hcampian

Saptamana ciclismului la Lidl

Recommended Posts

Eo imi luai pantaloni. Cu BLAZON :))) E prima mea pereche de pantaloni cu bazon. I-am probat cam 20 de minute si o sa dorm in ei.

Si-mi luai si manusi. Negre. 15 lei. Sunt si astea bune. Recomand.

• Upvote 1

Abia astept sa merg si eu in Lidl-ul meu din Berceni sa-mi bag nasul prin raioanele alea.Sper sa ca nu s-au gandit Pandy sau Locke inaintea mea... :)) glumesc.

mi-am luat si eu pompa mare si cand incerc sa o pun pe ventil ... pac! sare o bucata de plastice =) (chiar de langa tija aia mica pe post de balama)

maine ma duc sa o schimb. daca nu vor, le-o dau de cap.

La Lidl Giurgiu o pompa mare cu manometru,buna si ptr.mtb cu valva auto si ptr.cursiera,20 lei,deci mai ieftin cu 10 lei decit in Buc. si cu 20 lei fata de pretul initial. Am probat pompa,buna la pretul asta.Alte produse de bicicleta nu am vazut sau poate nu am fost atent,ma dusesem ptr.pompa,vazusem la un vecin,o luase ptr.un mertan antic cu numere de Russe,i-am zis ca e de bicla dar te puteai intelege cu el? Asa am aflat de pompa...

Mie personal imi plac manusile, sunt foarte fine, am luat azi o pereche ca atatia bani aveam la mine, dar cred ca imi mai iau doua-trei maine, sa fie. Si tricourile sunt superbe, dar slava cerului mi-e plin dulapul. As incerca pompa mica cu manometru, mai ales ca e din aia cu doua moduri de functionare, volum si presiune.

Mi-am luat si eu pompa de podea cu manometru la 30 de lei de la Lidl. Pana acum am folosit-o sa schimb cauciucurile la MTB si am bagat in cele de cursiera ,7.5 bari si totul a fost ok. Sa vedem cat rezista. :DOricum la banii astia e foarte buna.

• cric pt chainstay - 10 lei

Ce e asta? :-?

S-au gasit si astia de la LIDL sa faca pomana cand n-am eu bani :-<

am luat si eu pompa mare se pare ca e buna ...si pretul e ok. o pereche de manusi echipament nu am avut curajul sa-mi iau nu prea sunt familiarizat cu marimile lor.

Am luat o pompa dar dupa prima folosire a cedat indicatorul de presiune. mie mi se pare cam fragila. maine ma duc sa le-o dau de cap

• Upvote 1

Din cite stiu eu la Decathlon sunt trei modele de pantaloni cu bazon, cei de la Lidl fiind peste primele doua.

Am fost si eu aseara la LIDL:

• dezamagit ca nu aveau tricoul alb din reclama
  • nu au nimic peste L, dar mai bine ca L-ul e bun la 1.84 si 97
  • am luat un pantalon 3/4: bazonul zici ca e o bucata de carton (sub cel de la Decathlon) si sunt subtiri pt niste pantaloni 3/4, eu cel putin as fi vrut un pic mai grosuti
  • tricourile: plus la fermoarul pana jos, - la culori, negru cu putin albastru si rosu cu mult negru, buzunarele la spate sunt mici ca inaltime (+ buzunar cu fermoar), calitatea e de toti banii care-i dai, foarte frumoase culorile pt femei.
  • vestele, foarte bine gandite, plasa pe spate, buzunar cu fermoar la spate, in fata un pic windstopper, buzunar la piept si mi se pare ca si laterale, culori frumoase
  • paleta coloristica la femei de toata recunostinta, la barbati lasa mult de dorit, dar la banii aia merge
  • pompele meritau toti banii, imi luam din feicare daca nu aveam deja, manusile f bune, borseta cu trusa de scule IMPECABILA, merita banii chiar si pt borseta.
  • Erau domni de 50-60 de ani care cumparau la greu, desi nu mersesera in viata lor cu bicicleta.
Mai in gluma mai in serios, un domn pe la 55 de ani, care nu mersese in viata lui cu bicicleta si care se echiapase din cap pana in picioare spunea ca poate-si ia si bicicleta, dupa ce l-am intrebat de ce-si ia atatea haine de ciclism, omu a zis ca la oferta asta merita sa te apuci de mers cu bicicleta, sa iasa cu nepotul in parc.

