RoweN

Armstrong se intoarce... şi nu prea

Recommended Posts

:)) daca si asta e casa lui .....:P atunci e nasol ..... nu mai comentez nimik .... dar sunt unele persoane pe aici ... care shtiu ce zic .... "vechea garda" care a lucrat si la team manager .... dar probabil ca voi nu shtiti chestiile astea ... nici nu ar trebuii oricum eu imi spun parerea in casa oricui ..:)) daca ii place bine daca nu iar bine .. nu ma intereseaza

pai ia zi-mi u cum se trateaza canceru de piele ???? si din 10-le de forme de cancer se trateaza mai putin de jumate si mai putin de jumate se vindeca deci ...

oricum teoria asta nu e numai a mea ...

chestia cu padurile :))) nu shtiu daca ai fost in alte tari .... dar sa shti si u ca numai la noi se procedeaza asa ... unii s-au trezit la realitate si incearca sa faca ceva ..... si sa-ti mai zic ceva asta cu padurile clima bla bla bla .... ca sa se vada ceva ar trebuii sa se opreasca tot (toate masinile toate fabricile deci sa traim ca in epoca de piata) si abia dupa cel putin 30-40 de ani s-ar vedea o mica schimbare in clima globului pe cand la trebaa cu canceru si sida in cativa ani s-ar vedea dezastru demografic ....

oricum noi nu o sa apucam vremurile alea ... dar dupa teoriile voastre ... pun pariu ca voi sunteti siguri ca numai noi suntem in universul asta si ca e si dumnezem si prostii de genu .... oricum asta e alta poveste ........

da LANCE e dopat ... dupa noile metode de testare se pare ca el din 99 se opa cu EPO de o generatie mai noua ..... deci ....

din cate zic ashtia pe la TV se pare ca Lance se trezeshti la 2 dim da cu aspiratoru face curat in toata casa pedaleaza 150 km si face sala si la ora 10 pleaca in cursa si o castiga :))))) harnic baiat ....

de regula pedalatu n-are nicio treaba cu elucubratiile asa focusate cum sunt ele ca verbul a focusa nici nu exista in lb. romana si nici in lb. rromanes !

:P cred ca ai face echipa buna cu diaconescu la otv :)

te contrazici ba exista ,ba nu exista metode de vindecare a cancerului :confused:

cat despre turul din 99, rezultatul a fost ca probele nu au fost pastrate in conditiile impuse :))

cine este distinsul domn diaconescu ? e bogat ? are si el bicicleta cu roti mavic ? ca eu am si sunt mandru de ele !

cine este distinsul domn diaconescu ? e bogat ? are si el bicicleta cu roti mavic ? ca eu am si sunt mandru de ele !

nu mai incerca sa pari destept ... nu iti iese :P mai rau faci:D

da' am dreptate cu focusatu' ? sa-mi explice si mie cineva ca tot n-am inteles cum poti sa focusezi pe romaneste !:P

@banseboy

In primul rand daca vrei sa vorbesti cu mine ai bunul simt si respecta niste reguli elementare de exprimare. Mi se pare lipsit de noima sa discut despre miliarde de euro cu un om care nu este in stare sa scrie ingrijit.

In al doilea rand nu cred ca am scris undeva ca eu sunt in pozitia de a alege intre bani si un panaceu universal (care se pare ca tu esti sigur ca a fost descoperit). Am precizat ca o companie farmaceutica care descopera asa ceva va scoate bani din medicament.

Daca teorie ta este ca prin ascunderea unui medicament se incearca pastrarea sub control a cresterii populatiei acestei planete atunci din nou nu mai avem ce discuta. Poti ramane la literatura pentru gospodine a lui Dan Brown sau de ce nu poti incerca niste ezoterism de targ de la marele Coelho

www.123urban.ro pentru largirea la fanfara ! oricum nu aveam ce discuta pentru ca ma simt depasit de nivelul impus ! de acum incolo voi avea aparitii tot mai modeste. iertare si indurare. nimeni nu e dopat - ulrich a cazut la contratimp din cauza ghetii .. la mal ! cum ramane cu a focusa ca pe 123urban.ro n-am gasit nimik !

Pai ce sa zic,

Multumim pentru participare, apreciem faptul ca sunteti un luptator impotriva dopajului si faptul ca detineti adevarul absolut in ceea ce priveste cancerul, sida si nivelul demografic al planetei. Asteptam cu interes ultimele informatii legate de incalzirea globala.

Pentru cultura ta generala a focusa vine, desigur, de la termenul focus=a se concentra pe un anumit lucru.

Foarte corecta observatia ta, termenul nu se regaseste in DEX.

Imi cer skuze ka nu am utilizat un limbaj asha de akademic, se pare ka tu eshti expert la asha ceva shi nu am vrut sa te fak sa te simti prost

fraza subliniata e p intelesu` meu si nu numai al meu

o sa fac tot posibilul sa respect ortografia cu semantica o sa fie mai greu

pe curand !:eek:

@Ovidiu si @Banseboy: lasa-ti off-topicul ...

@all: anul 2009 va fi cel mai spectaculos din istoria ciclismului ... veti avea parte de suprize foarte mari :P ... pe langa revenirea lui Lance mai este si revenirea lui Basso (dopat) la Liquigas

Zabriskie, tu crezi ca Lance e un soi de Landis? Tu crezi ca simbolul ciclismului modern va alerga vreodata pentru cineva? Pentru un oarecare Contador? :))) Daca se va ajunge acolo, mai bine nu s'ar intoarce.

Ai citit declaratia sa postata pe un link mai sus de octav ? Mi se pare ca nu... Spune "I'm committed to riding for the best guy."

