hcampian

Saptamana ciclismului la Lidl

Recommended Posts

Toata lumea cauta pomanageala ...vreo linie Super Record se gaseste la LIDL ?!? ..m-ar interesa modelul de Titan pe 2011

• Upvote 4

Toata lumea cauta pomanageala ...vreo linie Super Record se gaseste la LIDL ?!? ..m-ar interesa modelul de Titan pe 2011

Nu-mi dau seama dacă ne trollezi ori chiar vorbeşti serios. Mi-aş pune banii totuşi pe prima variantă.

În altă ordine de idei, azi dau o fugă până la cel de pe Iuliu Maniu, la Poli şi mai mă duc şi la cel de pe Fizicenilor. Poate găsesc şi eu ceva "pomeni"...

Lasa-l, Woops si-o fi luat si el un carbon SH si acum se da mare smecher pe aici si pe alte topicuri, pe la cursiere dadea cum ca mai degraba s-ar da cu bicicleta lui bunicu' decat cu un Btwin, intre specimenele astea si tiganii cu BMW si manele la maxim eu nu vad nici o diferenta. Da-i ignore si gata...

• Upvote 2

Si dupa o sa ai un sentiment de remuscare ca n-ai luat de la alt magazin unde era mai scump...

@Woops: il au dar trebuie sa spui ca vii din partea lui Temisan si te duc la rafturile din spate

Am primit si eu un pliant in casuta postala si nu l-am bagat in seama, mi-am zis ca sunt prostii de supermarket dar daca spuneti ca sunt pantaloni mai buni ca in decathlon devine interesant

Produsele din Lidl (cel putin texti(co)lele sunt Crivit Sports. Am mai luat niste articole Crivit de pe okazii (mno, ce sa-i faci, pt haine de ciclism marimi mai mari de XL sunt subiect Tabu :D ), si mi se par foarte "cinstite" ca bani / calitate. Da, bazoanele de le Crivit sunt absolut beton, chiar daca un pic subtiri pentru tonajul meu. De la Lidl am "dat comanda" de 2 perechi de manusi cu gel./ la 15 lei perechea mi se par d'adreptu pomana! :)

În altă ordine de idei, azi dau o fugă până la cel de pe Iuliu Maniu, la Poli

unde te duci mah, sa nu te prind acolo. Ce vrei sa-mi iei alea XX...XXL inainte :D

Daca te duci si te intorci pana in 6 scrie si tu aci sa nu ma mai duc.

Caut M maxim L :P

Şi mă duc mai mult pentru pompa la 30 lei :D. (Bine, la Poli trimit prietena că lucreză aproape).

Eu am vreo 3 perechi de pantaloni cu bazon luati de la Lidl din Germania acum vreo 6 ani, s-a subtiat materialul dar in mare sunt la fel de utilizabili si in ziua de azi. Am si niste pantaloni Shimano care au costat o mica avere, la fel si niste pantaloni de la firmele ce imprima echipamente pe la noi, li s-a descusut bazonul in mai putin de 6 luni. Tricouri mai am o gramada, toate superbe si in ziua de azi. Eu zic ca pentru cine n-are milioane sa dea pe Pearl Izumi sau Assos, sa nu arunce banii pe gunoaie si mai bine sa ia produsele Lidl sau TCM.

• Upvote 1

unde te duci mah, sa nu te prind acolo. Ce vrei sa-mi iei alea XX...XXL inainte :D

Daca te duci si te intorci pana in 6 scrie si tu aci sa nu ma mai duc.

.... d'astea cu multe X-uri :D la poli in harta trasata mai sus?! :D

.... d'astea cu multe X-uri :D la poli in harta trasata mai sus?! :D

care dintre ele ca se discuta de vreo 3-4 (lidl, ala de la apaca, ala de la rahova)

Eu stau linistit ca la Lidl la mine in Chitila sigur stocurile nu au sa dispara....

• Upvote 1

care dintre ele ca se discuta de vreo 3-4 (lidl, ala de la apaca, ala de la rahova)

La Lidl clar nu. Apaca si Rahova ma intereseaza. Unu am vazut o harta mai sus, cu magazinul CEL. Rahova???

pantalonii ii recomand si eu pentru cei ce nu vor echipament foarte scump. eu mi-am luat 2 perechi, unii scurti si unii 3/4 de la ei

tot de la lidl mai am 2 tricouri de sport si inca o pereche de boxeri cu bazon tot de mers pe bicla.

la o utilizare la nivel amator eu zic ca sunt foarte bune ca si pret/calitate

poze:

https://picasaweb.go...feat=directlink

vesta are partea din spate din plasa, lateralele sunt ceva mai moi iar partea din față (de pe piept) pare a fi ceva mai bățos deci rezistent la vânt.

(n-am mai avut vestă până acum așa că nu am termen de comparație)

în poza cu vesta (din spate) se poate vedea scrisul de pe tricoul de dedesubt

Eu am fost la Lidl din crangasi, mi`am luat pompa de picior cu manometrul , chiar imi trebuia una. decente preturile.

La Outletul de la Apaca sa nu va duceti ca nu e nimic interesant.

Tricoul albastru are niste maneci gen arm warmer care se detaseaza.

Am luat si eu o pompa care e decenta pentru pretul ei.

Gasiti si la magazinul din Titan tricouri cu maneca lunga detasabila si cu scurta,pantaloni scurti si din aia mai lungi ,cu bazon,pompe cu manometru si cam tot ce au si in catalog. Dar era inghesuiala mare asa ca s-ar putea sa se dea repede.

Am ajuns acasă și-am probat pantalonii.

Ó senzațioșnigheș! (acu niște ani era pe la pro efem sau gherila vorba asta)

Nu se compară cu ăi dă decatlon.

Da, recunosc că strungar fiind, la uzină, n-am bani dă lucruri scumpe.

Merg pă pomanageală.

Iar pantaloni SH - niciodată. Pootsa miea și kooroul mieu nu suportă ideea atingerii cu textilă care-a văzut alte pootse și alte koorouri.

Carevrazică pomanageala asta dă treij-patruj dă lei de la Lidîl e numa bună.

• Upvote 4