hcampian

Saptamana ciclismului la Lidl

Recommended Posts

Stii cum imi vin mie L/XL? Zici ca eu am fost la croitor model cand le-au facut... Da' mi-am luat deja 2 seturi, nu mai am ce sa fac cu inca unul. Mie mi se par mai faine ca alea din Decathlon, care sunt de 3 ori mai scumpe.

pe picioare im vin cam mulate cele S/M, dar la maini cele L/XL sunt prea mari. Trebuie sa recunosc ca nu prea merg sa trag de fiare :)

La cat de ieftin e si cum se gaseste pe toate gardurile, ar fi culmea sa stai sa-l desfaci si sa-l cosi la loc. Ar trebui sa fie ceva deosebit sau cu mare valoare sentimentala. Poti intra la un magazin de genul asta: http://dx.com/c/sports-outdoors-1699/cycling-1607/cycle-clothing-1648 si iti iei ce vor muschii tai la 30-40 USD costumul complet.

A modificat cineva vreodata echipament de ciclism?

am schimbat un fermoar la un tricou, am pus unul mai puternic, ca cel din stoc plesnea peste burta. nu am idee de ce?

Am io senzația că e în aceeași situație cu mine ;))

Încălzitoarele S/M îmi vin perfect pt picioare dar sus se schimbă sitoațiunea. Cad de pe "scobitori" :D

Și eu mi-am pus problema dacă ar exista vreun croitor care să nu distrugă materialul (+ elasticul ăla jmecher)

La cat de ieftin e si cum se gaseste pe toate gardurile, ar fi culmea sa stai sa-l desfaci si sa-l cosi la loc. Ar trebui sa fie ceva deosebit sau cu mare valoare sentimentala. Poti intra la un magazin de genul asta: http://dx.com/c/sports-outdoors-1699/cycling-1607/cycle-clothing-1648 si iti iei ce vor muschii tai la 30-40 USD costumul complet.

Hcampian, tu ai cumparat echipament de pe acest site? Ma intreb cum sunt croite, ca din poze nu-mi dau seama, pare ca manechinul are marimea s si hainele sunt xl.

Nu, n-am luat toale de la ei, n-am inteles niciodata de ce as purta o haina de la o echipa din care nu fac parte sau pe care scrie numele unor firme care nu ma sponsorizeaza cu nimic. Am luat alte chestii - niste QR-uri usoare momentan, nu ma pot pronunta cu marimile. In schimb, ma tenteaza pantofii de MTB, doar ca au maximum 44 si eu am nevoie de 46 - deh, asiaticii astia minioni. Dar am vazut ca lumea iubeste echipamentele astea si am vazut pe la unii, sunt destul de OK iar preturile sunt beton. Oricum, exista la Magazine Online un topic dedicat unde exact asta se discuta, despre marimi la toalele de pe DX.

Nu, n-am luat toale de la ei, n-am inteles niciodata de ce as purta o haina de la o echipa din care nu fac parte sau pe care scrie numele unor firme care nu ma sponsorizeaza cu nimic. Am luat alte chestii - niste QR-uri usoare momentan, nu ma pot pronunta cu marimile. In schimb, ma tenteaza pantofii de MTB, doar ca au maximum 44 si eu am nevoie de 46 - deh, asiaticii astia minioni. Dar am vazut ca lumea iubeste echipamentele astea si am vazut pe la unii, sunt destul de OK iar preturile sunt beton. Oricum, exista la Magazine Online un topic dedicat unde exact asta se discuta, despre marimi la toalele de pe DX.

Cyclopedia este o echipa? Te sponsorizeaza?

• Upvote 1

Se mai gaseste ceva pe la Lidl? Am inteles ca s-ar gasi incalzitoare de maini/picioare? Sunt subtiri sau mai groase?

M-ar interesa si pemne niste incalzitoare. Daca are cineva vreun Lidl in apropiere si poate trece... sa ne spuna si noua daca au ceva asemanator acolo.

Se mai gaseste ceva pe la Lidl? Am inteles ca s-ar gasi incalzitoare de maini/picioare? Sunt subtiri sau mai groase?

Nu cred ca se mai gasesc ( oferta asta a fost acum cateva saptamani bune ). E posibil sa ma-nsel,n-am mai trecut prin Lidl de ceva vreme. Poti sa urmaresti site-ul lor (mai ales sectiunea "Noutati" ) unde gasesti oferta actuala si catalogul online. La cum am observat ca rotesc periodic genul de produse din oferta, s-ar putea sa vina cat de curand cu produse de sezon pentru ciclisti.

In Baicului au ambele marimi si setul celalalt, caciulita+ciorapi de pus peste pantofi...

Eu am fost astazi la Lidl in Berceni si nu aveau niciun fel de articol pt ciclism.

D'astea de la LIDL mai gasiti si pe situ' ala de cumparaturi, chiar mai ieftin decat in magazin parca... Cautati "Crivit" ;)

Cyclopedia este o echipa? Te sponsorizeaza?

Da, intr-o oarecare masura, in special pe partea de intretinere a bicicletei si a pieselor de uzura. Echipamentul e gratuit fiindca alerg cu el la concurs.

Si on topic, dupa luni de zile, inca sunt foarte multumit de manusile, ciorapii si incalzitoarele de la Lidl, in special de ultimele. Totusi, cel mai fain produs au fost manusile cu degete lungi.

Stie cineva daca se mai gasesc manusi prin Lidl ca au inceput sa-mi inghete sticks-urile pe ghidon :( ?

In Berceni, nu au nimic de genul asta. Se pare ca la cel din Baicului ar avea ceva. Asa zicea un coleg de aici.

Nici nu au avut manusi termice pana acum. Poate mai baga o campanie de ciclism de iarna. Cele lungi care le-au avut nu prea erau de frig. Aveau la Decathlon manusi de iarna faine si la pret rezonabil. Dar daca tot veni vorba de manusi de iarna, iti recomand cu caldura Pro X-vert, sunt super, poti folosi linistit schimbatoarele, se simt bine, iar ca si caldura si impermeabilitate sunt de nota 10 - poti merge linistit cu ele si la -10 grade si e cald si bine. Nu sunt foarte ieftine, dar nici nu costa o avere:

http://sportwin.ro/manusi/1759-manusi-iarna-pro-x-vert-negre.html

@ Madalin. Daca ajungi acolo si mai au ceva de genul asta, lasa te rog si tu un mesaj aici. Merci.