hcampian

Saptamana ciclismului la Lidl

Recommended Posts

Huu,hai ca m-am linistit.Deja,cand am vazut atatea posturi,eram pregatit sa las toate temele si sa plec sa prind ceva.

Am trecut eu azi ... nu mai aveau aparate de curatat lantul, jacheta rosie nu mai aveau decat una, scoasa din ambalaj si probata, casti mai putine, parca au dat cu aspiratorul.

Manusi sunt de 2 tipuri, cele cu gel dar cred ca se duc repede si altele mai subtiri cu mai putin gel, cu intaritura de piele, acum ma injur ca nu le-am luat pe ultimele. Jacheta e bestiala, in schimb, cea rosie merita banii, aia albastra e naspa si nu are arici la maneci ...

Trusa aia de scule completa e de toata jena, piesele din ea parca au fost cumparate din piata si aruncate acolo, toate sunt de calitate proasta, nu merita banii. Pompele alea mici la fel, mi se par mai proaste decat pompa aia de 10 lei din Decathlon care o am de 3 ani si merge brici. Nu dati banii pe ele ...

Chestiile de pus pe spite fac toti banii, cu 1 pachet am dotat 2 biciclete. Ce e misto la ele e ca reflecta lumina din orice unghi, ia uitati:

0JBrixK.jpg

@Pufi: grabeste-te ca nu mai apuci nimic, e un Lidl mai pe langa tine pe Mihai Bravu, in Berceni nu cred ca mai gasesti ceva ...

• Upvote 1

Am luat si eu pompa de podea cu manometru, la 30 de lei isi face toti banii. Am umflat tot ce am prins: cursiera, trekking, 2 motociclete si o minge de fotbal :)

Veniti cu incredere in Lidl berceni ca au tot inafara de tricouri si jachete.

La Sibiu in a doua zi disparusera deja aparatele de curatat lantul, manusile cu degete si softshellurile barbatesti :(

Am mers la amandoua magazinele, dar se pare ca sunt ciclisti cata frunza cata iarba. Daca n-am gasit ce-am vrut, mi-am luat una bucata tricou (desi mi-ar fi trebuit S, n-am gasit decat M) si o pereche de pantaloni trei sferturi. Pe astea, chiar daca ma astept sa se descoasa pana in toamna, eu le tratez ca pe consumabile.

Pompa am, nu stiu daca face sa-mi iau de-asta cu manometru fiindca, daca fac pana in ture, umflu si eu mai ochiometric, pun destiul si apreciez presiunea.

• Upvote 1

Mda, si mie tricoul M mi se pare un pic cam larg si lung, insa S sigur imi era prea mic.

M-ul e lung, da, mie imi acopera fundu' ... S e prea mic.

@Madalin, ai mai lasat ceva pe stoc la Lidl ? :)

Am mai lasat si pentru altii,nu sunt chitra :)).Ideea e ca am fost cu tata si el mi-a zis: "Asta e bun,asta nu e bun" ca altfel luam tot.

Un mic review la tot ce am vazut azi prin lidl:

-castile erau de toata jena -> se dezlipea buretele ala dinauntru,nu erau prea finisate dar de,60 lei...

-mini pompa telescopica -> nu mi s-a parut cine stie ce,nu cred ca poate baga mai mult de 5 bari,si aia in jumatate de ora.

-husa de gel -> erau grele si subtiri,nu cred ca sunt bune de ceva si se folosesc doar la trekking deoarece sunt foarte late.

-ciclocomputerul -> unul dintre obiectele care mi s-au parut interesante si ok,are vreo 6 functii parca si costa doar 20 lei.

- sa -> singurul obiect pe care l-am cumparat si sper sa merite banii,am luat-o pe cea trekking cu suspensie (suspensie pe dracu ca am ajuns acasa si ala e defapt un burduf care nici nu se misca),chiar daca nu merge suspensia sper sa fie comoda.

- ochelari -> lafel ca cei de data trecuta,excelenti,mi-as mai fi cumparat o pereche just in case.

- pneuri -> singurul lucru care mi s-a parut ok la pretul acela este ca erau fara sarma inauntru deoarece erau strans impachetate.

