hcampian

Saptamana ciclismului la Lidl

Recommended Posts

de aceasta data, ceea ce la vanzare pt aceasta saptamana sunt mai toate ok: casca/incalzitoarele/ochelarii/pompa.

mi-am schimbat casca (care se invechise de atata soare/sudoare) si de care sunt multumit.

pompa - testata cu rezultat "ok"

incalzitoarele - mai bine stai si probezi de cateva ori si bine, decat o data si...

mai astept ochelari cu adaptoare pt dioptrii si am scapat.

de obicei produsele Crivit sunt destul de multumitoare, dar sa nu te bazezi pe marimile standard. Ei sigur au un alt calapod, gen Gulliver

inca ceva: mare atentie la produse. sa fie complete. se tot intampla ca romanu' sa-si bage mana si sa descompleteze produsele...

Dar la ce temperaturi vrei să le foloseşti?

2 lei dai, 2 lei fac.

Nici macar nevasta-mea nu a vrut sa-si ia casca de aia, a zis ca nu se risca sa mearga cu ea, mai bine o tine pe a mea de 15 ani ca i se pare mult mai buna.

Overshoezii aia nu o sa tina de cald nici la 10 grade, caciula se gaseste de 3 ori mai buna la 24 de lei la decathlon, doar sa stii unde sa cauti.

Ochelarii aia sunt de toata jena, pompa mai mult ca sigur nu baga 10 cat scrie pe ea, iar restul pbiectelor le iei din piata de 10 ori mai bune si mai ieftine.

apoi sunt convins ca unii nu se pot urca pe bicicleta si da prin Herestrau daca nu au echipare full XT toale de la Vaude & co si ochelari Oakley dar pentru noi astia mai amatori asa produsele de la Lidl sunt OK.

• Upvote 6

pantalonii scurti cumparati de la ei, s-a destramat materialul pe cusatura dupa 2-3 iesiri. aceeasi problema au avut-o toti cunoscutii mei care au luat acesti pantaloni (vreo 5-6 persoane).

apoi sunt convins ca unii nu se pot urca pe bicicleta si da prin Herestrau daca nu au echipare full XT toale de la Vaude & co si ochelari Oakley dar pentru noi astia mai amatori asa produsele de la Lidl sunt OK.

Ai dreptate in ceea ce zici tu, desi nu am XT si in niciun caz vaude (mi se par incredibil de scumpe), dar eu am zis in sensul ca sunt mult prea evaluate accesorile si echipamentele de la ei si lumea e prinsa in spiritul de turma, cum am fost si eu la inceput (3 tricouri si 2 pantaloni). Tricourile le-am luat pe fiecare cate odata si de atunci stau de decor, pantalonii au noroc ca au bazonul mai gros si prind la cei care se "dau" prin herastrau, in rest sunt cam varza, dar la banii aia chiar nu ai ce sa ceri.

Nevasta-mea e superincantata de pantalonii cu burete de la decathlon, mi-a zis ca e cu totul altceva fata de pantalonii obisnuiti si la dame au avut o paleta coloristica f misto, spre deosebire de barbati (tricourile negre, pai la +40 grade sa le poarte ei)

Parerea mea: poti lua lucruri la fel de bune, sau chiar mai bune si din alta parte, daca stii sa cauti si mai ales daca stii ce vrei.

2 lei dai, 2 lei fac.

Nici macar nevasta-mea nu a vrut sa-si ia casca de aia, a zis ca nu se risca sa mearga cu ea, mai bine o tine pe a mea de 15 ani ca i se pare mult mai buna.

Overshoezii aia nu o sa tina de cald nici la 10 grade, caciula se gaseste de 3 ori mai buna la 24 de lei la decathlon, doar sa stii unde sa cauti.

Ochelarii aia sunt de toata jena, pompa mai mult ca sigur nu baga 10 cat scrie pe ea, iar restul pbiectelor le iei din piata de 10 ori mai bune si mai ieftine.

Perfect de acord cu tine..cand ma gandesc ca am dat cateva sute de lei numai pe casca sa nu mai zik de ochelari :))

Se bucura un user ca de 50 lei isi ia incalzitoare si de picioare si de maini iar de la alte magazine si-ar fii luat doar pentru maini cu aceeasi bani

Insa nu uitati de calitatea prodului,designul acestiuia,brand-ul

Ce e ieftin stiu ca uneori poate fii bun dar nu mereu...

Eu mi-am luat incalzitoare de maini de alergare cu 35 de lei (de la decathlon, nu am luat de la ciclism ca erau 79 de lei parca), m-am bucurat asa de tare, de nu va pot povesti, am iesit cu ele o singura data, dupa care mi-am comandat altele (mai scumpe, dar de incredere). Motivul e lesne de inteles. Aceleasi "defecte" le-am vazut aseara si la cele de la LIDL.

pai daca ii cumparati prea stramti .... :)

Se poarta mai larg gen Hip Hop ?