O face pt ca asa fundatia sa va continua sa aibe f. multa vizibilitate si nu pt a demonstra lumii care gandeste ca tine ca ramane un Zeu de neatins ;)

Momentan alearga cu Astana pentru dar poarta echipamentul care promoveaza fundatia sa. Imagini pe yahoo-sports-cycling.

Echipamentul Livestrong il foloseste doar la antrenamente. In concursuri va imbraca tricoul Astana. Asta ar fi fost intelegerea facuta cu Astana.

Si in trecut Lance purta echipament cu Livestrong la antrenamente. Cred ca ar fi o lovitura puternica de imagine daca la prologul din Giro va purta un asemenea echipament (sa ne amintim de Cipollini si tinutele lui).

@ Zabriskie: dupa parerea ta cine e the best guy in Astana? Contador? fii serios...e un pustan pe langa Lance. Va fii spectacol insa oricum. Desi a declarat ca revine pt a informa lumea despre cancer si etc. Se stie despre fundatia lui prea bine, desigur putina publicitate in plus nu strica, insa publicitatea nu se face ducandu'i trena lui Contador in LeTour. Iar despre Giro, Giro nu se compara cu LeTour, un TdF se castiga probabil infinit mai greu si asta numai din pricina controalelor anti-doping daca vreti. Daca Lance va castiga IlGiro si apoi in TdF nu va face decat sa stea in spate si sa iasa din cand in cand in fata va lasa loc interpretarilor; si nu vrem asta.

Echipamentul Livestrong il foloseste doar la antrenamente. In concursuri va imbraca tricoul Astana. Asta ar fi fost intelegerea facuta cu Astana.

si eu cred la fel mai ales ca si popovich purta echipamentul silence lotto la antrenamentele astanei din tenerife

Si Haimar Zubeldia e in echipamentul Euskaltel . Banuiesc ca sunt obligati sa poarte echipamentul sezonul acesta si probabil din ianuarie o sa ii vedem in echipament Astana. E doar o presupunere asta . Daca stie cineva sigur il rog sa ne lumineze :))

Banuiesc ca sunt obligati sa poarte echipamentul sezonul acesta si probabil din ianuarie o sa ii vedem in echipament Astana. E doar o presupunere asta . Daca stie cineva sigur il rog sa ne lumineze :))

Pai cu siguranta ca nimeni nu stie asta. Treburile astea sunt strans legate de clauzele din contractele lor, asa ca probabil nimeni nu ne poate raspunde (mai ales ca anumite clauze pot fi confidentiale). ;)

@octav

Era doar prima intrunire a echipei, fiecare venind cu echipamentele de acasa. Pe parcurs vor alerga toti in echipament astana, chiar si la antrenamente (exceptandu-l pe Lance)

@BogdanB

Un giro se castiga mult mai usor, inainte. Incepand cu anul asta, situatia s-a schimbat. In primul rand, etapele muntoase din Il Giro sunt mult mai numeroase, iar pantele medii sunt mult mai mari. In al doilea rand, anul viitor va fi editia cu numarul 100 a Turului Italiei, si, desi "marele" Contador o sa alerge in Le Tour, atentia mass-media o sa fie centrata pe Il Giro.

Elocvente sunt si numele ciclistilor care vor fi in varf de forma la cele 2 curse: Basso, Armstrong, Menchov, Sastre, Cunego, Di Luca, Simoni pt Il giro, si Contador, Leipheimer, Menchov, Sastre, Andy Schleck, Evans, Valverde, pt Le Tour. Sunt 7 castigatori de mare tur in Il giro, totalizand un numar de 15 editii de mare tur castigate, pe cand in Le Tour vor fi 3 castigatori de mare tur, adunand doar 5 editii castigate.

Ca o completare, cateva opinii personale:

- Basso o sa stearga pe jos cu Contador, cand o sa aiba ocazia.

- Contador este usor overrated. Acceleratia sa pe munte este mult mai puternica decat ritmul lui sustinut. Daca nu existau bonusurile de timp in La Vuelta, Leipheimer ar fi castigat. Asta in conditiile in care n-a avut mana libera. Contador s-a trezit cel mai bun ciclist de curse pe etape din lume in absenta sau retragerea celorlalti. Leipheimer, Evans si ceilalti trageau pentru un loc 10 pe vremea alor mari. Si argumentatia cu "pai da, da ei sunt curati" nu functioneaza.

- Andy Schleck, deja de anul viitor, va fi mai puternic pe munte decat Contador. Nu insa si la contratimp.

- Lance Armstrong nu mai e ce-a fost, dar e destul :))

@Rowen

Ai cam dat o lectie bagatorilor de seama care au impresia ca le stiu pe toate. Analiza scurta si la obiect care acopera tot ce se putea discuta.

Respect!

O frumoasa analiza RoweN.

De abia astept sa il vad si eu pe Basso in actiune.

Andy mi-a facut si mie o impresie foarte frumoasa la Turul Frantei . Si eu cred in el pe munte.La contratimp nu se stie niciodata. Cu maestrul Cancellara langa el poate o sa inceapa sa se claseze pe locuri decente.

in afara topicului

...literatura pentru gospodine a lui Dan Brown sau... ezoterism de targ de la marele Coelho

M-a amuzat incredibil! Cred ca nici cei doi scriitori nu te-ar contrazice, dar trist e ca sunt multi care "descopera lumina" in carti ca astea sau in vreo risipa de celuloid gen Zetigeist(sau cum s-o scrie).

@ il pirati: adevarat graiesti

on topic: personal, Contador mi se pare imbatabil pe munte. Sa vedem cu ce va veni Armstrong, in cazul in care vor alerga in acelasi tur.