hcampian

Saptamana ciclismului la Lidl

Recommended Posts

Din ce vad pe aici lumea cam alearga dupa standul ala de reparatii. Am mai vazut vreo 2 review-uri, dar o parere dupa o perioada mai lunga de utilizare are cineva?

Trimis de pe al meu SM-J500FN folosind Tapatalk

Nu lua dacă te dau banii afară din casă

Iar eu cred ca enuntul corect este "Nu lua dacă nu te dau banii afară din casă emoji14.png "

Niște prieteni cu magazin/service de bicle au unul din ăsta. (e al 2-lea, celălalt fiind unul "profi")
Cică e foarte ok și decent. ȘI rezistă chiar foarte bine ținând cont că ei sunt service.
Mi-aș lua și eu fără să clipesc, dar la lipsa spațiului prin casă și la curentul de aer care bate prin finanțe, mi-e teamă că dorm pe preș.

• Upvote 1

Mersai si-mi luai o sea de MTB/sosea. 

Este foarte bine lucrata, aspectuasa.

In schimb, curul meu, dupa 30 km, a zis un nu categoric.

Șaua și manșoanele sunt chestii delicate, nu merge cu jumătăți de măsură. Sunt multe șei care arată bine, au preț mic, am incercat și eu, dar mai bine nu.

• Upvote 1

" userid="5274"] Niște prieteni cu magazin/service de bicle au unul din ăsta. (e al 2-lea, celălalt fiind unul "profi")
Cică e foarte ok și decent. ȘI rezistă chiar foarte bine ținând cont că ei sunt service.
Mi-aș lua și eu fără să clipesc, dar la lipsa spațiului prin casă și la curentul de aer care bate prin finanțe, mi-e teamă că dorm pe preș.

Avand in vedere ma rupe spatele cand reglez bicicletele pe care le am in garaj, de pe un scaunel de copil, sa nu ami zic ca e super ineficient, cred ca o sa ma risc. Dupa ce il mai folosesc o sa revin cu niste pareri.

Trimis de pe al meu SM-J500FN folosind Tapatalk

Folosesc standul de un an și sunt foarte mulțumit. E stabil, comod, ușor de utilizat, fiabil.

Eu i-am scos un picior din cele 4 și acum îl pot lipi de perete. Rămâne destul loc în jurul lui acum.

Deci iacă nah păreri ;)
Dacă mai zice cineva de bine de el dau unfriend. :P

Da, și eu tot c-un scăunel de copil mă chinui. Și p-ormo 2 zile am febră musculară și doare spinarea de numa.

Mie mi-a fost de mare folos ca să pot lucra la bicle fără să stau pe jos, sau să servisez furcile ținându-le vertical - mult mai ușor decât rășchirate pe o masă. Doar că e mare matahala, și n-am mai avut loc de ea când m-am mutat, așa că s-a dus ca donație la un prieten cu atelier de bicle. Până acum nu mi s-a plâns omul că ar fi fost o praștie, deci pentru un amator e cu atât mai ok. Doar loc în garaj/casă să fie.

Eu nu ma gandesc decat ce se intampla cat imi mai cade cate ceva pe jos, piese marunte sau picaturi de lichid din lant cand il spal. Daca acum, cand cad de la 30-40 cm, le mai caut bezmetic sau stropesc din belsug cu lichid,  dar de la 1m si ceva. In plus, cand lucrezi ai nevoie si de ceva unde pui piesele. Cand lucrezi jos, pardoseala devine o masa suficient de incapatoare. Sus, iti trebuie o masa, ocupa loc si aia. Altfel as fi luat imediat un stativ de-asta, ca nici mie nu imi plac senzatiile date de statul pe vine indelungat si nici chiar si pe scaunel.

imi poate spune cineva un magazin lidl in care mai au standul asta ?

eu am fost in vreo 3 si nu-l aveau.

La Luduș mai aveau azi-dimineață, da' e cam departe :) 

3 hours ago, FlorinV said:

imi poate spune cineva un magazin lidl in care mai au standul asta ?

eu am fost in vreo 3 si nu-l aveau.

Eu am luat astazi la pranz din LIDL Uverturii (la iesire spre Rosu). Mai erau vreo 3-4. Raportul calitate/pret la nivel de amator este imbatabil.

Scrie-le un mail prin formularul de pe site, te vor îndruma spre magazinele unde mai e în stoc, eventual vor rezerva o bucată pentru tine.