hcampian

Saptamana ciclismului la Lidl

Recommended Posts

nope, poate la anu :)

in germania nu se repeta, promotiile apar de obicei la inceput de sezon sau schimbare de anotimpuri asa ca luati cat mai gasiti sau asteptati pana la anu

deci trebuie sa trec maine pe la Lidl sa mai iau un tricou ca altfel nu mai apuc

Au aia lucruri asa bune si ieftine ? a devenit isterie..." ma duc la Lidl "

• Upvote 2

Vand Tricouri noi, cumparate de la LIDL. 60 lei bucata...

• Upvote 1

azi dupa a doua folosinta a pompei de picior , sa rupt capul din capatul furtunului, mai exact siguranta aceea, in jurul ei , un plastic ordinar.

Same here, dar dupa a 3-a folosire :)

Eu daca mai gasesc bonul ma duc sa le-o dau de cap si sa iau alta. Daca nu, o sa folosesc si eu capul metalic de la una din aia auto, de picior. Partea proasta la aia in schimb e ca nu are "gaura" petru valva Presta, doar auto.

apropo de pompa, m-am dus la casa 1 sa imi puna stampila pe bon, si casiera cand m-a vazut cu pompa m-a intrebat daca s-a stricat, cred ca nu prea e de bine mai ales din ce am citit mai sus

Marchet pleis hier?

• Upvote 2

Stai ca apar imediat afaceristii pe la Marketplace ;)

nope, poate la anu :)

in germania nu se repeta, promotiile apar de obicei la inceput de sezon sau schimbare de anotimpuri asa ca luati cat mai gasiti sau asteptati pana la anu

Cu putin noroc o sa avem parte si de oferta din toamna cu echipament pentru toamna/iarna. Acol cu siguranta vor fi si bluze cu maneca lunga, parca erau mai multi interesati de asa ceva.

m-am dus cu gand sa imi schimb vesta. Nu mai aveau d-alea barbatesti, dar am descoperit ca am buzunar la aia a mea :)) era cu intrare laterala si ascunsa cu un fermoar d-ala pervers. :D

la Lidl Crangasi mai gasiti pantaloni toate natiile, pompe si truse cu scule. Tricouri ioc. :(

Same here, dar dupa a 3-a folosire :)

Eu daca mai gasesc bonul ma duc sa le-o dau de cap si sa iau alta. Daca nu, o sa folosesc si eu capul metalic de la una din aia auto, de picior. Partea proasta la aia in schimb e ca nu are "gaura" petru valva Presta, doar auto.

la mine a fost tot raul spre bine, capul acela metalic este sfant , si eu cum folosesc numai valve schrader , nu simt lipsa valvei presta :)

La Lidl Berceni nu mai aveau : pompe, cricuri si truse de scule. Tricouri doar marimi mici. Pantaloni deloc. Tricouri de dame erau garla, manusi la fel, marimi 7-8.5. Marimea 9 nu se gasea.

Ieri (27 martie - ora 14.00), la acelasi magazin, aveau 3 tipuri de pompe, manusi, truse, cric nu am vazut. La pantaloni si tricouri nu m-am uitat.

Cumparatul de echipament pentru ciclism la Lidl seamana cu cumparatul unui laptop la aprozar; MHO.

• Upvote 4

Dacă laptopul de la "aprozar" are garanţie, e ieftin şi bun iar în loc de baterie n-are o ceapă, why not?

Pai si ce are daca e de la aprozar? Am vazut odata in Germania la Aldi, undeva intre rosii si apa minerala, o cursiera cu echipare full Ultegra, inclusiv rotile, la 800 de euro. Care e problema? Tricourile mele de la Aldi/TCM/Lidl sunt in raft impreuna cu cele scumpe si personal nu vad nici o diferenta de calitate.

MHO.

Daca H provine de la Humile atunci sa ramana asa.

Echipamentul de ciclat de la retailerii ieftini este pentru biciclarul de rand, care nu poate nici el(si nici nu este normal) sa bicicleasca in jerseu sau flanel de lana.

