RoweN

Armstrong se intoarce... şi nu prea

Recommended Posts

:DChiar Lance pune o poza cu comentariul:Got on the spin bike for half an hour today.

Si se gaseste unu' sa-i zica asa:Hey... I did 40 minutes today!

O fi ironie sau...prostie...tipic americana?:eek:

am vazut si eu asta si m-am amuzat :D m-am gandit ca o fi tot un accidentat :D

inForm CarbonClavicles will be available through referrals from Trek and Fisher dealers exclusively.

Na ca stim si de unde sa le cumparam.:))

Cica sunt mai rezistente,mai usoare si absorb mai bine socurile. Mai au o problema cu omologarea la UCI.

Odie...n-ai vazut ca articolul e publicat pe 1 aprilie?:D

:)):D) Foarte tare! Si eu care am pus botu'! Chiar nu vazusem ca-i pe 1 aprilie scos! Chiar asa, un creier InForm de carbon OCLV s-o face? Ca as cam avea nevoie... Lighter, smarter, stronger!

"Comportamentul pe care Lance Armstrong, de şapte ori câştigător al Turului Franţei, l-a avut în timpul unui control antidoping inopinat, efectuat pe 17 martie, l-a determinat pe medicul ce a prelevat sânge să întocmească un raport, a anunţat Agenţia Franceză de Luptă Antidoping, citată de “L’Equipe”. Informaţi de prezenţa americanului Lance Armstrong pe Coasta de Azur, AFLD a trimis un medic pentru a-i efectua ciclistului un control antidoping inopinat, pe 17 martie, la Saint-Jean-Cap-Ferrat, după un antrenament al sportivului. Medicul a prelevat eşantioane de urină şi de sânge şi câteva fire de păr. Potrivit AFLD, medicul respectiv l-a avertizat pe Lance Armstrong că va întocmi un raport în legătură cu atitudinea sa".

sursa: cotidianul.ro

Mai adaug ca acel medic a declarat ca a trebuit sa astepte 20 de minute pana ca Lance sa se supuna controlului iar lucrul cel mai grav a fost faptul ca sportivul nu a ramas mereu sub constanta observatie a medicului.

Lance a "suferit" de 24 de astfel de controale de la inceputul anului si toate rezultatele inclusiv ultimul au fost negative.

Personal cred ca este rusinos felul in care este vanat incontinuu Armstrong.

Mai bine spus ,sunt disperati.Qui ... disperati .

Totusi sa vina unu de peste ocean si sa-ti ucida turul atatia ani la rand , si de fier de ai fi tot ai rugini.

lance armstrong s-a intors pe bicicleta, de data asta pe sosea.

a luat startul in turul gila (de 5 etape) din new mexico, sua, continuandu-si pregatirea pt il giro (care incepe pe 9 mai).

alaturi de el alearga si levi leipheimer, care a si castigat prima etapa.

probabil ca daca nu s-ar fi accidentat, ar fi alergat si el in turul romandiei (elvetia).

a luat startul in turul gila (de 5 etape) din new mexico, sua, continuandu-si pregatirea pt il giro (care incepe pe 9 mai).

alaturi de el alearga si levi leipheimer, care a si castigat prima etapa.

probabil ca daca nu s-ar fi accidentat, ar fi alergat si el in turul romandiei (elvetia).

poate vrei sa zici ca s-a intors intr-o competitie .... ca pe sosea a iesit la vreo 2 saptamani dupa operatie=D>

poate vrei sa zici ca s-a intors intr-o competitie .... ca pe sosea a iesit la vreo 2 saptamani dupa operatie=D>

cred ca se subintelege din text ca e vorba de o competitie, si nu doar de o simpla iesire de incalzire a muschilor ...:D, devreme ce am mentionat ca a luat startul intr-un tur de ciclism...

asa e imi cer scuze :D

eu raman la parerea ca nu s-a dopat.

a trecut prin acea perioada grea cand se astepta sa moara si asta i-a dat taria si curajul sa se antreneze din greu.e un barbat adevarat:D

si voi daca ati fi pe moarte si ati avea un pic de speranta ca bicicleta va salveaza si vedeti cum stati pe bicicleta zi si noapte...sau poate nu .

ullrich nu se antrena cum trebuie.

asta e recunostinta lui ca ciclismul l-a salvat.

sunt sigur ca voi dupa ce v-ati fi facut bine ati fi uitat sa aveti recunostinta.

eu raman la parerea ca nu s-a dopat.

a trecut prin acea perioada grea cand se astepta sa moara si asta i-a dat taria si curajul sa se antreneze din greu.e un barbat adevarat:D

si voi daca ati fi pe moarte si ati avea un pic de speranta ca bicicleta va salveaza si vedeti cum stati pe bicicleta zi si noapte...sau poate nu .

ullrich nu se antrena cum trebuie.

asta e recunostinta lui ca ciclismul l-a salvat.

sunt sigur ca voi dupa ce v-ati fi facut bine ati fi uitat sa aveti recunostinta.