- trusa mica de scule -> si p-asta am vrut sa o cumpar ca sa o am pe bicicleta dar s-a uitat tata putin la ea si si-a dat seama ca e lafel ca orice ciuruc din vitan.

• Upvote 2

Super. Cel mai fain review al produselor lidîl.

:-bd

Pe bune.

Iar aia cu pneuri wireless e :*

• Upvote 5

Nuuuuuuuuu...

Trebuia să lași așa.  

Era atât de drăgălaș... serios!

Daca puteti sa scrieti dvs. ar fi bine pentru ca eu nu mai pot da editare.

Mai adaug ceva la review in legatura cu saua: e excelenta!Am mers cu ea prin parc off-road + sosea si e foarte buna,cu cea veche nu puteam merge mai mult de 15 km fara chinuri dar cu asta am facut azi 25 km fara nici-o treaba.Singura problema e ca atunci cand merg fara maini alunec de pe ea.Cred ca e prea lasata de varf.Stiti cumva cum sa o reglez?Mentionez ca nu are nici un reglaj pentru unghi (sau poate nu stiu eu).

.... Am umflat tot ce am prins: cursiera, trekking, 2 motociclete, o minge de fotbal :)

+ o vecină de 19 ani   :)

• Upvote 4

Mentionez ca nu are nici un reglaj pentru unghi (sau poate nu stiu eu).

Pai saua n-are, tija are.

PS: 15 cu chinuri fata de 25 fara e un indiciu. Proba o da la 100.

Pai saua n-are, tija are.

Acum sunt mai bulversat decat inainte.Cum reglez tija?

PS: 15 cu chinuri fata de 25 fara e un indiciu. Proba o da la 100.

O sa o vad zilele urmatoare cum se comporta dar e un inceput promitator :D.

Madalin, din suruburile de prindere a sei pe tija de sa reglezi unghiul de inclinatie a seii, eu o prefer perfect dreapta . Nu este greu , largesti suruburile si o reglezi, apoi strangi.

Gata am gasit.Si eu pe cea veche o aveam dreapta si nu aveam probleme dar la asta am observat ca este mai inalta in zona fesiera si de aceea alunec.

Multumesc frumos raresr10 si crk!

Ăștia de la Lidl au o problemă gravă cu mărimile. Io mi-am luat două tricouri L (deși port XL în rest) - sunt destul de potrivite, da' lungi de le pot zice rochii mini. Vera și-a luat un tricou tot așa, cu o mărime mai mică, ca să-i vină. Era pe-acolo o domnucă mai subțirică ce încerca un tricou S, și flutura pe ea. Io am încercat o geacă windproof L și-mi era lungă-n mâneci și până sub fund, iar M n-am găsit. M-oi mai uita io mâine la alte magazine...

La Titu, in onor Lidl de acolo, toate produsele de care amintiti pe aici, se gaseau in cantitati industriale si se parea ca nu intereseaza pe nimeni.

Foarte bun ciclocomputerul. Ieftin, multe functii, indicatori corecti,chiar si consum orientativ de calorii si grasimi arse(se introduc vasta,greutatea si inaltimea). Ramane de vazut durata de viata.

• Upvote 1

In Suceava Lidl-ul e plin cu de toate. Am luat un dispozitiv de curatare lant.

Lichidul de curatare mi se pare slabut si am fost nevoit sa apelez tot la produsele mele. Uleiul pare ok, dar sa vad cum rezista.

Foarte bun ciclocomputerul. Ieftin, multe functii, indicatori corecti,chiar si consum orientativ de calorii si grasimi arse(se introduc vasta,greutatea si inaltimea). Ramane de vazut durata de viata.

Nu cumva are si senzor de cadenta? Mersi. (In orice caz, s-ar putea folosi pentru cadenta, dar nu merita efortul.)

Eu mi-am luat ochelari cu lentile interschimbabile.

Daca cumva ati rata asa ceva, va felicit :)

Calitatea slaba, nu ma astept sa tina prea mult, plasticul cam necajit, si dupa purtare mai indelungata incepe sa te stranga.

Eu i-am tinut aproximativ 3 ore pe ochi si n-am simtit niciun discomfort. In legatura cu calitarea lor, da, e slabuta, sunt curios cat ma vor tine