Pentru performanta exista la alti bani, echipament foarte studiat si fabricat dupa tehnologii avansate.

Sincer sa fiu, eu transpir la fel si in Nalini, si in Scott, si in Santini si in Crivit. Doar evaporatia se face cu maxim 3 min mai rapid in echipamentul de 5-10 ori mai scump.

Ceea ce este intradevar diferit este pantalonul, unde calitatea bazonului de banuti mai multi este clar si indiscutabil mult mai buna. In rest sunt doar fite si mutre,

Asigur pe oricine ca este valabila comparatia dintre Tico si Veyron. Poti merge sa iei patrunjel de la taraba si si cu una si cu alta, si tot 1 leu legatura este, si tot gustul ala il da la leguma. Asta daca mananci patrunjel si vrei leguma si nu junkie food :)

• Upvote 3

@MBZ: Humble, am impresia.

Am fost si eu la Lidl, langa Politehnica. Pompa aveam, tricouri sa spunem c-ar fi fost si n-ar fi fost... m-as fi lipit si io de o pereche de pantaloni. Din pacate, S nu mai aveau; cand am fost eu, pe la vreo 17:30, mai erau cateva M si multe L si XL. (Pentru fete aveau toata gama de marimi) Inciudat, m-am dus la vecinii de la Bikes Planet si m-am intolit de acolo; cand mai aveti drum pe la ei, poate auziti vreo poveste despre un fel de bat cu o pliabila mov care habar n-avea ca dopul de pe tija lui de sa nu sta permanent acolo. Ageamiu...

Cumparatul de echipament pentru ciclism la Lidl seamana cu cumparatul unui laptop la aprozar; MHO.

Cat timp nu te numesti Lance, Ullrich, Zabel, Pantani sau Contador ...eu zic ca se merita sa imbraci orice imbracaminte ( fie si no name ) de ciclism ;)

In plus, echipamentul de la magazinele specializate sunt scumpe rau, banii ii castigi muncind o luna de zile ;)

• Upvote 1

Mi-am luat aseara din Lidl Berceni o pereche de pantaloni scurti, marimea M. Am 1.80, 85 kg si destul de "bulanos" :) si imi vin perfect.

I-am probat astazi pana la munca (15 km) si ma declar foarte multumit de bazon (fata de bazonul pantalonilor de la Dechatlon).

Din pacate nu mai erau veste barbatesti si nici tricouri. Dar, sa ii fie gura aurita lui Horatiu, poate revine vine vine :))

Numai bine

Au destule produse din toate, la Fizicienilor. Aveau aseara.

Ieri (27 martie - ora 14.00), la acelasi magazin, aveau 3 tipuri de pompe, manusi, truse, cric nu am vazut. La pantaloni si tricouri nu m-am uitat.

Probabil ca la ora 14 mai aveau :( La ora 18 era asa cum am zis.

Hai cu stoc nou si continuarea promotiei :)

Au destule produse din toate, la Fizicienilor. Aveau aseara.

De dimineaţă n-avea tricouri bărbăteşti. Mi-am luat eu vestă şi pantaloni. La veste am văzut că aveau şi S. Pompe sunt, şi mari şi mici.

pantalonii ii recomand si eu pentru cei ce nu vor echipament foarte scump. eu mi-am luat 2 perechi, unii scurti si unii 3/4 de la ei

tot de la lidl mai am 2 tricouri de sport si inca o pereche de boxeri cu bazon tot de mers pe bicla.

la o utilizare la nivel amator eu zic ca sunt foarte bune ca si pret/calitate

Subscriu :) Sunt cinstiti la banii astia. Mi-am luat niste pantaloni scurti. Bazonul e parca exagerat de gros pt grosimea materialului pantalonului (care e mai subtire decat la alti pantaloni). Mie imi da o senzatie ciudata bazonul ala f gros, cand merg per-pedes. Ma duce cu gandul la bebelusi cu pampersul plin :)) Dar important e pe sa :)