hcampian

Saptamana ciclismului la Lidl

Recommended Posts

Cu alte cuvinte recunoști că ai băgat mai mult decât scrie în manual, ai stricat-o și apoi ai făcut "ramburs"? 

P.S. Cauciucul ăla a explodat așa tare de ți-a zburat cratimele din text?

• Upvote 7

Pai asta e ca nu știam cât am băgat, manometrul ei nu a mers din start :) se simțea ca mai intra lejer fara efort, cea veche când e la maxim merge extrem de greu.

Caucicul doar a sarit de pe janta, poate de la bubuitura din garaj de la care am asurzit si am speriat toți vecini am pierdut câteva cratime :)

Deci pompa e super, mai putin manometrul :-)

Eu am una din Cora de podea la vreo 60lei, insa in cauciucurile de cursiera am impresia ca nu baga presiunea necesara. Pentru mtb e perfecta, merge brici. O mai pastrez nitel, mai fac niste teste, daca nu reusesc merg pe ceva mai bun. Manomentrul l-am comparat cu o pompa Pro si pare a fi ok. Pana acum nu am reusit sa bubui nimic.

In lidl am vazut azi spray degresant (chain cleaner) 300ml la 5lei,.. atentie ca e si de 200ml la aceiasi bani /:)

Si o oferta incepand de azi, nu din lidl ci carrefour

Majoritatea scumpe, dar e si un 'far' la 7lei.. mai degraba sclipitor

Desi nu apar in oferta, au pantaloni cu bazon la 35lei, bazonul e chiar gros, am luat o pereche.

Baftă chioară, am găsit astăzi standul de reparat biciclete redus la 20 de lei!

Wow

Vrei sa iti dublezi banii investiti? :-)

Apreciez ofertele, dar standului îi lipsește tăvița de scule și n-aș putea să fac așa mitocănie, să vă vând un produs incomplet... Acu' ce să fac, am luat țeapă și tre' să mă împac cu gandul! ;)

noi glumeam :) 
să-l stăpânești sănătos!

la 20 de lei e pomană și lipsa tăviței de scule chiar e nimica toată!

Și eu glumeam, în niciun caz nu m-am zvârcolit de suparare din cauza tăviței. Chiar e un chilipir, dacă l-aș duce la Remat cred c-aș lua 20 de lei pe el :)

Bine, eu accept si fara tavita, ofer 15 lei sa nu te simti vinovat.

:-)

Am luat sufa cu vreo 20 lei, manusi bune cu vreo 154c714a1eedf07ed679d9e5af9849a94b.jpga10c449986e916e07bed3e33ea3ea309.jpg

Saptamana viitoare (29.08-04.09) apar niste produse pentru bicicleta.

s9Piecp.jpg

hGIspGY.jpg

• Upvote 3

Am luat 3 huse, sunt foarte misto, material bun, anti-ploaie, putinel cam mare pentru o bicla, se preteaza mai mult pe un scuter. Are snur jos si o catarama tot in partea de jos. Am mai luat 4 spray-uri de curatat lantul, nu-s asa de bune ca cele W5 si 4 de ulei PFTE, excelente. Recomand husele si uleiul, evitati setul de lumini, plastic ieftin seamana a chinezarie.

• Upvote 1

Pe lângă cele prezentate în ofertă. mai sunt mănuși și tricouri. Eu mi-am luat 2 semnalizatoare cu încărcare USB, "clonate" după Vioo Clip de la Decathlon dar la juma' de preț.