E evident ca s-a dopat din moment ce toti contracandidatii lui ( Ulrich, Vinokourov, Mancebo, Tyler Hamilton, Ivan Basso, Rumsas, Rasmusen etc.) care erau BURDUSITI cu substante dopante nu ca nu puteau sa il bata , dar nu puteau nici macar sa se tina de el pe munte.

El a fost depistat in '99 cu EPO dar din cauza erorilor de procedura a scapat. Plus sa nu uitam ca apartine federatiei americane care se "lupta" de mama focului cu dopingul( a se vedea baseball-ul si fotbalul american).

Chestia cu antrenamentul deosebit pe care il face Armstrong e vrajeala pt ca aproape toti ciclistii cu pretentii au un program de antrenament asemanator in mare parte.

A fost un ciclist bun si nimeni nu neaga asta dar fara "ajutor" ar fi ramas un ciclist bun si doar atat.

E evident ca s-a dopat din moment ce toti contracandidatii lui ( Ulrich, Vinokourov, Mancebo, Tyler Hamilton, Ivan Basso, Rumsas, Rasmusen etc.) care erau BURDUSITI cu substante dopante nu ca nu puteau sa il bata , dar nu puteau nici macar sa se tina de el pe munte.

El a fost depistat in '99 cu EPO dar din cauza erorilor de procedura a scapat. Plus sa nu uitam ca apartine federatiei americane care se "lupta" de mama focului cu dopingul( a se vedea baseball-ul si fotbalul american).

Chestia cu antrenamentul deosebit pe care il face Armstrong e vrajeala pt ca aproape toti ciclistii cu pretentii au un program de antrenament asemanator in mare parte.

A fost un ciclist bun si nimeni nu neaga asta dar fara "ajutor" ar fi ramas un ciclist bun si doar atat.

Si cind te gindesti ca ''Majestatea Sa'' a revenit in arena marii performante dupa 3 ani de pauza datorita in principal unui sportiv roman!...Este vorba despre Constantina Dita Tomescu care la 38 de ani a cistigat maratonul olimpic impresionindu-l pe american ca la o asemenea virsta se mai poate face mare performanta ...Aceeasi super sportiva a fost cea care l-a impresionat cel mai mult si pe Michael Phelps eroul cu 8 medalii de aur la Beijing.

Si cind te gindesti ca ''Majestatea Sa'' a revenit in arena marii performante dupa 3 ani de pauza datorita in principal unui sportiv roman!...Este vorba despre Constantina Dita Tomescu care la 38 de ani a cistigat maratonul olimpic impresionindu-l pe american ca la o asemenea virsta se mai poate face mare performanta ...Aceeasi super sportiva a fost cea care l-a impresionat cel mai mult si pe Michael Phelps eroul cu 8 medalii de aur la Beijing.

... Constantina Dita Tomescu care la 38 de ani a cistigat maratonul olimpic impresionindu-l pe american ca la o asemenea virsta se mai poate face mare performanta ...Aceeasi super sportiva a fost cea care l-a impresionat cel mai mult si pe Michael Phelps eroul cu 8 medalii de aur la Beijing.

off topic.

aceeasi constantina care in timp ce alerga (se antrena) prin padurea snagov (pare-mi-se!) a fost stropita cu bere de niste cocalari, din masina, in timp ce treceau pe langa ea... niste exemplare de "retardatus spiralis" cu burta si creiere netede, care nici daca s-ar mai reincarna inca 10 vieti nu ar atinge performanta ei.

... Constantina Dita Tomescu care la 38 de ani a cistigat maratonul olimpic impresionindu-l pe american ca la o asemenea virsta se mai poate face mare performanta ...Aceeasi super sportiva a fost cea care l-a impresionat cel mai mult si pe Michael Phelps eroul cu 8 medalii de aur la Beijing.

off topic.

aceeasi constantina care in timp ce alerga (se antrena) prin padurea snagov (pare-mi-se!) a fost stropita cu bere de niste cocalari, din masina, in timp ce treceau pe langa ea... niste exemplare de "retardatus spiralis" cu burta si creiere netede, care nici daca s-ar mai reincarna inca 10 vieti nu ar atinge performanta ei.

eu nu l-am vazut pe ullrich sa atace muntii iarna cand aerul e foarte tare.

si da erau aia dopati si trecea de ei de parca de abia atunci incepuse cursa pentru el,ii facea de parca erau amatori.

uite acum locul 12 in IL GIRO.

sa vedem ce face in Franta ca daca o sa castige ii innebuneste pe francezi.

eu nu l-am vazut pe ullrich sa atace muntii iarna cand aerul e foarte tare.

si da erau aia dopati si trecea de ei de parca de abia atunci incepuse cursa pentru el,ii facea de parca erau amatori.

uite acum locul 12 in IL GIRO.

sa vedem ce face in Franta ca daca o sa castige ii innebuneste pe francezi.