hcampian

Saptamana ciclismului la Lidl

Recommended Posts

chowell-ul m-a lasat balta

N-ai avut rabdare la Sigma, Madaline....

Da, regret asta. Asa e cand ma iau dupa mine.

Ai cumva muschi si esti chelios? :))

BC509 are putine functii dar n-are ce vreau eu. Cel de la Crivit macar are ce vreau. (chiar si temperatura-cea mai useless).

Sunt tuns 0, da ... muschi normali, mai mult la picioare decat la maini :)

Am avut ciclocomputer de la Crivit, l-am aruncat dupa 1 luna. Cu toate functiile lui. Nu ai ce face cu atatea, ce are Sigma e suficient .

Crivit-urile astea au mari probleme cu inteferentele.Am facut in noaptea trecuta 6 km cu viteza maxima de 86 km/h.Asta in timp ce dormeam. Se pare ca preia ceva impulsuri de la routerul wireless.

• Upvote 1

Micsoreaza puterea ruterului daca are optiunea asta. Eu la Asus-ul meu cu firmware custom, Tomato, am asa ceva. Am facut masuratori in toata casa si am redus puterea cu aproape 30%.

Am eu atat de curatat cat si de uns si nu sunt chiar o afacere. Cel de curatat nu scoate praful adunat pe peretii interiori ai zalelor, fiind util doar dupa trecerea lantului prin dispozitivul cu perii iar uleiul tine destul de putin, la o tura de 30-40 km avand nevoie de lubrefiere pe traseu.

Sprayul de curatare este un degresant adica da uleiul jos de pe lant. Te sfatuiesc sa nu iti tii respiratia in timp ce cauti un alt spray care sa curete si praf / particule / mizerie fara sa insisti in zona respectiva. Sprayul de lubrifiat e drept ca nu e grozav... eu il foloseam in combinatie cu uleiul de lant pentru ca puteam pulveriza chiar la imbinarea zalelor, iar rezultatele erau foarte bune. 

La mine in oras au ramas de pe stocurile mai vechi cateva articole de ciclism si am profitat luandu-mi pantaloni scurti cu bazon (40 lei). Am cautat si tricou dar nu am gasit. Cei din Slatina sau Craiova, cumva pe acolo se gasesc?

Am fost acum vreo 5 zile la cel de lângă poliția rutieră și mai aveau câteva tricouri XL.

Urmaream sa-mi cumpar un rucsac, tricou si pantaloni. Oferta slabuta (Buzau si Valenii de munte) m-a facut sa achizitionez pana la urma un rucsac de drumetii; pare ok, tinand cont ca este incapator...Mai ramane sa urmaresc cand apar tricouri /pantaloni si un ciclocomputer, ca cel vechi (Crivit), n-a mers decat vreo 100 km, apoi gata, fara sa fi fost bruscat/lovit...Nu mai vrea sa indice viteza nici sfintit...

La Lidl-ul nou din Prelungirea Ghencea se mai gasesc urmatoarele :

- set anvelopa + camera (mai multe marimi) - 49RON 

- sa gel ptr trekking - 25 RON

http://www.lidl-service.com/cps/rde/SID-7CB11686-D6F5E43C/lsp/hs.xsl/product.html?id=40891671&rdeLocaleAttr=ro&title=%C8%98a%20trekking%20din%20gel

- portbagaj universal cu prindere sub sa - nu mai stiu pretul :)

http://www.lidl-service.com/cps/rde/SID-7CB11686-D6F5E43C/lsp/hs.xsl/product.html?id=72212599&rdeLocaleAttr=ro&title=Portbagaj

Portbagajul ala e cam porcarie, are joc in sistemul de prindere. Mai mult de o minge de baschet n-am curaj sa pun pe el.

Portbagajul ala e cam porcarie, are joc in sistemul de prindere.

Asa cum nu se cumpara suruburi la macelar, scinduri la brutar, aspirina la fierar, asa nu se cumpara nici pantaloni de ciclism” la Lidl.

Inlocuieste "pantaloni de ciclism" din citatul de mai sus cu ori care alt "produs" pentru bicicleta oferit de Lidl - ...   ;)  

• Upvote 2

Salut ,  ptr cumparaturi de la Lidl ? folositi bike component .de  ce este prin tara si magazinele de specialitate lucrur depasite ca tehnologie si scumpe . Putin dai Putin te tine . 

Inlocuieste "pantaloni de ciclism" din citatul de mai sus cu ori care alt "produs" pentru bicicleta oferit de Lidl - ... ;)

Te contrazic pentru degresant si tricouri

Si standul de reparatii e foarte bun si inca nu da nici un semn de oboseala dupa mai bine de un an.

Recunosc totusi ca i-am aplicat cateva "tuninguri"... 

Si tubul antipana isi face treaba.

Asa cum nu se cumpara suruburi la macelar, scinduri la brutar, aspirina la fierar, asa nu se cumpara nici pantaloni de ciclism” la Lidl.

Inlocuieste "pantaloni de ciclism" din citatul de mai sus cu ori care alt "produs" pentru bicicleta oferit de Lidl - ...   ;)  

Bade, pantaloni de ciclism nu face prea multa lume pe planeta, incepand de la bazon si terminand cu materialele folosite, croiala, cusaturi, accesorizare reflectorizanta.

Asa ca nu comparam mere cu pere.

Lidl, Aldi sau oricare astfel de comerciant, comercializeaza produse pentru cei care vor sa faca miscare cu bicicleta la un buget redus.

Este bun cat este bun si face parte dintr-un proces de rafinare a cumparatorului utilizator pe masura ce creste si se diversifica gradul de utilizare al bicicletei, respectiv al curului ismenit in echipamentul cu pricina. Pentru parc si felndureala este ultrasuficient ce gasesti la LIDL sau similar.

Te asigur ca daca nu a auzit de Crivit si B'Twin, un om obinsuit nu va cauta sa stie ce produce Scott sau Santini, nu-l va interesa in veci de Nalini, Perl Izumi sau Fox, Gore, Zoic sau chiar Shimano.

Asa ca poti inlocui si tu si oricine pantaloni de ciclism cu oricare alt produs oferit de Lidl si ai sa vezi ca e bun pentru biciclit.

Ciclismul e nitel alta specializare, presupune o disciplina, un alt tip de utilizare atat ca durata cat si ca intensitate.

:*

• Upvote 4

Să te întreb câți kilometri ai făcut anul ăsta în izmene de lux (sau fără)? :p

• Upvote 1

Să te întreb câți kilometri ai făcut anul ăsta în izmene de lux (sau fără)? :P

Intreaba.

Ismenele de lux sunt de la o firma necitat, respectiv Odlo si destul de rar la biciclit.

Bicilit zic, ca ciclitul il las profesionistilor.

In plus ismenele mele de lux pentru mers pe biciclete nu se vad, ca daca as umbla fara nadragi pe deasupra iar ma striga lumea Rudolf Nureyev si-mi cer autografe :P