De curiozitate voi trage o fuga pana la Lidl sa vad si eu minunile astea de care vorbiti pe aici,voi reveni cu concluzii

Am fost să mă uit și eu de acele încălzitoare. Ca material par ok, nu știu cum s-ar descurca cu funcția ce trebuie îndeplinită, dar oricum nu am luat pentru că îmi sunt largi în zona bicepsului. Pe antebraț îmi vin ok, dar sus...Așa e când ești sticks :)

Sa zicem pana pe la minim 10 grade.

Rezista fara probleme pana la 10 grade: incepand de saptamana trecuta le-am folosit de cateva ori pe cele de picioare si isi fac treaba. Ieri si azi dimineata au fost 10-12 grade si mi-au tinut de cald 40-50 de minute pana la serviciu.

Perfect de acord cu tine..cand ma gandesc ca am dat cateva sute de lei numai pe casca sa nu mai zik de ochelari :))

Se bucura un user ca de 50 lei isi ia incalzitoare si de picioare si de maini iar de la alte magazine si-ar fii luat doar pentru maini cu aceeasi bani

Insa nu uitati de calitatea prodului,designul acestiuia,brand-ul

Ce e ieftin stiu ca uneori poate fii bun dar nu mereu...

Si eu ma pot uita pe facturile de la produsele Vaude ca tot zicea si hipopotanu ca sunt exagerat de scumpe si pe cele de la Lidl si sa vad o ditamai diferenta, dar chestia e ca atunci cand le port fiecare isi face treaba pentru ce a fost cumparat. Nu voi compara o geaca de ploaie de la Lidl cu una Vaude, dar sunt lucruri, precum incalzitoarele de exemplu, care isi fac treaba. Doar ca scrie Crivit pe ele nu inseamna ca trebuie excluse din start.

pana la 6, 7 e ok. acul revine mereu la zero.

indiferent ca nimeriti o pompa mai putin precisa sau nu, e un pas imens de la pompa mica care ardea pe la 4 bar.

Da,insa pentru banii care fac,merita . Nu poti avea mari pretentii de la ei

Va salut! poate cineva sa puna niste poze cu acele ornamente reflectorizante spiţe bicicletă, 36 bucăţi de la Lidl, vreau sunt tentat sa le cumpar si nu vreau sa arunc aiurea cu banii:D

Va Multumesc!

2 lei dai, 2 lei fac.

Si ce are casca aia in plus fata de asta ? E tot din polistiren si tot din policarbonat e pe dinafara. Mai are sistem de reglare cu buton rotativ, 2 abtipilduri reflectorizante, LUMINA detasabila in spate cu 3 moduri, plasa de insecte in fata, burete la barbie, cozoroc, butoate de mascare gauri daca dai cozorocul jos. Face toti banii, azi am testat-o la tura, e excelenta, am zis intr-un post anterior ca mi se pare cam grea dar nu e asa, nici n-o simt pe cap. SUPER !

Si daca tot ai o nevasta asa mofturoasa, zi-i te rog ca dupa un timp, castile se mai schimba. Daca nu tii la ea, las-o sa umble in continuare cu casca veche de 15 ani ... :)

• Upvote 1

http://www.lidl.ro/cps/rde/xchg/lidl_ro/hs.xsl/index_12809.htm

iar pe de alta parte, in cazul in care vei fi nemultumit vis-a-vis de ornamentele reflectorizante, le poti returna (avand bonul fiscal cu care au fost achizionate). Lidl iti returneaza banutzii fara nicio problema.

Am "patit-o" cu o pereche de pantaloni la care nu mi s-a potrivit marimea si neavand la schimb o alta pereche, am primit banii.

si pe de alta parte, cine vrea sa-fi cumpere "de firma", nu are decat!

Raportul Pret/ Calitate este destul de satisfacator.

Sincer sa fiu, si daca am primi produse "moca", tot nu am fi multumiti...ca deh, asa-i romanu'!

vis-a-vis de pompa care nu baga 10 bar: da' la ce-ti trebuie o asemenea presiune fiule? i-ati un compresor si poate vei rezolva problema.

PS: si pe bordul de Dacia scrie 220km/h, dar cine atinge o asemenea viteza cu o echipare standard?

Pompa are manometru până la 10 bar dar ea bagă până la 6 (pe hârtie). În practică, dacă te chinui, bagă aproape de 7 bar dar mai mult NU.

• Upvote 1

Va salut! poate cineva sa puna niste poze cu acele ornamente reflectorizante spiţe bicicletă, 36 bucăţi de la Lidl, vreau sunt tentat sa le cumpar si nu vreau sa arunc aiurea cu banii:D

Va Multumesc!

Am eu cateva puse pe bicicleta pt ca in ultima vreme ies seara pe inserate si sa fiu cat mai vizibil in trafic.

Sunt foarte rezistente si stau bine pe spite si pe cabluri. Nu am pierdut niciunul pana acum.

Imagine postată