hcampian

Saptamana ciclismului la Lidl

Recommended Posts

Cum te fac astia sa arunci o suta doua de lei cat ai clipi. Si totusi nu pot sa resist...

Deci e de joi ... si eu m-am dus azi ca fraieru' ...

Pentru cine n-are sculele alea, probabil ca da. Pretul mi se pare a fi bun. Din pacate nu pot sa spun nimic despre calitatea pieselor.

@dang, as paria pe 3 capete de cheie tubulară (8 / 9 / 10 mm) si o bere ca ai in "atelier" cel putin cate un rand din sculele alea ... :D

Am trusa aia de scule, luata din Germania sub alta denumire. Daca nu ma insel am dat pe ea 30 euro.

E foarte buna, am stricat doar presa de lant. Spitiera e decalibrata, iar cheile de conuri s-au indoit putin. Eu le folosesc intens, in regim de atelier, pentru un uz mai hobby ar tine o viata.

Eu am pompa aia argintie cu furtun. Am primt-o anu' trecut de la Lidl in cazul evenimentului "Cu bicicleta la mare". Merge excelent, is foarte multumit de ea, am umflat roti de cursiera, de mtb, de oras...

O ai pe aia mica cu furtun sau aia mare de podea?

Aia mica, de mana.

Are si posibilitate de umflare   valva presta?are cap dublu?La mine in oras nu este Lidl ,trebuie sa merg cam 35 km. si nu as vrea sa merg ....degeaba.

Poti umfla si presta, si auto, si dunlop.

Am fost dimineata la Lidl si am luat o pompa de picior (are toate accesoriile la ea ptr.umflat de la camere de bicicleta la mingi si saltele gomflabile) am probat-o acasa la doua roti si chiar e ok.

Am luat si un cric(la 9.90lei) ptr.mtb sa nu o mai reazem de toti pomii si garduri.

Din curiozitate am deschis o cutie cu scule si nu ma impresionat prea tare calitatea fiind undeva pe la mijloc(nici f. calitative dar nici mediocrii cum sunt chinezariile alea ordinare).

Luai si eu o casca d-aia cu leduri ca pentru bostanul meu nu mergeau alea mai usurele. Cam putine culori si marimi de ales, cel putin la Lidl Baicului...

Am pipait si tricourile, mi s-au parut grosute, cred ca pentru primavara :D

Pompele mi se par butucanoase, cred ca mai groase decat unele tevi de cadru.

Seile mi se par de toata jena...

Nu l-am montat dar are un prieten identic luat anul trecut tot din Lidl si e foarte multumit de el(daca vrei sati cumperi cand o sal montezi intre cric si cadru pune o bucata de piele de 2-3mm ex.de la o manusa de sudor sau lacatus pentru o "priza" mai buna).

Nu se roteste.

Seile mi se par de toata jena...

Ce nu-ti place la ele? Sunt prea tari,prea moi,material prost? Eu pentru asta m-as duce dar daca zici ca sunt proaste...Ma astept sa nu fie ca cele de 50-100 euro dar macar pentru plimbari in parc (max. 40 km/zi) sa fie bune.

Materiale slabute, foarte grele. Au si prinderi d-alea vechi ca la Pegas cu nuca... Destinatia e probabil pt plimbari in parc sub 5 km :D

Pff atunci ma las batut.Mai bine imi o pompa sau poate o husa d-aia din gel.

Acum nu trebuie sa te iei dupa mine. Am pipait una asa, in graba, ca nu ma interesa sa iau o sa. Poate pe tine te coafeaza.

Ma intereseaza si parerile celorlalti.Oricum sambata ma duc ca sa vad tot ce au adus,sper sa plec cu ceva de-acolo ;)).

Pana sambata mai raman ciurucurile, iti spun din experienta ;)

E cel mai devreme posibil pentru mine pentru ca diseara ies la 20:00 de la liceu,maine de dimineata am mult de invatat si ies tot la 20:00 si la ora aia nu mai am nici un chef sa merg la lidl.Sper sa fie putini ciclisti prin berceni :)).

Dar voi ati vazut cat de faine sunt jachetele cu maneca lunga? E adevarat ca nu e sezonul lor dar la competitori o jacheta similara este cel putin de 2 ori ca pret!

Cea rosie (in link este cea albastra simpla) arata chiar foarte bine!

http://www.lidl.ro/cps/rde/xchg/SID-79CAF072-FCD85CBC/lidl_ro/hs.xsl/index_18348.htm

Eu am luat una similara de la ei anul trecut. Are plasa pe spate. Cat mergi transpiri si "inauntru" e cam umezeala. Daca stai pe loc cateva minute simti cum iti ingheata spatele. Nustiu cum sunt altele mai pricopsite dar eu prefer sa merg cu tricou de ciclism si un polar pe deasupra prin care mai intre aer...