineata (ora din Vegas), a dat o conferinta de presa in new york, a zburat cu avionul toata america pana pe cealalta coasta, si-apoi a participat la Cross Vegas. impresionant, nu?! si asa a iesit pe 22. inseamna ca... cam e in forma...

acest text l-am mai scris si la topicul 'scena americana'

Se anunta cu tobe si trambite revenirea lui Lance A. dar ce parere aveti despre pozitia care o va ocupa in competitie, desi revine pentru a promova si sustine lupta impotriva cancerului (stim cu toti prin ce incercari a trecut acum ceva timp...)

Ma gandesc la faptul ca omul asta facand toata viata aproape acelasi lucru, conditie fizica are, dar pentru ce nivel, oare va reusi sa se claseze intr-o pozitie excelenta sau intr-una buna (dupa 30)?

Pareri ?!:P

poti fi mai concret?

Ce anume nu intelegi?

Intrebarea...? Ce pozitie va ocupa si cum va face fata:roll: ?

Lance e o persoana foarte orgolioasa. Crezi ca ar reveni daca nu ar fii 100% sigur ca are sanse sa invinga? O sa fie intre primii oricum. Ce crezi ca o sa se zbata pe la locurile 20-30. Daca o sa vada ca nu il tin picioarele va gasi un motiv destul de bun sa se retraga din cursa.

sa vina cu ce vrea, sigur toti cunoscatorii o sa fie cu ochii cat cepele pe el :eek:

daca ii sa concureze........ apoi o sa concureze. forma lui fizica nu ma intereseaza. sincer nu imi place tipu dar nici nu imi displace. tot ce sper este faptul ca daca ii in super forma sa nu ne omoare TDF asa cum se intampla in ultimele editii cand a participat si imi doresc spectacol. am citit si cartea lui si intradevar aceea m-a impresionat asa ca am toata stima pt el.

Am sa-l rog sa nu-l omoare din prima.Ci incet cu picatura.:D