hcampian

Saptamana ciclismului la Lidl

Recommended Posts

Salutare!

Sper ca e o informatie utila, incepand de azi se pare ca in magazinele Lidl este saptamana ciclismului si vor avea tot felul de echipamente de ciclism (tricouri, pantaloni, manusi) precum si scule. Am vazut o pompa mare cu manometru la 29.99 RON, care in mod normal pe la alte marci e spre 100 RON. Hainele astea de la nemti ce se vand prin Lidl mi se par foarte bune calitativ si unele sunt foarte frumoase ca design. Eu zic ca merita dat o raita pe acolo zilele astea. Cu toate ca personal sunt suparat foc pe Lidl ca nu mai primesc bonuri de masa :-W

Nu numai ca nu primesc bonuri de masa dar, nici macar bonuri cadou! In plus, tepuiesc si la preturi: una e la raft, alta e la casa. Sunt cam suparat si eu pe ei....

E valabil pentru toată reţeaua Lidl? Şi eu am fost mulţumit de produsele luate din Lidl, dar din Germania...

In Austria, la Lidl, am vazut o pereche de pantofi ptr SPD la 25euro, foarte frumosi. In Romania, asa ceva nu au adus si multe alte produse nu sunt disponibile la noi. De ce ? Pentru ca la noi aduc ceea ce nu se vinde in reteaua de magazine Lidl din afara.

Adica la noi ajung rebuturile... o sa dau o tura de curiozitate azi peacolo.

eu am vrut sa trec de dimineata, dar la Crangasi era omor. cate 20 de pensionari la fiecare casa. am facut cale intoarsa :)

Cam ce gasesti la Lidl de biciclit se gasesc la un depozit cu vanzare din interiorul Apaca(Faberom), undeva in fundul curtii(de la policlinica se merge pana in capat <Milea e in stanga>si apoi dreapta <te departezi de Milea paralel cu bulevardu mergand spre Lujerului>pana se infunda) iar preturile sunt mai mici.

Poti pune o poza de pe Google Earth? :D

LE: Eu nici nu stiu pe unde se intra la apaca

De la Cotroceni Mall mergi in sus pe linia de tramvai, avand cartierul Drumul Taberei in spate, si in capatul strazii, inainte de intersectia cu Iuliu Maniu, pe partea stanga e intrarea la Apaca. Tot acolo e si magazinul cel.ro: http://www.cel.ro/altele/contact_us.html#harta

Acu am venit io d-acolo :D

meam ;) luat pantaloni, un tricou, o vestă...

Revin imediat cu amănunte. (cel puțin la prima pipăială, pantalonii sunt mult mai buni decât echivalentul lor din Decathlon. La același preț. )

p.s. am fost la magazinul Lidl nou deschis din str. Doina (se intră pe lângă Năsăud Shopping Center) zona Rahova

p.p.s. oferta e mult mai bogată pt. fete. La băjeți deja cam bate vântul.

baga niste poze cu bazonul

vesta pare a avea ceva foita de windstopper? sau e o veta simpla?

Acu am venit io d-acolo :D

meam luat pantaloni, un tricou, o vestă...

Revin imediat cu amănunte. (cel puțin la prima pipăială, pantalonii sunt mult mai buni decât echivalentul lor din Decathlon. La același preț. )

p.s. am fost la magazinul nou deschis din str. Doina (se intră pe lângă Năsăud Shopping Center) zona Rahova

p.p.s. oferta e mult mai bogată pt. fete. La băjeți deja cam bate vântul.

De la care "acolo", Lidl sau Apaca?

Eu as fi interesat de o pompa mare, erau pompe de vanzare?

Cam ce gasesti la Lidl de biciclit se gasesc la un depozit cu vanzare din interiorul Apaca(Faberom), undeva in fundul curtii(de la policlinica se merge pana in capat <Milea e in stanga>si apoi dreapta <te departezi de Milea paralel cu bulevardu mergand spre Lujerului>pana se infunda) iar preturile sunt mai mici.

Astia au vreun site ceva? sau macar un program de functionare?

Arata foarte promitatoare aceasta oferta.Stie cineva pana cand este?

Numai puțin, că tre' să predau 2 machete pt. ziar și trebe date până în 12 :D

punem poze imediat.

Ce au:

• niște truse rudimentare de scule
  • 2 modele de pompe de mână (una mai simplă + una cu manometru 10 lei prima, 25 a 2-a; a 2-a pare destul de robustă)
  • pompă de podea cu manometru (29 lei) cică bagă 230 psi :o ; dar la cum e oțelul corpului înclin să cred asta
  • borsetă șa cu trusă de scule portabilă + trusă de vulcanizare la 25 lei (mi-aș fi luat-o dar am deja 2 truse portabile)
  • cric pt chainstay - 10 lei
  • tricouri 2 modele (ambele cu mânecă scurtă dar unul din modele are și încălzitoare de mâini; sunt la același preț)
  • pantaloni 3/4 și scurți (din ăștia mi-am luat eu)
@irriducibil Am zis mai sus de la care magazin am luat.

@Madalin96:

"Vă rugăm să luaţi în considerare faptul că stocul pentru acest produs este limitat." așa scrie sub descrierea produselor. Deci n-au termen pt promoție.

la care LIDL ai fost ? eu merg de 2-3x pe saptamana insa nu le-am remarcat

Promoția este cu începere de azi, d-aia n-ai văzut :)

@rapsohigh83 vezi mai sus unde am fost (#11)

Astia au vreun site ceva? sau macar un program de functionare?

Nu au site.

Stati putin din ce am inteles depozitul de la apaca are doar tricouri si echipament mai ieftin ca in Lidl? sau au si alte accesorii? Si cum se cheama are vreun nume?

un numar de contact de la depozitul Apaca 0723666362 (Mircea).

• Upvote 1