hcampian

Saptamana ciclismului la Lidl

Recommended Posts

Mi-am luat aseara din Lidl Berceni o pereche de pantaloni scurti, marimea M. Am 1.80, 85 kg si destul de "bulanos" :) si imi vin perfect.

I-am probat astazi pana la munca (15 km) si ma declar foarte multumit de bazon (fata de bazonul pantalonilor de la Dechatlon).

Din pacate nu mai erau veste barbatesti si nici tricouri. Dar, sa ii fie gura aurita lui Horatiu, poate revine vine vine :))

Numai bine

Aveau si S?

Eu am schimbat pompa. Am reusit sa bag 8 b. Sper sa tina desi nu-mi inspira prea multa incredere.

Au destule produse din toate, la Fizicienilor. Aveau aseara.

Am trecut si eu acum 1 ora pe la Lidl-ul din Fizicienilor ( fiind prin zona ) si au de toate, da, mai putin tricouri barbatesti.

Ma rog, au ramas 5-6 tricouri barbatesti cu fermoar lung ( rosu cu negru, alb-albastru ) , o mare de manusi, pompe, ustensile bicicleta, tricouri dama, pantaloni scurti cu bazon ff bun, surprinzator.

N-am plecat cu mana goala si mi-am luat un tricou rosu-negru, sa fie acolo...

acum o ora am trecut si eu pe la LIdl din Titan, am mai cheltuit niste parale

• Upvote 1

Am mai luat un tricou S, L e un pic mare, si daca tot eram acolo am mai luat si o pereche de pantaloni trei sferturi :P

Eu am schimbat pompa. Am reusit sa bag 8 b. Sper sa tina desi nu-mi inspira prea multa incredere.

numai 8 ? si mergea mai mult?eu as vrea sa stiu daca intra 9-10 bari?

Drept sa-ti spun imi este frica sa presez prea mult. La prima pompa cand cand am incercat sa fortez s-a dus acul spre 12 bari si acolo a ramas.

eu am schimbat-o, dar nu am sperante ca o sa reziste la urmatoarea folosire.

intrebarea ar fi unde: gasesc cap de pompa? am vazut ceva bontrager la 50 lei :D

eu am schimbat-o, dar nu am sperante ca o sa reziste la urmatoarea folosire.

intrebarea ar fi unde: gasesc cap de pompa? am vazut ceva bontrager la 50 lei :D

Du-te la vreo 3 LIDL, scoate vreo 2 capace de pompa de la fiecare (cumpara si un pachet de biscuti) si ai cam 6 rezerve :)

• Upvote 1

Au la Decathlon piese de schimb pentru pompe. Nu mai stiu exact ce, dar parca si capete. Capetele lor sunt bune, eu trag de a mea de multa vreme si nu da semne de slabiciune. Doar ca a costat de vreo 4-5 ori mai mult decat cea din Lidl.

Da, sunt capete de schimb la Decathlon, din astea. Singura problema e ca sunt mai scumpe decat pompa in sine... ;))

Du-te la vreo 3 LIDL, scoate vreo 2 capace de pompa de la fiecare (cumpara si un pachet de biscuti) si ai cam 6 rezerve :)

Acum am priceput de ce sunt vânzătorii de pe raion vineţi sub ochiul stâng...

Am primit de la cineva o pereche de manusi galbene marimea 9. Din pacate sunt mari pentru mine. Daca se intampla sa aibe cineva numarul 8- 8.5 cumparate (primite) si sunt prea mici poate facem schimb. Nu ma intereseaza culoarea.

Eram sigur ca o sa apara posturi din astea. :) Unii au cumparat la gramada. Schimb si eu un cric cu o pompa ;)

Pantaloni si tricouri prea mici pt mine , iar vesta mi s-a parut prea fal-fal si numai XL am vazut una . Pompele plastic chior , merita sa ai una , dar daca ai deja una ieftina , nu mai merita inca una , iar manometrele alea sunt "aproximative" . Pentru dame mereu se gasesc culori frumoase si marimi decente . :(( Borseta de sa cam mica , iar sculele din ea ... cam de unica folosinta . Manusile ... nu am gasit nimic pe marimea mea , adica L-ul normal nu era nici 9 si nici 8 , de culori nu mai spun nimic .

Manusile sunt chiar OK, eu am gasit o pereche de culoare neagra marimea 8 (singura din mormanul ala). Am mai luat pentru nevasta o pereche de culoare galbena si pentru fi-mea una bleu. Cricul e bunicel, rezistent, usurel, am luat 2.

Aviz amatorilor : am 1.82 cm si 82 kg si am luat pantaloni scurti si bluza cu maneci detasabile masura L. Tricoul e bunicel,la limita de mare dar manecile detasabile sunt prea largi si nu stau pe mana,iar pantalonii sunt o idee largi,deci probabil ca un M (la toate produsele) mi-ar fi fost mai bun. Daca vrea cineva sa dea un M pentru L (pantaloni scurti cu bazon si/sau tricou cu maneci detasabile) sa ma anunte printr-un PM. Le pot trimite in Bucuresti prin cineva sau posta in toata tara.

subscriu la faza cu manecile, am luat tricou S si manecile sunt foarte largi (zici ca sunt pt pantaloni, nu pt tricou)

Si eu care ziceam ca am mana prea subtire:)) Cu un ac si o ata le strangi un pic sus si se fac numai bune.

Am trecut si eu prin LIDL numai din curiozitate insa m-am cam dus degeaba... Nu m-a incantat nimic.. Cat oferi atat primesti,nu va plangeti ulterior de calitate

• Upvote 2

Io n-am pompa de picior , merita pompa aia de la lidl sau sa mai scot niste bani si sa iau ceva mai bun ?

Io n-am pompa de picior , merita pompa aia de la lidl sau sa mai scot niste bani si sa iau ceva mai bun ?

Având in vedere problemele semnalate mai bine cumperi o BBB AirWave cu 60 lei (din specificatii baga pâna la 11 bari).

Imagine postată

eu mi-am luat un tricou negru cu albastru si pot spune ca la 35 de lei nu cred ca gaseam ceva mai bun... Buna mi s-a parut si borseta cu trusa de scule si setul de reparare pene, in alte magazine dai 25 de lei numai pentru borseta. C-or fi proaste sau bune, acum fiecare cu standardele lui dar, ca idee, am cativa prieteni care au investit in biciclete si echipamente mii de euro in schimb daca-i iei la o tura lesina dupa 10-15 km, pana la urma bicicleta e un hobby pentru 95% dintre noi si placerea vine din pedalat, nu din echipament...

• Upvote 2