Deci traiasca LIDL ca scoate ce e mai bun din om :D

Am fost si eu aseara la LIDL:

• dezamagit ca nu aveau tricoul alb din reclama
  • nu au nimic peste L, dar mai bine ca L-ul e bun la 1.84 si 97
  • am luat un pantalon 3/4: bazonul zici ca e o bucata de carton (sub cel de la Decathlon) si sunt subtiri pt niste pantaloni 3/4, eu cel putin as fi vrut un pic mai grosuti
  • tricourile: plus la fermoarul pana jos, - la culori, negru cu putin albastru si rosu cu mult negru, buzunarele la spate sunt mici ca inaltime (+ buzunar cu fermoar), calitatea e de toti banii care-i dai, foarte frumoase culorile pt femei.
  • vestele, foarte bine gandite, plasa pe spate, buzunar cu fermoar la spate, in fata un pic windstopper, buzunar la piept si mi se pare ca si laterale, culori frumoase
  • paleta coloristica la femei de toata recunostinta, la barbati lasa mult de dorit, dar la banii aia merge
  • pompele meritau toti banii, imi luam din feicare daca nu aveam deja, manusile f bune, borseta cu trusa de scule IMPECABILA, merita banii chiar si pt borseta.
  • Erau domni de 50-60 de ani care cumparau la greu, desi nu mersesera in viata lor cu bicicleta.
Mai in gluma mai in serios, un domn pe la 55 de ani, care nu mersese in viata lui cu bicicleta si care se echiapase din cap pana in picioare spunea ca poate-si ia si bicicleta, dupa ce l-am intrebat de ce-si ia atatea haine de ciclism, omu a zis ca la oferta asta merita sa te apuci de mers cu bicicleta, sa iasa cu nepotul in parc.

Deci traiasca LIDL ca scoate ce e mai bun din om :D

La ce LIDL ai fost ca vad ca le are pe toate?

la cel de pe iuliu maniu, de langa politehnica, dar aseara pe la 7 era omor, m-am certat cu babele

aveau din toate mai putin tricoul alb din reclama, pe haine era bataie, la scule nu prea sse baga lumea.

E prea departe de mine...Ma gandeam sa ma duc la cel din Berceni dar mi se pare cam mic si nu cred ca le are pe toate ca as vrea sa iau si pantaloni,si tricou si pompa :))

Abia astept sa merg si eu in Lidl-ul meu din Berceni sa-mi bag nasul prin raioanele alea.Sper sa ca nu s-au gandit Pandy sau Locke inaintea mea... :)) glumesc.

:)) am fost aseara si eu sa vad depre ce este vorba.

Intradevar, dupa cum au spus unii, pantalonii 3/4 au bazonul bun, dupa parerea mea ( la banii astia) si vestele asemeni.

Sper sa mai prind ceva vineri ca pana atunci sunt lefter :)

:)) am fost aseara si eu sa vad depre ce este vorba.

Intradevar, dupa cum au spus unii, pantalonii 3/4 au bazonul bun, dupa parerea mea ( la banii astia) si vestele asemeni.

Sper sa mai prind ceva vineri ca pana atunci sunt lefter :)

Au de toate sau numai pantaloni cu bazon?

pt barbati sunt 3 tipuri de pantaloni, toti cu bazon. 2 perechi scurte, una negru complet si una cu cusaturile galbene, a treia e cea 3/4, 2 veste una neagra si una rosie cu plasa neagra, doua tricouri, ambele cu maneca scurta, unul rosu cu nergru, celalalt negru cu un pic de albastru si galben in set cu niste incalzitoare de maini de toata jena, amandoua cu fermoar pana jos. astea sunt to ce au pt haine. mai au manusi, o borseta cu niste scule, pompa de mana si podea, amandoua cu manometru, bidon de apa, in rest nu cred ca am mai vazut nimic.

si multe babe, ca deh, sunt la reduceri :D

:)) Ar fi ceva sa vedem de acum inainte babe pe biciclete.Mosi am mai vazut dar babe...

Aseara era "cu de toate" :), dar dupa cum zicea hipopotanu, stocul e limitat.

M-am gandit la varianta sa devalizez pe vre-un prieten de niste bani pana vineri ca ma astept sa raman cu ochii in soare B-).

Numai bine